|
|
Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
«Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің білім бөлімінің №2 шағын орталықты орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Дайындаған: информатика пәнінің мұғалімі: Тарбақов.Б.
2013 – 2014 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика. Компьютерлік графика түрлері
Сабақтың мақсаты:компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың мазмұнына байланысты міндеттер:
- Компьютерлік графикамен танысады;
- Компьютерлік графиканың қолдану салаларын біледі;
- Компьютерлік графика түрлерін айта алады;
- Компьютердежұмыс жасау дағдысы қалыптасады.
Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндеттер:
- мәтінді оқи отырып тақырыпты ұғынады, пікірлеседі;
- тақырыпты талдайды, тәжірибеде қолданады.
Топтық жұмыс немесе тәрбие әрекетіне байланысты міндеттер:
- өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыланады;
- топпен және өз бетінше жұмыс жасауды үйренеді;
- бір-бірінің ойын, пікірін тыңдауға дағдыланады.
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: класстерлеу (жүзім шоғы) әдісі, INSERT (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:
- Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
- Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.
Бағалау критеийлері:
А критерийі:
- Топтың өзге оқушыларының ойын толықтырып отырдым – 2ұпай
- Талқылауға қатыстым – 3ұпай
В критерийі:
- Дәлелді ойлар ұсындым – 3ұпай
- Өзгелерді мұқият тыңдадым – 4ұпай
- Топ мүшелерін ұйымдастырдым және оларға тапсырманы орындауда көмек көрсеттім – 5ұпай
С критерийі:
- Топта тапсырманы бар ынтаммен жасадым – 6ұпай
- Топта өзіме жүктелген міндеттерді уақытылы және сапалы орындадым– 7ұпай
Бағалау шкаласы:
30-18ұпай – «5»
17-6 ұпай – «4»
5-2 ұпай – «3»
Сабақтың жоспары:
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ |
МҰҒАЛІМНІҢ ӘРЕКЕТІ |
ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ |
|||||||||||||||||||||||||||
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
ОЙ ҚОЗҒАУ |
Миға шабуыл: 1. Көрме дегеніміз не? 2. слайддегеніміз не? 3. презентация дегеніміз не? 4. Презентацияны қандай программамен жасаймыз?
Тірек сөздерді класстерлеу:
|
Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
МАҒЫНАНЫ АЖЫРАТУ |
INSERT (түртіп алу) әдісі:
Мұғалім жаңа мәтінді таратып, сол мәтіннен түртіп алу әдісі арқылы кестені толтырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
ОЙ ТОЛҒАНЫС |
Венн диаграммасы |
Оқушыларға уақыт беріледі, берілген уақыт ішінде қағаз бетіне растрлы және векторлы графиканың ұқсастықратын жазып толтырады.
|
|||||||||||||||||||||||||||
БАҒАЛАУ
|
Топпен жұмыс жасау кезіндегі оқушының өзін-өзі бағалауы
|
||||||||||||||||||||||||||||
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
|
||||||||||||||||||||||||||||
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА |
Тақырып бойынша ой толғаныс жазып келу
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |