Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері


Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері

Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері  

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Информатика

Сыныбы

     7 «Ә»                                                                                                            14.01.15

Сабақтың тақырыбы

Модель. Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері  

Мақсаты

Модельдерді сипаттау әдістерін, түрлерін және қасиеттерін меңгеру.

 

Күтілетін нәтиже

А) Модельдеу ұғымдарын біледі, түсінеді

Б) Модельдерді ажырата алады және олармен жұмыс жасай алады

В) Модельдерді қолдана отырып, өмірмен байланыстыра алады және бағалай 

     алады.

Керекті жабдықтар

Ресурстар, интербелсенді тақта, компьютер, ғаламтор беттері, слайд-шоу, әртүрлі материалдардан жасаған модельдер және суреттер т.б.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеп, сабаққа зейіндерін аудару.

«Бір тілек» атты  тренинг өткізу

Мақсаты: сынып ішінде бір-біріне деген психологиялық ахуал тудыру.

 

 

 

 

Оқушыларды «Өрмекші торымен»

топтарға бөлу.

/Түрлі түсті лента арқылы  үш топқа бөлемін/

 

Мұғаліммен амандасады.

 

 

Тренингті жасау

/Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін айтады. Мысалы, Саған күн көзіңдей жарқыраған нұрлы жүз тілеймін,  т.б./

 

Оқушылар өрмекші торымен бөлініп, отырады.

 

Тұсаукесер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. «Крестиктер мен нөлдіктер»

 /үй тапсырмасы/

Тақтада 9 сұрағы бар 9 ұяшық бар. Осы ұяшықтағы сұрақтарға әрбір оқушы дұрыс жауап берсе өздеріне 1 ұпай алады, ал егер жауап бере алмаса келесі оқушы жауап беріп 1ұпайды ол алады. Дұрыс жауап берсе, сол сұраққа крестик қояды.

Сұрақтары:

  1. Меншіктеу операторы дегеніміз не?
  2.  Меншіктеу операторының жазылуы?
  3.  Меншіктеу операторы неше міндет атқарады және қандай?
  4.  Меншіктеу операторы арифметикалық өрнектермен бірге тағы қандай өрнектер үшін қолданылады?
  5.  Меншіктеу операторындағы өрнек қалай меншіктеледі?
  6.  Меншіктеу операторындағы өрнектер қалай аталады?
  7.  Арифметикалық өрнектер дегеніміз не?
  8. Мәтіндерді өңдеу үшін қажет болатын өрнек?
  9.  Әр түрлі мәліметтерді салыстырып, логикалық әрекеттерді орындайтын өрнек?

 

Бағалау

 

 

2. «Подкаст көрсетілімі»

/тұсаукесер/

 

Суреттермен жұмыс жасаймын.

 Кейін «EXPO- 2017» моделін көрсету.

 

 

  1. Әрбір оқушы өз мүмкіндігінше жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Бағдаршам» арқылы

өз-өзін  бағалау 

 

  1. Модельдеуге берілген бейнеролик. Оқушылар көре отырып, өздерінің сыни тұрғыдағы ойларын айтады.

/оқушылардың барлық және кез-келген жауаптары қабылданады/

 

Негізгі бөлім

 

 

Модель. Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті. Түрлері

Мәтінмен жұмыс

Ресурстар

«Өкіл»

 

/Топта бірінші талқылау жүргізіледі, кейін әр топқа өкіл барып өздеріне керекті мәліметтер алып келіп, өз тобына жеткізеді/

 

Жеке, топтық жұмыстары ұйымдастырылады.

/Топтық әңгіме әдісі арқылы топта талқыланады /

 

1 топ: Модельдерді сипаттау әдістері

2 топ: Моделдер қасиеттері

3 топ: Модель түрлері

 

Практикалық жұмыс

1 топ: Шырпыдан ақ форматқа кез-келген 

             модель шығару

2 топ: Paint программасында кез-келген 

             модель салу

3 топ: А4 форматынан кез-келген модель 

            жасау

 

Дарынды және таланты оқушылар үшін

кеңейтілген тапсырмалар

(Бастапқы нүктеден соңғы нүктелер қатарындағы өзара әрекет)

Бағалау:

 

Сергіту сәті

 

Бүгінгі күннің жадысын жазып, тақырыпты дәптерлеріне жазады.

Ресурспен жұмыстанады.

/әр топ мәтінмен жеке танысады/

 

 

 

 

 

 

Оқушылар бір-бірлеріне ой тастап диалог құрады.

 

Ғаламтордан тақырыпқа сай материал іздейді.

 

 

 

 

Әр оқушы берілген тапсырма бойынша ойлау қабілеттеріне байланысты өздерінің кез-келген модельдерін шығару.

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер арқылы бағалау

 

 

Қорытынды

 

 

Тест

/Бекіту / 

 

Бағалау

 

Үйге тапсырма

Модельдеуді оқып келу. Өз өмірлерімен байланыстырып, кез-келген модель жасау.

 

«БББ»

/Керібайланыс/

 

 

 

Бағалау

 

Сабақты аяқтау

Оқушылар тест жұмыстарын орындайды.

 

Бүгінгі сабақ бойынша өз-өзін басбармақ арқылы бағалайды.

 

Күнделіктеріне жазып алады.

 

 

Сабақ бойынша өз ойларын қорытындыларын

«БББ» керібайланыс парақшаларына түсіреді.

 

Бағалау критерий парақшаларына бағаларын толықтырып түсіреді.

       

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Модельдің түрлері: таңбалық және вербальдық, ақпараттық, компьютерлік
Модель және модельдеу
Компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттері және мүмкіндіктері.
Алгоритм түрлері
Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері.
Модельдер түрлері
Модельдер түрлері
Паскаль тілінің қарапайым операторлары
Модельдерді сипаттау әдісі, модельдеу қасиеттері, Модель түрлері
Модель және модельдеу
Бөлім: Уроки / Қысқа мерзімді жоспар | Көрсетілім: 5650 | Қосты: Умсынганым Болатовна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык