|
|
Диаграмма тұрғызуға байланысты практикалық тапсырмалар
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы: “Диаграмма тұрғызуға байланысты практикалық тапсырмалар”
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: EXCEL-дің графикалық мүмкіндіктері, Диаграммамен жұмыс істеу, графикалық объектілерді біріктіру туралы білімдерін қалыптастыру;
Тәрбиелілік: Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;
Дамытушылық: : Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, практикалық , сұрақ-жауап.
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: компьютер, проектор.
Сабақтың барысы:
І. Оқушыларды ұйымдастыру:
а) оқушылармен амандасу;
ә) оқушыларды түгендеу;
б) сабақ барысымен таныстыру.
II. Үй тапсырмасын тексеру:
-Үйге қандай тапсырма берілді?
ІIІ. Өткен білімді тиянақтау:
1-тапсырма:
Жылдар |
1997 |
1998 |
1999 |
2000 |
2001 |
2002 |
2003 |
2004 |
2005 |
2006 |
2007 |
серверлер саны (млн) |
16 |
30 |
43 |
72 |
110 |
147 |
172 |
233 |
316 |
395 |
433 |
- Үлгідегідей кестені толтыр.
- А1:L2 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзіріне барып. Диаграмманың линейчатая түрін таңдап кесте бойынша кесте диаграмма тұрғызыңыз.
- Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
2-тапсырма
Домендер |
Әкімшілік домендер |
Жапония |
Италия |
Германия |
Франция |
Ниденрланды |
Австралия |
Рессей |
Басқа елдер |
Серверлер саны (млн) |
253 |
30,5 |
13,8 |
13,1 |
10,3 |
9 |
8,5 |
2,4 |
92,1 |
- Үлгідегідей кестені толтыр.
- А1:J2 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзіріне барып, Диаграмманың круговая түрін таңдап кесте бойынша диаграмма тұрғызыңыз.
- Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
3- тапсырма
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
1 |
x |
-4 |
-3 |
-2 |
-1 |
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
2 |
y=x^2*x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
y=2×x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1. Үлгідегідей кестені толтыр.
2. Берілген мәндердің кубтық функциясын және сызықтық функциясын тап.
3. Тапқан мәндеріңді кестеге жазыңдар.
4. С1:L4 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзірінен диаграмманың график с маркерами түрін таңдап кесте бойынша диаграмма тұрғызыңдар.
5. Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
4-тапсырма
|
Мемлекет |
халқы (млн.адам) |
1 |
Кытай |
1273 |
2 |
Үндістан |
1030 |
3 |
АҚШ |
279 |
4 |
Индонезия |
228 |
5 |
Бразилия |
175 |
6 |
Ресей |
146 |
7 |
Бангладеш |
131 |
1. Үлгідегідей кестені толтыр.
- В2:С8 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзірінен диаграмманың гистограмма түрін таңдап кесте бойынша диаграмма тұрғыз.
3. Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
5-тапсырма
Тауар аты |
бағасы |
Жүйелік плата |
80 |
Процессор |
70 |
Оперативті жад |
15 |
Қатқыл диск |
100 |
Монитор |
200 |
Диск жетек 3,5 |
12 |
Дискжетек CD-ROM |
30 |
Корап |
25 |
Пернетақта |
10 |
Тінтуір |
5 |
1. Үлгідегідей кестені толтыр.
- А1:В11 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзірінен диаграмманың кольцевая түрін таңдап кесте бойынша диаграмма тұрғыз.
- Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
6-тапсырма
|
долллар |
марка |
рубль |
Тұран Алем банкі |
145,5 |
71 |
4 |
Ұлттық банкі |
148 |
79 |
6 |
Темірбанкі |
144 |
72 |
5 |
Каспий банкі |
150 |
74 |
4,5 |
1. Үлгідегідей кестені толтыр.
- В4:Е8 ұяшықтарын белгілеп, диаграмма мәзірінен диаграмманың гистограмма түрін таңдап кесте бойынша диаграмма тұрғыз.
3. Нәтижесінде мынадай диаграмма шығады.
IV. Қорытындылау:
- Диаграмманы қалай тұрғызамыз?
- Диаграмманың неше түрі бар?
V. Бағалау:
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |