Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Теңсіздіктерді шешу.


Теңсіздіктерді шешу.

 Теңсіздіктерді шешу.

Сабақтың тақырыбы:

 Теңсіздіктерді шешу

Сілтеме:

 Күнтізбелік жоспар,слайд,интернет

Сабақтың мақсаты:

 Блум таксономиясы арқылы оқушыларға әр түрлі теңсіздіктерді  шығаруда сыни тұрғыдан ойландыруға үйрету,анықтамасын білуге ой салу,АКТ-ны пайдалану арқылы осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, практикалық дағдысын қалыптастыру;

Оқытудың мақсаты:

 

Математика сабағында деңгейлік сұрақтар арқылы оқушыны ойлануға,салыстыруға өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету.

Міндеті:

Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту,әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту,пәнге қызығушылығын арттыру.

Күтілетін нәтижелері:

 

  1. Оқушылардың сыни ойлау қабілеттері дамиды.
  2. Теңсіздіктер түрлерін ажырата аладыя,
  3. Теңсіздіктерді түрлендіре алады және шешу тәсілдерін біледі.

 

Жаттығулар:

      Деңгейлік тапсырмалар

Проблемалық сұрақ

Тест тапсырмалары

 

Қадамдар:

  1. Блум таксономиясы арқылы оқушыларға әр түрлі теңсіздіктерді  шығаруда сыни тұрғыдан ойландыруға үйрету,қасиеттерін  білуге ой салу;
  2. Деңгейлік тапсырмалар арқылы тнңсіздіктердішешу әдістерін үйрену;
  3. Проблемалық сұрақ «Қатесін тап». Пікір айтқызу,  

Тапсырмалар:

  Блум таксономиясы бойынша топқа тапсырма беру.

  1. Білу
  2. Түсіну .
  3. Қолдану. 
  4. Талдау.
  5. Жинақтау.  
  6.  Бағалау.   .

Сабақтың барысы:

 

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқушының іс – әрекеті:

  • Сыныпты ұйымдастыру.
  • Сабақты бастау.
  • «Гүл сыйлаймын» психологиялық тренингөткізу арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру. Кәмпит арқылы  топқа бөліну.(2мин)   
  • Үй тапсырмасын пысықтау.  

 Блум таксономиясы бойынша топтарға  тапсырма беремін.

1)Білім.Өткен тақырып бойынша сұхбат пікірталас құру арқылы еске түсіру. (5 мин)

 

 

2)Түсіну. Әр топқа тапсырмалар беріледі.  (10 мин)

Теңсіздіктерді түрлендіру түрлері бойынша постер қорғайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

3)Қолдану.деңгейлік тапсырмалар

    (2 ұпай)

   (2 ұпай)

 (3 ұпай)

3  -    (3 ұпай)

   (4 ұпай)

  (3 ұпай)

  (4 ұпай)

   (5 ұпай)

  (4 ұпай)

 

4)Талдау. Әр топ  есептің қатесін анықтап, дұрыс шешімін көрсетеді.   сыни тұрғыдан ойлау модулі бойынша ойларын дәлелдейді  

 

  • -1)3(6-3х-5х2) -1)3

               3х2+1  6-3х-5х2

  1. - 6+3х+5х2
  2. х2+3x-5
  3. х2+3x-5=0
  4. = 9+160=169
  5. 1=-1, x2=

 

 

 
  •  

 

 

 

    

x+2=1                          x-3=1

  1.  

 

 

 
  •  

 

 Тест сұрақтары  арқылы сабақты қорытындылау.

 

 

 «Гүл сыйлаймын» психологиялық тренинг өткізу арқылы психологиялық ахуал қалыптасады. . Кәмпит арқылы  топқа бөлінеді.  Көшбасшыны анықтау .Бағалау парағымен таныстыру.

І топ

ІІ топ

 

 

Теңсіздік

 

 

 

 

 

 

Сөзіне кластер құрау

 

 

Әр топқа иапсырма беріледі.

І топ:  Нақты сандар жиынында берілген теңсіздікті мәндес теңсіздікке келтіретін түрлендіру

ІІ топ:  Қандай да бір аралықта берілген теңсіздікті мәндес теңсіздікке келтіретін түрлендіру

 

 

Әр топ тапсырмаларды орындайды. (дәптерлеріне). Бір бір  оқушыдан шығып,  тақтаға орындайды.

 

 

 

Проблемалық сұрақтар. «Қатесін тап» есептің қатесін тауып, дұрыс шешу жолдарын көрсетеді.

 Есептің шығару жолына талдау жасайды.

 

 

Әр оқушы жеке орындайды

  .Бағалау парағын толтырады.

 

Бағалау:

Бағалау критериі бойынша бағалау

Үйге тапсырма:

  № 361

Рефлексия.

Смайликтер арқылы: сабақтан алған әсерлерін  жазып, смайликке жапсырады.

 

       

Бағалау критерийлері

дискрипторлар

 

Жетістіктер

дің ең жоғарғы  деңгейі

Үй тапсырма

сына дайындығы

  • Үй тапсырмасына дайын емес
  • Үй тапсырмасына дайындығы қанағаттанарлық, қосымша ізденбеген
  • Үй тапсырмасына дайындығы жақсы
  • Үй тапсырмасына дайындығы жақсы, қосымша көп ізденген

2

3

 

4

5

 

 

5

 тақырыпты меңгеруі

 

  • Тақырыпты түсінбеген
  • Тақырыпты түсінген, бірақ өз түсінігін жеткізе алмады
  • Тақырыпты түсінген, өз түсінігін жеткізе алды, бірақ өзіндік қорытындылар жасай алмады
  • Тақырыпты түсінген, өз түсінігін жеткізе алды, бірақ өзіндік қорытындылар жасай алмады

2

3

 

4

 

 

5

 

 

5

Шығарма

шылық тапсырма

ларды

орындауы

  • Тапсырмаларды орындай алмады
  • Тапсырмаларды орындады, бірақ орындау деңгейі қанағаттанарлық
  • Тапсырмаларды орындады, ойын жүйелі жеткізді, бірақ қажетті қорытындылар жасай алмады
  • Тапсырмаларды орындауда тақырыпқа сай ,қосымша ізденген,  өзіндік ой- пікірін орынды қолданған.

2

3

 

4

 

5

 

 

5

Сабаққа қатысу белсенділігі

  • Мүлдем сабақта белсенділік танытқан жоқ
  • Белсенділігі төмен болды
  • Белсенді қатысып отырды
  • Өте белсенді, барлық тапсырмаларды орындауда белсенділік танытты

2

 

3

4

5

 

 

5

 

Бағалау парағы

Аты –жөні

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

 

 

 

Тақырыпты меңгеруі

Шығармашылықжұмыс

Сабаққа қатысу белсенділігі

Деңгейлік тапсырмалар

Тест тапсырмалары

Қорытынды  үпай

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Аты –жөні

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

 

 

 

Тақырыпты меңгеруі

Шығармашылықжұмыс

Сабаққа қатысу белсенділігі

Деңгейлік тапсырмалар

Тест тапсырмалары

Қорытынды  үпай

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Аты –жөні

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

 

 

 

Тақырыпты меңгеруі

Шығармашылықжұмыс

Сабаққа қатысу белсенділігі

Деңгейлік тапсырмалар

Тест тапсырмалары

Қорытынды  үпай

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Квадрат теңсіздіктерді шешу.
Сандық және әріпті өрнектер. Қайталау. 2сынып
Компьютерлік графика түрлері. Векторлық графика
Бөлшек – рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Құс шаруашылығы ашық сабақ
Бір айнымалысы бар квадрат теңсіздіктер. Ашық сабақ
Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Квадраттық теңсіздіктерді шешу тәсілдері
Қаңлылардың шаруашылығы мен тұрмысы
Графикалық және мәтіндік ақпараттарды өңдеу
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 1909 | Қосты: Умаргалиева Тауила Калеловна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык