|
|
Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Информатика
Сыныбы |
7 «Ә» 14.01.15 |
||
Сабақтың тақырыбы |
Модель. Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті, түрлері |
||
Мақсаты |
Модельдерді сипаттау әдістерін, түрлерін және қасиеттерін меңгеру.
|
||
Күтілетін нәтиже |
А) Модельдеу ұғымдарын біледі, түсінеді Б) Модельдерді ажырата алады және олармен жұмыс жасай алады В) Модельдерді қолдана отырып, өмірмен байланыстыра алады және бағалай алады. |
||
Керекті жабдықтар |
Ресурстар, интербелсенді тақта, компьютер, ғаламтор беттері, слайд-шоу, әртүрлі материалдардан жасаған модельдер және суреттер т.б. |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Кіріспе
|
Ұйымдастыру бөлімі Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеп, сабаққа зейіндерін аудару. «Бір тілек» атты тренинг өткізу Мақсаты: сынып ішінде бір-біріне деген психологиялық ахуал тудыру.
Оқушыларды «Өрмекші торымен» топтарға бөлу. /Түрлі түсті лента арқылы үш топқа бөлемін/ |
Мұғаліммен амандасады.
Тренингті жасау /Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін айтады. Мысалы, Саған күн көзіңдей жарқыраған нұрлы жүз тілеймін, т.б./
Оқушылар өрмекші торымен бөлініп, отырады.
|
|
Тұсаукесер
|
/үй тапсырмасы/ Тақтада 9 сұрағы бар 9 ұяшық бар. Осы ұяшықтағы сұрақтарға әрбір оқушы дұрыс жауап берсе өздеріне 1 ұпай алады, ал егер жауап бере алмаса келесі оқушы жауап беріп 1ұпайды ол алады. Дұрыс жауап берсе, сол сұраққа крестик қояды. Сұрақтары:
Бағалау
2. «Подкаст көрсетілімі» /тұсаукесер/
Суреттермен жұмыс жасаймын. Кейін «EXPO- 2017» моделін көрсету.
|
«Бағдаршам» арқылы өз-өзін бағалау
/оқушылардың барлық және кез-келген жауаптары қабылданады/ |
|
Негізгі бөлім
|
Модель. Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті. Түрлері Мәтінмен жұмыс Ресурстар «Өкіл»
/Топта бірінші талқылау жүргізіледі, кейін әр топқа өкіл барып өздеріне керекті мәліметтер алып келіп, өз тобына жеткізеді/
Жеке, топтық жұмыстары ұйымдастырылады. /Топтық әңгіме әдісі арқылы топта талқыланады /
1 топ: Модельдерді сипаттау әдістері 2 топ: Моделдер қасиеттері 3 топ: Модель түрлері
Практикалық жұмыс 1 топ: Шырпыдан ақ форматқа кез-келген модель шығару 2 топ: Paint программасында кез-келген модель салу 3 топ: А4 форматынан кез-келген модель жасау
Дарынды және таланты оқушылар үшін кеңейтілген тапсырмалар (Бастапқы нүктеден соңғы нүктелер қатарындағы өзара әрекет) Бағалау:
Сергіту сәті
|
Бүгінгі күннің жадысын жазып, тақырыпты дәптерлеріне жазады. Ресурспен жұмыстанады. /әр топ мәтінмен жеке танысады/
Оқушылар бір-бірлеріне ой тастап диалог құрады.
Ғаламтордан тақырыпқа сай материал іздейді.
Әр оқушы берілген тапсырма бойынша ойлау қабілеттеріне байланысты өздерінің кез-келген модельдерін шығару.
Смайликтер арқылы бағалау |
|
Қорытынды
|
Тест /Бекіту /
Бағалау
Үйге тапсырма Модельдеуді оқып келу. Өз өмірлерімен байланыстырып, кез-келген модель жасау.
«БББ» /Керібайланыс/
Бағалау
Сабақты аяқтау |
Оқушылар тест жұмыстарын орындайды.
Бүгінгі сабақ бойынша өз-өзін басбармақ арқылы бағалайды.
Күнделіктеріне жазып алады.
Сабақ бойынша өз ойларын қорытындыларын «БББ» керібайланыс парақшаларына түсіреді.
Бағалау критерий парақшаларына бағаларын толықтырып түсіреді. |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |