Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Бірмүшенің стандарт түрі


Бірмүшенің стандарт түрі

Уақыты: 23.10.2013ж

Сыныбы: 7 «Ә» 

Пәні: алгебра

Пән мұғалімі: Марқаба Какыбат

Сабақтың тақырыбы:

Бірмүшенің стандарт түрі

Сабақтың мақсаты

  1. Бірмүшелерге көбейту, бөлу және дәрежелеу амалдарын қолдану арқылы стандарт түрге келтіру әдістерін түсіндіру
  2. Оқушыларға топтық және жекелеген тапсырмалар беру арқылы есеп шығару әдістерін, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
  3. Оқушыларға топтық жұмыстар беру арқылы оларды өзара көмектесуге, береке-бірлікке, ынтамақтастыққа  тәрбиелеу.
 
 

Сабақтың түрі

Ашық сабақ

Сабақтың көрнекіліктері

Сызбалар, тақта, интерактивті тақта, карточкалар.

Сабақтың барыты

 

  1. Ұйымдастыру кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Өткенді қайталау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Өткен сабақта не оқыдық?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Жаңа тапсырмалар  беру

 

 

 

 

 

 

 

 Топбасшыларына сұрақтар

сабақты қорытындалау (Карточкалармен жұмыс)

 

Үйге тапсырма

 

Оқушылардың білімін бағалау

 

 

Сабаққа рефлексия жазу

1)    Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

2)    Сәлемдесу әдебі.

3)    Слайдта көрсетілген фигуралар бойынша яғни «дөңгелек», «үшбұрыш» және «төртбұрыш» белгілері бойынша оқушыларды топқа бөлу, топ басшысын, топ баяндаушысын сайлау

4)    Топтарға бөлінгеннен соң оқушылардың сабаққа назарын аудару.

 

        Өткен сабақты қайталау үшін үш топқа арналған үш сұрақ қойылады(әрбір сұрақ 2 балл). Сұрақтарға дұрыс жауап берген топқа 2 балл қосылады.

(Слайдпен көрсетіледі)

Қайталау сұрақтары:

  1. Бірмүше деген не?
  2. Бірмүшенің коэффициенті деген не?
  3. Бірмүшенің стандарт түрі деген не?

 

Өткен сабақта оқыған үш мәселе бойынша қысқаша түсінік беріледі. (Слайдпен көрсетіледі)

 

1)   3aba • (-8)a

 =3•(-8)a•a•a•b

 =-24a3b

 

 2)  4ab2 • 17m3 • a2•m

 =4•17•a• a2• b2 • m3 •m

  =68a1+2b2m3+1

  =68a3b2m4

 

  3)  (-2ax2y5)3

 =-23a3(x2)3(y5)3

  =-8 a3x6y15

 

Оқушыларға келесі жаңа тапсырмалар беріледі. Бұл тапсырмаларды әр топ жеке-жеке ынтамақтаса отырып орындайды. Бірнші болып аяқтаған топқа бағалау кестесіне 5 балл қосылады, екінші болып аяқтаған топқа 4 балл қосылады, үшінші болып аяқтаған топқа 3 балл қосылады.

(Слайдпен көрсетіледі)

Тапсырма:

  •  Төмендегі өрнектерден бірмүшені  тауып жазыңдар:
  1. 3aba • (-8)a;
  2.  a;
  3. 1-a
  4. 4ab2 • 17m3 • a2;
  5. 3a2 - 7;
  6. a3 : b

Жауаптары:  1, 2, 4, 6.

 

Тапсырманың бұл түрінде үш топ басшысына үш тапсырма беріледі. Тапсырмаларды аяқтауға топ мүшелеріде атсалысады, бірақ жауапты құпия сақтау керек.

(Слайдпен көрсетіледі)

Тапсырма:

Келесі бірмүшелерді стандарт түрге келтіріңдер.

1)      Дөңгелектерге:

2)    Үшбұрыштарға:(4

3)    Төртбұрыштарға:

Жауаптары:   ,        ,       .

Бұл тапсырмада сыныптың барлық оқушыларына арналған тапсырманы 5 минут ішінде әрбір оқушы дербес орындайды. Уақыт аяқталғанда топ басшылары жауап парақшаларын жинап алып аустырады және көрсетілген дұрыс жауаптары бойынша бір-бірін тексеріп, баға қояды. Топ басшылары қойылған бағаларды оқиды.(Тапсырманың бұл түрінде барлығы  5 тапсырма. 5 тапсырманы толық әрі дұрыс аяақтаған оқушыға «5» деген баға, 4 тапсырманы дұрыс аяқтаған оқушыға «4» деген баға, 3 және одан төмен тапсырма аяақтаған оқушыларға «3» деген баға қойылады)

(Слайдпен көрсетіледі)

Тапсырма:

 Келесі бірмүшелерді стандарт түрге келтіріңдер.

Жауаптары:6a2b,   6x3y3,  -8m9n6k12,     a3x3y3,     a5b5.

Оқулықтың  А және В тобындағы бір мүшелерге қатысты есептерді шығару.

Оқушылардың топтық және жекелеген тапсырмаларды орындау кезіндегі сабаққа қатысу белсенділігені мен тапсырмаларды дұрыс, ретті аяқтауына байланысты қойылады.

Оқушылар өтілген сабаққа байлансты өздерінің жеке пікірлерін жазып, тақтаға іледі.


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Тігін машинасын жұмысқа дайындау.
Дүние жүзі тарихы
Дүние жүзі тарихы
8-сынып, Дүние жүзі тарихы
Қорытынды сабақ
Қазақ этногенезінің түркілік кезеңі
Нөлмен аяқталатын сандарға көбейту және бөлу
Теріс сандарды қосуға есептер шығару
Екітаңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері
Үйсіндер тақырыбын қайталау
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 3914 | Қосты: Марқаба Какыбат | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык