Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Мамандықтың бәрі жақсы


Мамандықтың бәрі жақсы

Мамандықтың бәрі жақсы

Тақырыбы:Мамандықтың бәрі жақсы

Мақсаты:Балалардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, болашақ мамандыққа байланысты   

                 ұғымын тереңдетіп, қызығушылықтарын арттыру, еңбекке деген қызығушылықтарын   

               ояту, үлкендердің  еңбегін бағалауға тәрбиелеу. Көлік, мамандық туралы білімдерін  

               тиянақтау.Сурет бойынша әңгіме құрастыруға, мақал-мәтел айтып, жұмбақ шешу  

               арқылы толық сөйлеуге баулып, сөздік қорларын дамыту.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, баяндау, талдау, сәйкестік тесті, ойын.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта, ойынға қажет құралдар, көлік, мамандық түрлері.

Сабақтың барысы:

 

Бөлімі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық -қозғаушылық

Шаттық шеңбері:

Достар  бірге жүреміз,

Бірге ойнаймыз, күлеміз.

Бірге балық аулаймыз,

Міне, біздер қандаймыз!

Орман, көлге, шыңға біз,

Саяхатқа шығамыз.

Бөлінбейді іргеміз,

Әрқашан да біргеміз!

Әрқашан тілектес,

Досыңа көмектес!

-Балалар, қазір бізде қандай сабақ ?

 

 

Дөңгелене тұрып Е.Өтетілеуұлының «Достармен бірге» өлеңін қимыл-қозғалыспен орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

-          Тіл дамыту сабағы.

Ұйымдастырушылық- ізденушілік

-Балалар, мына суреттерде кімдердің  және нелердің суреттерін көріп отырсыңдар?

-Олар не істейді ?

 

-Яғни, халыққа қызмет етеді. Оларды біз мамандық иелері дейміз. Тағы да қандай мамандық иелерін білесіңдер ?

Сендердің ата-аналарың қандай мамандық иелері екенін білесіңдер ма?

-Мына суреттерге қарап, мамандық иелерін атап, қандай қызмет атқаратындарын айтып беріңдерші ?

 

 

Сергіту сәті:

Қане, кімнің бойы ұзын ?

Паравозы ол пойыздың.

Қатар-қатар тұрайық,

Пойызды біз құрайық.

Ал, паравоз баста алға,

Бәрімізді басқар да.

Пыш – пыш, пыш-пыш,  біз кеттік,

Жүрісті тым үдеттік.

Гу-гу, гу-гу, гуілде,

Қалып қойма, бірің де.

Пыш – пыш, пыш-пыш,  біз кеттік,

Жүрісті тым үдеттік.

Ал, паравоз тоқтайық, пыш.

Жұмбақ шешіп көрейік

1.Бір керуен жүреді екен қатар түйе,

   Аузынан жалын шығар будақ күйе.

-Ал, балалар, пойызды кім айдайды ?

 

2.Сымға асылып,

   Жүр асығып.

-Троллейбусты кім жүргізеді ?

3. Құстан аумайды,

    Көкте зулайды.

-Ұшақты кім жүргізеді ?

-Көліктің тағы қандай түрлерін білесіңдер ?

-Енді мына аспазшы, ұста, тігінші  туралы кім өлеңдер біледі екен ?

Дидактикалық ойын: «Кімге не керек ?»

Балалар мұғалім, дәрігер, құрлысшы, спортшыға қажет құралдарды тауып қоюы керек. Балаларды тапқырлыққа үйрету.

-Дәптермен жұмыс.

Дәптерде берілген мамандық иелеріне қажетті заттарды тауып, сәйкестендіреді.

 

-Аспазшы, мұғалім, құрлысшы, жүргізуші

 

-Тамақ пісіреді, сабақ береді, үй салады, көлікті жүргізеді.

-Балалардың жауаптары тыңдалады.

-Балалардың жауаптары тыңдалады.

 

-Егінші, дирменші, сатушы, кітапханашы,   есепші, әнші, биші жайында әңгіме құрастырады.

 

-Балалар Ж.Смақовтың «Паравоз» әнін бірге қимыл-қозғалыспен орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-          Пойыз

-          Машинист

 

 

-          Троллейбус

-жүргізуші

 

-ұшақ

- ұшқыш.

-Балалардың жауаптары тыңдалады.

-Балалардың өлеңдері тыңдалады.

 

 

-          «Кімге не керек?» дидактикалық ойынын ойнайды.

 

Дәптерден сәкестік тестін орындайды.

Рефлексивтік - түзетушілік

Д/о : «Кім болам ?»

Балалар болашақта кім болғыларың келеді, сол мамандықты алып, әңгімелеп беріңдер.

-Өте жақсы балалар. Осындай әр түрлі мамандыққа жету үшін алдымен білім алып, көп нәрсені үйрену керек.Осындай жұмыстарды кімдер жасайды ?

-Иә, біз олардың еңбегін бағалап, құрмет тұтуымыз керек екен.

-Ендеше еңбек туралы кім мақал-мәтел біледі.

-Сонымен балалар, мамандық иесі болу үшін қандай болуымыз керек екен ?

-Дені сау, білімді, еңбекқор болу керек.Еңбек етпеген адамдар жалқау, енжар адамдар.

Балаларды бағалау.

-Балаларды сабаққа қатысу ерекшеліктеріне қарай бағалап, мақтап, мадақтаймын.

 

-Слайдта берілген мамандық иелерін алып, әңгімелейді.

 

 

 

-          Үлкен аға, апалар, әке-шешелер.

 

-Балалар мақал – мәтелдер айтады.

 

 

-Балалардың жауаптары тыңдалады.

 

 

-Сабаққа қатысқандары үшін бағаларын алады.

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Мамандықтың бәрі жақсы
Мамандықтар
Төрт түлік.
Мамандықтар әлемі
Кім болғым келеді?
Мамандықтың бәрі жақсы. Зат есімнің жалғауларын қайталау
Тіл дамыту, Кім болғым келеді?
Мамандық түрлері және мамандық таңдау
Отбасы мүшелерінің мамандықтары.
Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру.
Бөлім: Уроки / Балабақша | Көрсетілім: 14257 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык