Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Пейзаж (табиғатты бейнелеу)


Пейзаж (табиғатты бейнелеу)

 Сыныбы 6

Бейнелеу     11. 10. 2014

Балов Н

Сабақтың тақырыбы

Пейзаж (табиғатты бейнелеу)

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға кескіндеме туралы мағлұмат беру. Пейзаж жасаудың жолдарын үйрету, сурет түрлерімен танысу. Табиғат көрінісін қағаз бетіне түсіру.

Сабақтың оқу нәтижесі

Кескіндеме туралы мағлұмат алады.Пейзаж жасаудың жолдарын үйренеді, сурет түрлерімен танысады. Табиғаттың көріністерін қағаз бетіне түсіреді. Өз бетінше жұмыс жасай алады.

Түйінді идея

Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.

Жаттығулар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

 

А) оқушылармен сәлемдесемін   М1

Ә) оқушыларды жылдың 4 мезгілі бойынша  4-топқа бөлемін.  

Оқушылар үлестірген қағаздар арқылы топтарына жайғасады. Топ мүшелерін сайлайды.

Үй тапсырмасын сұрау

 

А) Бейнелеу өнері туралы сұрақтар

В)оқушыларға сұрақтар:

*Қазақстан бейнелеу өнерінің дамуына үлесін қосқан қандай суретшілерді білесіңдер? М2

*Қазақстанның тұңғыш суретшісі кім және олардың қандай шығармаларын білесіңдер?

 Оқушылар сұрақтарға ойланып жауап береді.

 

Білу

 

Оқушыларға жаңа тақырыпқа сай бейнежазба көрсетемін.   М2

- бұл бейнежазбадан не түсіндіңдер?

-табиғат аясы сендерді қызықтыра ма? Сабақтың мақсатымен таныстырамын.

Бейнежазба көру арқылы оқушылар өз ойларын айтады, тақырыпты ашады.

Түсіну

 

4 топқа жеке,топтық тапсырма беремін.

Дарынды оқушымен жұмыс: М5

-Абай шығармашылығымен байланыстырамын.

-Метакогнитивті хабардарлығы төмен   оқушымен жұмыс:(кітаптан тапсырма беріледі)

-Табиғаттың біздің өмірімізде алатын орны.

1-топ Жаз

2-топ  Көктем

3-топ  Күз

4-топ  Қыс. Өлеңді оқиды және талдайды, талқылайды.сурет салады.

Қолдану

 

Әр топқа бағалау парағын тарату. Спикерлерді постерін қорғау үшін ортаға шақырамын.Әр топ жеке-жеке қорғайды

Оқушылар мұқият тыңдайды, критерийлерді пайдалана отырып, топтар бір-бірін бағалайды..

Талдау

 «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша топтық бағалауды ұсынамын.  М3

 Өлеңнің тақырыбы мен идеясын сұраймын.  Оқушылардың жауабын пысықтаймын.

А) «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша әр топ пікір айтып, бағалайды.

Ә) Өлеңнің тақырыбы мен идеясын сурет арқылы ашады.

Жинақтау

 

А) Интерактивті тақтадан бейнеролик көрсетемін. М4

 

А)Оқушылар бейнероликтен не түсінгендерін айтады.

Бағалау

 

  1. Сыныпты бағалау.(өтілген тақырып бойынша тест сұрақтары)
  2. Топты бағалау(тест бланкасы беріледі)
  3. Жеке оқушыны бағалау.(белсенген,сұраққа жауап берген оқушыны бағалау)

 

Б) «Бас бармақ» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін көрсетеді.

Кейінгі тапсырмалар

  1. Суретшілер шығармаларын талдау.       Үй тапсырмасын жазып алады.
  2. Еркін тақырыпта табиғат көрінісін

бейнелейтін бір жұмыс орындау.

  1. Қамбаш көлі туралы мәлімет жинап
  2.  

 

Мұғалімнің жазбалары

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
"Мен соғысты жек көрем"
Пейзаж жанрының өркендеуіндегі импрессионист – суретшілердің рөлі.
Натюрморт жанры
Абай Құнанбаев, Қара сөздер, Жиырма тоғызыншы сөз
Қансонарда бүркітші шығады аңға
ХҮІІІ ғ ортасындағы Қазақстан
Түрлі-түсті карандаштар
Қазақстан суретшілерімен танысу
Мен соғысты жек көрем!
Табиғат көрінісін бейнелеу
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 4049 | Қосты: Балов Нұржан Ертөреұлы | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык