|
|
Сабақтың тақырыбы: Көкөніспен жемістер. Дауыссыз дыбыстар
Сабақтың мақсаты: оқушыларға тақырып жайлы түсінік бері. Оқушылардың тілін дамыту, сөзқорын молайту, ой-өрісін кеңейту. Дыбыстық талдау жасату. Табиғатты сүюге, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекі құралдары: көкніспен жемістердің суреттері, плакаттар, интерактивті тақатаны пайдалану.
Сабақтың әдіс тәсілі: сайыс, топтық жұмыс, сұрақ-жауап
Сабақ барысы: ұйымдастыру кезеңі
1.Психологиялық ахуал түзеп алу.
Үлкенге де сіз, Қайырлы таң!
Кішіге де сіз Қайырлы күн!
Құрметтпенен сіздерге Күліп шықты,
Бас иеміз біз! Кү бүгін!
2.топқа бөлу. (топ ережесімен таныстыру)
Топ ережесі:
1. Сәлемдесу
2. Мейірімділік
3. Белсенділік
4. Білім алу
5. Бағалау
Бағалау критериялары:
1. Затты сипаттау
2. Сөзді буынға бөлу
3. Дыбыстық талдау
4. Сөйлем құрау
5. Белсенділік бойынша бағалау
1.Топтың атын анықтау (топтан бір оқушыны шақырып тапсырма беру).
а) Әр топ өзінің жемісін сипаттайды (дәмі, түсі, пішіні, көкөніс пе? Алде жеміс пе? Анықтау).
Формативті бағалау:
2.Өткенсабақты пысықтау.
Балалар біз өткен сабақта немн таныстық?
-үй жануарларымен.
-Оларды недер атаймыз?
-Төрт түлік
Әр топқа тапсырма беру.
Дауысты дыбысты атау.
Қой, сиыр, түйе, жылқы:
А) олардың төлдерін атайықшы?
Б) пайдасы қандай
В) оларды қалай күтеміз
Сергіту сәті: Ұзын мұртты құмырсқа,
Келе жатты жұмысқа.
Алды допты қолына
Қойды допты жолына
Оңға қарады
Солға қарады
Үлкен тау деп ойлады.
«Артығын тап» ойыны арқылы жаңа тақырыпты ашу, хабарлау
Көкөністер мен жемістер
3. Балалар назарын интерактивті тақтаға аудару.
-Олар қай жере өседі?
Қызанақ пен асқабақ сөздерінтүсіндіріп өту, дыбыстық талдау жасау.
Келесі бетте не көріп тұрмыз?
-Мемістер
Алмұрт қарақат сөздеріне дыбыстық талдау жасау.
Осы сөздердің ішіндегі дауыссыз дыбыстарды түсіндіріп өту
Балалар біз өткен сабақта дауысты дыбыстарды өтсек, бүгінгі сабақта дауыссыз дыбыстармен танысамыз.
Оқушылармен жұмыс.
Әр топқа тапсырма беру.
I-топ: Алма неше дыбыс бар?
II-топ: Анар неше дауысты дыбыс бар?
III-топ: Қызанақ неше дауыссыз дыбыс бар?
IV-топ:: Сәбіз буынға бөлу.
Оқушыларды бағалау және ұпайларын санап отыру.
4. Тақпақтар айту
5: Қорытындылау. Сұрақ-жауап
-Көкөністер қай жерде өседі? (бақшада)
-Жемістер қайда өседі? (бауда)
-Көкөніс пен жемістерді жылдың қай мезгілінде отырғызамыз? (көктем)
-Оларды жылдың қай мезгілінде жинап аламыз? (күз)
Бағалау, санау.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |