|
|
Батыс Қазақстан
Пәні: География |
Сынып: 9 |
Мерзімі: 07.03.2014 ж |
Тоқсан: ІІІ |
Мусаева Г |
||
Сабақтың тақырыбы |
§43. Батыс Қазақстан |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар Батыс Қазақстанның экономикалық- геграфиялық жағдайы, табиғат жағдайы мен табиғат ресурстары және халқымен танысады; Батыс Қазақстан туралы мәліметтер береді. |
|||||
Күтілетін нәтижесі |
Оқушылар Батыс Қазақстанның экономикалық- геграфиялық жағдайы, табиғат жағдайы мен табиғат ресурстары және халқы туралы анықтайды, зерттейді және талдайды. Топтық жұмыс нәтижелері: -Бірлесіп жұмыс істеу нәтижесінде оқушылар шағын топтағы жұмыс өнімін көрсете алады; -Ортақ пікірлерді ортаға салады, түйін жасайды; -Әрбір оқушы білімін толықтырады. |
|||||
Сабақтың типі |
Жаңа материалды меңгерту. |
|||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері |
Жеке, топтық жұмыс, сұрақ-жауап, топтастыру, тірек сызба, кесте, СТО стратегиялары: ой шақыру, ой қозғау, мағынаны табу, ой толғау, негізгі идеяларды суреттеу, ой бөлісу, ортаға салу. Кері байланыс , рефлексия. |
|||||
Бағалау |
Топтық бағалау. Критерийлерге қарап өзін-өзі бағалау. |
|||||
Ресурстар, кабинет жабдықталуы, көрнекіліктер |
Оқулық, Қазақстаннның саяси- әкімшілік картасы, Атлас, үлестірмелі материалдар |
|||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
2 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. |
|
||||
9.20-9.23 11.05-11.07 |
Сәлемдесу, түгелдеу, топқа бөлу (сурет қималары арқылы) |
Мұғаліммен амандасады, екі топқа бөлінеді. |
||||
6 минут |
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. |
|
||||
9.23-9.28 11.07-11.13 |
Сәйкестік тесті 1.Облыстарды өз орталықтарымен біріктіріп жаз А. Жамбыл А. Орал B. Алматы В. Қарағанды C. Батыс Қазақстан С. Талдықорған D. Шығыс Қазақстан D. Өскемен E. Қарағанды Е. Тараз 2.Экономикалық аудандардың көлемі бойынша алатын орнын көрсетіңіз А. Батыс Қазақстан А. III В. Солтүстік Қазақстан В. II С. Шығыс Қазақстан С. IV D. Орталық Қазақстан D. I Е. Оңтүстік Қазақстан Е. V 3.Экономикалық аудандарды аудандарда орналасқан қорықтарымен біріктіріп жаз А. Батыс Қазақстан А. Ақсу Жабағылы В. Солтүстік Қазақстан В. Үстірт С. Шығыс Қазақстан С.Марқакөл D. Орталық Қазақстан D. Наурызым Е.Оңтүстік Қазақстан Е. Қарқаралы ұлттық саябағы 4.Экономикалық аудандарды мамнданған саласын көрсетіңіз А. Батыс Қазақстан А. қара металлургия В. Солтүстік Қазақстан В. АӨК, темір кені, қоңыр көмір С. Шығыс Қазақстан С. мұнай-газ D. Орталық Қазақстан D. АӨК, түсті металлургия, химия Е. Оңтүстік Қазақстан Е. энергияны көп қажет ететін түсті металлургия 5. Аудандарды ерекшеліктеріне қарай біріктіріп жаз А. Батыс Қазақстан А. Қазақтың ұсақ шоқысын түгелдей қамтиды В. Солтүстік Қазақстан В. Орманның 40 %-ы осы ауданда С. Шығыс Қазақстан С. Халқының басым бөлігі - қазақтар D. Орталық Қазақстан D. жауын-шашын мол түседі Е .Оңтүстік Қазақстан Е. халқы ең тығыз орналасқан |
Оқушылар тест жұмысын сәйкестендіріп белгілеп шығады. |
||||
7 минут |
ІІІ. Жаңа сабақ. |
|
||||
9.38-9.35 11.13-11.20 |
1.Ой қозғау. Батыс Қазақстанның өнеркәсі туалы не білесіздер? 2.Қызығушылықты ояту. Батыс Қазақстанның экономикалық ауданының басқа экономикалық аудандардан артықшылығы неде деп ойлайсыздар? 3. Жаңа тақырыпқа шолу жасау. |
Оқушылар қойылған сұраққа сыни тұрғыдан әртүрлі нұсқада жауап береді. |
||||
25 минут |
Мағынаны тану |
|
||||
9.35-9.59 11.2011.45 |
1.Оқулықтан мәтінмен танысу тапсырылады. 2.Топтық жұмыс. Мәтінді топта талқылау. Әр топтан спикер шығып келесі топқа тақырыпты түсіндіреді. Спикердің жобаны қорғауын қадағалау. 3.Жеке оқушымен жұмыс. №1 1. Батыс Қазақстанның экономикалық –географиялық орнына сипаттама бер? 2.Аудан қандай ресурстарға бай? №2 1.Халықтың орналасу ерекшелігіне сипаттама бер? 2.Аймақта халық тығыздығы неге төмен ? 4.Дәптермен жұмыс. |
Мәтінмен оқып танысады. Оқушылар өздеріне берілген мәтіндердегі негізгі ойды анықтайды, талдайды, сипаттайды. Спикер жобаны қорғайды.
Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы орындайды.
Оқулықтан керек мәліметтерді топтастыру, кесте, тірек-сызба арқылы дәптерге түсіреді. |
||||
2 минут |
IV. Кері байланыс. |
|
||||
9.59-10.01 11.45-11.47 |
Бүгін не білдім? |
Оқушылар өздеріне берілген сұраққа жауап береді. Бүгінгі сабақтан түсінгендерін ортаға салады. |
||||
2 минут |
V.Бағалау. |
|
||||
10.01-10.03 11.47-11.49 |
Оқушылардың «Бағалау парағына» сабақтың критерийлеріне қарап ұпай қойып бағалауын ұсынады, мұғалім оқушылардың ұпайына қарап өзінің бағасын шығарады. |
Оқушылар өзінің ұпай санымен таныстырады. |
||||
1 минут |
VI.Үйге тапсырма. |
|
||||
10.03-10.05 11.49-11.50 |
§43 оқу. Сұрақққа жауап беріп, тапсырмаларды орындау. Рефлексия. |
Үй тапсырмасын дәптерге жазып алады. |
«Тексерілді»
07.03.2014 ж.
Оқу ісінің меңгерушісі: А.Ермаханов
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |