|
|
Синтаксистік талдау
Сабақтың тақырыбы |
Синтаксистік талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Білімдік:Синтаксистік талдау туралы үйреніп,білім алады.Сөз тіркесі,сөйлемге синтаксистік талдау жасауға дағдыланады. Дамытушылық: Тіл байлығын арттыра отырып,шығармашылық қабілеттерін дамытады. Тәрбиелік:Топтық жұмыс жасай біледі, достықпен бірін-бірі сыйлайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Синтаксистік талдау туралы түсінік қалыптасады. Сөйлемдегі сөз тіркесі мен сөйлем мүшелерін ажыратып,талдай алады.Шығармашылық қабілеттері дамиды,пәнге деген қызығушылығы артады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме |
Қазақ тілі 3-4 сынып «Атамұра» баспасы.Ережелер дәптері.Ескен Елубайдың «Ағаштар,дала гүлдері,көкөніс жайлы жұмбақтар» кітапшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
4.Слайдтар 9.Кітапшалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылатын әдістер: |
Жаңа әдістер Топтық жұмыс Дәлелдеу АКТ СТО Оқыту үшін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
І.Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру |
58-жаттығу.Жұмбақтың шешуін табу.(тау) Шешуіндегі сөз мәтіннің тақырыбы болатындай әңгіме құрап жазу..Мәтін құрамында бірыңғай мүшесі бар сөйлемдер болуы керек. Әр топ қорғайды:үлгілі деген мәтінді ұсынып,оқып береді.Бірыңғай мүшелерді тауып,үлгі бойынша сатылай кешенді талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІІІ.Жаңа сабақ |
«Кластер»-Сөйлем мүшелері бойынша білімдерін топтастыруы (топ мүшелері қорғайды) «Ой қозғау» стратегиясы арқылы жаңа тақырыпты ашуы (топ мүшелері қорғайды) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІҮ. Көркем жазу |
Синтаксист-сөз тіркесі мен сөйлемді зерттейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ү. Сергіту сәті |
Музыкалық флешмоб |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҮІ. Бекіту |
Рефлекциялық-танымдық ойын «Конструктор» Суреттегі заттардың атын қатыстырып,сөйлем құрау.Синтаксистік талдау жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҮІІ. Қорытынды |
І.Шығармашылық тапсырма 1)Екі мың жыл жасайды, Бұл ағаш өссе далада. Үлкен жасыл қолшатыр, Жаңбырда болар сая да.(емен) 2)Аппақ өңі тартымды, Қасиетті гүл қашанғы. Халық одан әртүрлі, Дәрі-дәрмек жасайды.(түймедақ) 3)Жер үстінде-сабағы, Жер астында-тамағы. (картоп) Жұмбақты оқып,өлең жолдарын сөйлемге айналдыр. Қандай сөйлем?Неліктен? Сөйлем мүшелеріне талда.Дәлелде. Сөз тіркестерін сұрақ қойып,ажырат
ІІ.Дискуссиялық картамен жұмыс.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ҮІІІ. Бағалау |
Бағалау критерий бойынша әр топ мүшелері бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
ІХ. Үй тапсырмасы |
Бір сөйлемді алып,синтаксистік талдау жасау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |