Сыныбы : 1 «Г»
Пәні : «Қызықты математика»
Пән мұғалімі : Оңайсынова Әлия
Сабақтың тақырыбы : «Ойлан , тап !»
Сабақтың мақсаты :
Білімділігі : оқушылардың сандардың құрамы және сандарды қосу , азайту туралы білімдерін тапсырмалар орындата отырып тиянақтау; өрнектердің мәнін қатесіз шығара білуге машықтандыра түсу ;
Дамытушылығы : тез есептеу , есте сақтау , ойлау , өз бетінше және жұппен тапсырма орындау қабілеттерін дамыту ;
Тәрбиелігі : пәнге деген қызығушылығын артырып тапқырлыққа,ізденімпаз болуға, оқушыларды қоршаған ортасымен ізгілік қарым – қатынаста болуға , қамқорлыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі : ойын сабақ
Сабақтың типі :өткен материалды бекіту сабағы
Сабақтың әдісі : іздену, жұппен жұмыс,түсіндіру ,өз бетінше жұмыс,
семантикалық карта , ойын , интерактивті тақта .
Сабақтың барысы : I. Ұйымдастыру кезеңі
- оқушылардың назарын сабаққа аудару ;
- психологиялық дайындық
Қайырлы күн , ұстаз !
Қайырлы күн , достар !
Бүгінгі күн ,міне ,
Сәттілікке толсын .
Біздің алар бағамыз, Кіл бестіктер болсын!
II .Ой қозғау
- Ауызша санау ( бірнеше сұрақтарға жауап алу )
( қарапайым түсініктер туралы білімдерін еске түсіреді )
III . Жаңа сабақ
- Балалар, бүгінгі қызықты математика сабағының тақырыбы : «Ойлан , тап !» Бүгінгі сабағымызда әр түрлі тапсырмалар орындаймыз .Берілген тапсырмаларды әр бала жеке орындайды және жұппен орындаймыз.
Бүгінгі сабақ ерекше болмақ , өйткені , біз хайуанаттар бағына серуенге барамыз. Барлығың да серуенге барғыларың келеді ме? Олай болса барлығымыз автобусқа отырамыз.(балалар орындарынан тұрып қимыл жасайды)
Міне , хайуанаттар бағына да келіп жеттік.Бақта аңдарды арнайы торда ұстап,күтіп бағады .Ал , енді балалар мұнда ең қызығы хайуанаттар бағына келген балаларға аңдар тапсырма береді екен.Ол тапсырманы орындамасақ аңдар ренжиді. Қалай тапсырмаларды орындаймыз ба ?
1.Арыстанның тапсырмасы: Сандар құрамын жаз.
(әр жұп өздеріне берілген парақшамен жұмыс жасайды; сандар құрамын толықтырады ; бірнеше оқушыға оқыту
2 . Жолбарыстың тапсырмасы : Жоғалған санды тап.
4+ =6 +3=9 8 - = 4
7 - =4 5 - =1 + 6 = 10
- 4 = 5 2 + =9 10 - = 7
- серіту сәті «Аққала биі»
3 .Пілдің тапсырмасы : Ойланып , жаз !(Семантикалық карта )
Ө р н е к т е р 6 1 3 5 4
7 – 2
2 + 4
1 + 3
6 - 5
10 - 7
4. Түлкі тапсырмасы : Сәйкестендіру кестесі
3 + 4 8 1 + 7 6
8 – 0 7 10 – 4 0
4 + 5 3 5 + 5 8
0 + 3 9 2 - 2 10
5 . Қоянның тапсырмасы: Суретке қарап теңдік құр
(Оқушылар суретке қарап теңдік құрады)
3 + 4 = 6 + 1 =
+ = + =
7 - 3 = 7 - 6 =
- = - =
Мұғалім : -- Қандай аңдардың тапсырмасына жауап бердік ?
-Енді хайуанаттар бағында арыстан жолбарыс , піл ,түлкі , қояннан басқада аңдар өмір сүреді . Соларды көріп тамашалайық . ( видео )
IY .Сабақты қорытындылау
-Бүгінгі сабақ ұнады ма ? Неліктен ?
Y .Оқушыларды мадақтау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 12307 |
|
|
|
Ойлан,тап
Пәні : «Қызықты математика»
Пән мұғалімі : Оңайсынова Әлия
Сабақтың тақырыбы : «Ойлан , тап !»
Сабақтың мақсаты :
Білімділігі : оқушылардың сандардың құрамы және сандарды қосу , азайту туралы білімдерін тапсырмалар орындата отырып тиянақтау; өрнектердің мәнін қатесіз шығара білуге машықтандыра түсу ;
Дамытушылығы : тез есептеу , есте сақтау , ойлау , өз бетінше және жұппен тапсырма орындау қабілеттерін дамыту ;
Тәрбиелігі : пәнге деген қызығушылығын артырып тапқырлыққа,ізденімпаз болуға, оқушыларды қоршаған ортасымен ізгілік қарым – қатынаста болуға , қамқорлыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі : ойын сабақ
Сабақтың типі :өткен материалды бекіту сабағы
Сабақтың әдісі : іздену, жұппен жұмыс,түсіндіру ,өз бетінше жұмыс,
семантикалық карта , ойын , интерактивті тақта .
Сабақтың барысы : I. Ұйымдастыру кезеңі
- оқушылардың назарын сабаққа аудару ;
- психологиялық дайындық
Қайырлы күн , ұстаз !
Қайырлы күн , достар !
Бүгінгі күн ,міне ,
Сәттілікке толсын .
Біздің алар бағамыз, Кіл бестіктер болсын!
II .Ой қозғау
- Ауызша санау ( бірнеше сұрақтарға жауап алу )
( қарапайым түсініктер туралы білімдерін еске түсіреді )
III . Жаңа сабақ
- Балалар, бүгінгі қызықты математика сабағының тақырыбы : «Ойлан , тап !» Бүгінгі сабағымызда әр түрлі тапсырмалар орындаймыз .Берілген тапсырмаларды әр бала жеке орындайды және жұппен орындаймыз.
Бүгінгі сабақ ерекше болмақ , өйткені , біз хайуанаттар бағына серуенге барамыз. Барлығың да серуенге барғыларың келеді ме? Олай болса барлығымыз автобусқа отырамыз.(балалар орындарынан тұрып қимыл жасайды)
Міне , хайуанаттар бағына да келіп жеттік.Бақта аңдарды арнайы торда ұстап,күтіп бағады .Ал , енді балалар мұнда ең қызығы хайуанаттар бағына келген балаларға аңдар тапсырма береді екен.Ол тапсырманы орындамасақ аңдар ренжиді. Қалай тапсырмаларды орындаймыз ба ?
1.Арыстанның тапсырмасы: Сандар құрамын жаз.
(әр жұп өздеріне берілген парақшамен жұмыс жасайды; сандар құрамын толықтырады ; бірнеше оқушыға оқыту
2 . Жолбарыстың тапсырмасы : Жоғалған санды тап.
4+ =6 +3=9 8 - = 4
7 - =4 5 - =1 + 6 = 10
- 4 = 5 2 + =9 10 - = 7
- серіту сәті «Аққала биі»
3 .Пілдің тапсырмасы : Ойланып , жаз !(Семантикалық карта )
Ө р н е к т е р 6 1 3 5 4
7 – 2
2 + 4
1 + 3
6 - 5
10 - 7
4. Түлкі тапсырмасы : Сәйкестендіру кестесі
3 + 4 8 1 + 7 6
8 – 0 7 10 – 4 0
4 + 5 3 5 + 5 8
0 + 3 9 2 - 2 10
5 . Қоянның тапсырмасы: Суретке қарап теңдік құр
(Оқушылар суретке қарап теңдік құрады)
3 + 4 = 6 + 1 =
+ = + =
7 - 3 = 7 - 6 =
- = - =
Мұғалім : -- Қандай аңдардың тапсырмасына жауап бердік ?
-Енді хайуанаттар бағында арыстан жолбарыс , піл ,түлкі , қояннан басқада аңдар өмір сүреді . Соларды көріп тамашалайық . ( видео )
IY .Сабақты қорытындылау
-Бүгінгі сабақ ұнады ма ? Неліктен ?
Y .Оқушыларды мадақтау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |