|
|
Тақырыбы: Сан есім (қайталау)
Мақсаты:1.Өз бетімен жұмыс жасау арқылы оқушылардың сан есім туралы білімдерін пысықтау, толықтыру,бекіту;
2.Оқушылырдың теориялық ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыту
3.Адамгершілікке,табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу;
Әдіс-тәсілдері:Сұрақ-жауап,көрнекілік,талдау,топтау, дәлелдеу,қорытынды жасау .
Көрнекілігі:тірек-сызба,кеспе сөздер,адамды,қойды бейнелейтін суреттер.
Сабақ барысы:I.Бағдарлау–мотивациялық кезең.Психологиялық дайындық жұмыстары. Оқушылар ойын жинақтап, назарын сабаққа аудару. Баласына ж2ріп,
Ұрысып жатыр к2лік,
«2леніп, с2ріп,
Алып қапсың 2лік.»
2ншілей 2ңді
Көрсетпе деп ж2рді.
- «Көңілді санамақта» қандай құс туралы айтылған?
- Балалар,құс екеш құстар да балалары нашар баға алса ренжиді екен.Сендер де нашар баға алсаңдар,аналарың ренжиді.Сондықтан жақсы баға алуға тырысалық.
(өзін-өзі бағалау парағы үлестіріледі)
Суретпен жұмыс. Суретті сызбаны көрсетіп айтқан сандарды тақтаға сөзбен жазу.
1-тапсырма:- Бұлар қандай сөздер?
-Дара және күрделі сан есімдер құрастыр
- Олармен сөйлем құрау
Сұрақтар:-Суреттегі адамның көздері неше
-Қойдың аяғы нешеу?
- Аяқтары неше-нешеден орналасқан?
Жарайсыздар,балалар,олай болса сан есім туралы білетінімізді топтастырайық
2-тапсырма
II. Операциялық-орындаушылық кезең.
Көркем жазу минуты.Тақтадағы сан есімдерді көшіріп жазу.
Сергіту сәті.
Оқулықпен жұмыс.Оқулықтағы 413–жаттығу.
3-тапсырма.Берілген сөйлем ішіндегі сандарды сөзбен жазып,сан есімдердің астын сыз.
414-жаттығу.
4-тапсырма.Көп нүктенің орнына тиісті сан есімдерді қойып, көшіріп жазыңдар.Сан есімдердің астын сыз,қай сөзбен байланысып тұрғанын айтыңдар.
Ойын «Кім тапқыр» мақалдар оқылады.
5-тапсырма.Жоқ сөздің орнына керекті сан есімді табу.
1. . . . теңгең болғанша, . . . досың болсын.
2.Білекті . . . жығады, білімді . . . жығады.
3.Ер . . . рет өледі, қорқақ . . . рет өледі.
4.Ағайын - . . . ,
Ана - . . . .
5.Ерінбеген . . . асар.
6.Еріншектің ісі - . . . .
Мәтінмен жұмыс. Жарыс
Мектепте спорттық жарыс өтті. Жарысқа 2 команда қатысты.Олар спорттың 5 түрінен сайысқа түсті.
1-ші команда 80 ұпай жинады.2-ші команда 100 ұпай жинады.2-ші команда жеңіске жетті.Жарыс қызықты өтті.
6-тапсырма. Сан есімдерді сөзбен жазып,түрлеріне ажыратыңдар.
III. Рефлексиялық–бағалау кезеңі.
Ойын «Кім шапшаң ойлайды?»
7-тапсырма.Кім ішінде саны бар сөздерді көп ойласа, сол көп ұпай жинайды.
Мысалы: тү + 1, к+3+ік, т.б.
Балалар, біз сан есімнен басқа да сөз таптарымен таныспыз.Олай болса,оларды да еске түсірелік.Ол үшін «Әр баланы өз үйіне қондыр» ойынын ойналық.
Бағалау.Сабақ басында үлестірілген «Өзін-өзі бағалау» парағы бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды.
Оқушының аты-жөні ТАПСЫРМАЛАР Оқушы бағасы Мұғалім бағасы
1 2 3 4 5 6 7
Үйге тапсырма: -оқулықтағы 416-жаттығуды орындау;
-Сан есімдерді қатыстырып,«Менің класым» тақырыбына шағын әңгіме жаз;
-Сан есімі бар жұмбақтар жазып келу
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |