|
|
Сыныбы 7 «в» |
Күні |
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ахмет Байтұрсынұлы Ақын ініме өлеңі |
||||||||||||||
Мақсаты |
А.Байтұрсынұлы өмірі,шығармашылығы туралы мағлұматты кеңейту, қажетті ақпаратты өз бетімен іздену, «Ақын ініме » өлеңінің мазмұнын,тәрбиелік мәнін түсіну,өз ойын еркін қорғауға, пікірін дәлелдеуге үйрену, бір-бірін бағалай білу. |
||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер
|
Қажетті ақпаратты іздейді ,автор шығармашылығын меңгереді, «Ақын ініме» өлеңіндегі өзекті ойды анықтай алады, постер арқылы топтастыра алады,өз ойын еркін жеткізе біледі,пікір алмасады, мәтінмен жұмыстана алады. |
||||||||||||||
Керекті жабдықтар |
Оқулық, флипчарттар, Интерактивті тақта. |
||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||
Кіріспе 3 мин.
5 мин. |
Оқушыларды сабақтың мақсаты жоспарымен таныстыру.Бағалау крийтерилерін құру және критериймен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. Кестемен жұмыс.
-Сонымен Абай қара сөздері арқылы болашақ ұрпаққа не айтқысы келді? |
Оқушылар топқа бөлінеді, тыңдайды , дайындалады.
оқушылардың қойылған сұрақтарға жауап жазады, өз ойын айтады.
-Қара сөзі , қара өлеңі қарымды, Толғайды Абай мұңым менен зарымды. Абай сынды дана туған халықтың, Ұл-қызы да болу керек дарынды. |
|||||||||||||
Тұсаукесер 3 мин
|
-Оқушылар, ақын дегеніміз кім ? - Қандай ақындарды білесіңдер? - Ақынның халық алдындағы парызы қандай болу керек? -Оқушылар интерактивті тақтада ақын сөзіне топтастыру жазды. |
-Халықтың қамын ойлайтын, жанашыр жан. Абай, Ахтет, Сәкен т.б.
|
|||||||||||||
Негізгі бөлім
1 мин
15 мин
7 мин |
-Мысал өлең дегеніміз қандай? Басқа өлеңдерден айырмашылығы неде? -«Ақын ініме» өлеңін мәнерлеп оқыту . -Ақын өлеңде нені тілге тиек еткен? Оқушыларға флипчарттар үйлестіріледі. Тапсырма беріледі. 1 Топ- Ахмет Байтұрсынұлының өмірі мен шығармашылығын топтастыру 2 топ- Ақын өлеңде сынаған жағымсыз қасиеттер туралы 3 топ- Қандай жақсы қасиеттерді уағыздайды. 3 топқа берілген тапсырма бойынша , жан-жақты талдай отырып, постер құрастыру. Әр топ өздері дайындаған постерларын қорғайды. |
-Мысал өлеңдер мысқыл арқылы адамның мінез-құрықтарын сынайды -Сатиралық сарында жазылады. Оқушылар ойланады, жауап береді Қалауы бойынша 1 оқушы мәнерлеп оқып береді.
Әр топ берілген тақырып бойынша жұмыстанады . -Ақпараттар іздейді, сұрыптайды. - Өз топтарының ішінде талқылайды. - Постер құрастырады
Мұқият тыңдайды, екі жұлдыз, бір ұсыныс айтады. |
|||||||||||||
Қорытынды 4 мин 3 мин 2 мин 1 мин |
Екі жақты күнделікті толтыру. Бағалау Рефлексия Уй жұмысы. «Ақын ініме» өлеңінен үзінді жаттау. |
|
|||||||||||||
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |