Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Қазақстандағы халық ағарту ісі


Қазақстандағы халық ағарту ісі

Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы халық ағарту ісі

Сабақтың мақсаты: ХІХ ғасырдың соңы-ХХ ғасырдың  бас кезіндегі Қазақстандағы білім беру жүйесінің құрылымы және негізгі бағыттарымен танысу, патша  әкімшілігі халық ағарту саласында қандай мақсаттар көздегенін, өлкедегі оқу-білім ісінің маңызын  анықтау,тарихи оқиғаларға шығармашылық тұрғыда талдау жасай білу және білімнің маңызы жайлы логикалық-танымдық ой қорыту.
Сабақтың міндеттері: • Сабақты бүгінгі күнмен сабақпен байланыстыра білу.
• Тақырыпты қорғау үшін уақыт беру.
• Сыныпта жылы атмосфераны қалыптастыру.
Сабақтың барысы: Мұғалімнің рөлі Оқушы белсенділігі
1.Астана ғимараттарының суреттері арқылы топқа бөлдім;
2.Мақал-мәтелдің жалғасын табу арқылы қызығушылық-
тарын ояттым;
3.Дерек көзін оқи отырып,  жаңа сабақты меңгеруге  сілтеме жасадым;
4.Сілтемені негізге ала отырып, жинаған мәліметтерін жеткізу-
дің жолдарын көрсеттім;
5. Жаңа алған білімдерін толықтыра түсу мақсатында салыстыру негізінде тапсырма көздері берілді;
6. Сөйлеу дағдыларын, өз ойларын ашық айтуға, басқа ның ойын тыңдау дағдысын қалыптастыру  мақсатында пікірталас  жүргіздім;
7. Сабақты бекіту үшін ой толғаныс жаздырдым  
8.Бағалауды  жүргіздім;
9.Кері байланыс орнату үшін парақ тараттым. 1.Қиынды суреттерді құрастыру арқылы топқа бірікті;
2.Мақал-мәтелдің жалғасын табуда белсендіктері болды;
 
3.Сілтемені негізге ала отырып, берілген сұрақ  бойыншажеке ізденді, топта талдады;
4.Өз ойлауларын қағаз бетіне түсірді, топ мүшелері жинақтаған мәліметтерін қорғады;
5.Топ бойынша бір мысалдан келтірді 
 
6.Өз ойларын айтып, қазіргі кездегі проблемаларды ашып көрсетті. Топ ішінде басқа оқушылардың пікірін тыңдап, ынтымақтастық болды, қарсы топқа сұрақтар қойды;
7. Шығармашылық жұмыс жүргізді;
8.Топ басшысы топты  бағалайды;
9.Рефлексия жазды.
Қолданылған модульдер: 1.СТО
2.Жас ерекшілік
3.АКТ
4.Оқытудың жаңа тәсілдері
5.Көшбасшылық
6.Бағалау 1.Өз ойын ашық айту, өзін еркін ұстау;
2.Тапсырмаларды орындағанда, қосымша мәліметтер іздегенде ғаламторды пайдаланды;
3.Интернеттен, дайын слайдтан, оқулықтан мәлімет жинақтады;
4.Мұғаліммен және достарымен пікір алмасты;
5.Басқа оқушылардың жұмысын бағалауды йренді.
 
Мен не үйрендім: • Сабақ беру үрдісіне сыни көзбен қарауға;
• Сабақ үрдісінде модульдерді тиімді  үйлестіруді;
• Уақытты тиімді пайдалануды
Кедергілер: • Топ жұмысын қорғаған кездегі сөздік қорларының аздығы;
• Топтағы ынтымақтастық  болмады
• Оқушылар бір-бірінің  жұмысын толық тыңдаумауы 
• Тапсырма көздерінің көптігі 
Түйін: Сабақ үрдісінде уақытты тиімді пайдалану қажеттілігін түсіндім.  Оқу үрдісінде  7 модульдің бірі- дарынды және талантты балаларды анықтауға деңгейлеген тапсырмаларды тиімді қолдану керектігін байқадым.

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Тігін машинасын жұмысқа дайындау.
Қазақстандағы халық ағарту ісі
Қола дәуіріндегі ру-тайпалардың шаруашылығы, қоғамдық қатынастары және мәдениеті
Дүние жүзі тарихы
8-сынып, Дүние жүзі тарихы
Қорытынды сабақ
Нөлмен аяқталатын сандарға көбейту және бөлу
Теріс сандарды қосуға есептер шығару
Қазақстандағы халық ағарту ісі
Қазақстандағы халық ағарту ісі
Бөлім: Уроки / Тарих | Көрсетілім: 3934 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык