Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Деректерді кестелік түрде ұсыну. Электрондық кестелердегі деректерді өңдеу


Деректерді кестелік түрде ұсыну. Электрондық кестелердегі деректерді өңдеу

Деректерді кестелік түрде ұсыну. Электрондық кестелердегі деректерді өңдеу

Сабақтың тақырыбы: Деректерді кестелік түрде ұсыну. Электрондық кестелердегі деректерді өңдеу

Сабақтың мақсаты: Еxcel-ге берілгендерді ұяшыққа енгізу және редакциялау жолын үйренеді

Сабақтың міндеттері:

-оқушыларға кесте элементтерін және берілген мәндерді ұяшыққа енгізу және редакциялау жолын көрсетеді;  

- кесте элементтерін үйрету арқылы оқушылардың логикалық-құрылымдық және ақпараттық ойлау қабілетін дамытады;

- ұқыптылыққа, жауапкершілікке, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиеленеді

Қолданылған модульдер: “АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Стратегиялық іс-әрекеттер: “Жылы лебіз”, “Миға шабуыл”, “Формативті тест”  “ Ой толғау”, “Озық ойлы тапқыр”, “Қосу, алу, қызықты”.

Уақыт өлшемі

Жоспар мазмұны

Мұғалімдер іс-әрекеті

Оқушы іс -әрекеті

Бағалау

Ресурстар

 5 мин.

Кіріспе

Сыныпта психологиялық ахуалтудыру

Жылы  лебізтренингінжүргізу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Оқушыларды сыныпта қарсы алады, сәлемдеседі.

Орын дарынан тұрғызып, щеңбер құрғызып, жақсы тілектер айтқызады.

Оқушы лардың назарын сабаққа аударады.

Оқушылар бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді

 

Оқушылар сабаққа дайын екендігін көрсетеді.

Жарайсың!

Тұсаукесер

5 мин.

Білу

 Үй тапсырмасын сұрау

“Мен нені үйрендім”

“Теориялық шағын тест” тренингін жүргізу

Оқушыларға өткен тақырып бойынша тест ұсыну.

Оқушылар берілген  тестке жауап беру.

Өзара бағалау (1-3 ұпай)

Таратпа матери алдар,

бағалау парағы

3 мин.

Топқа бөлу

Мазаика арқылы бөлу

1-топ:“Сан”

2-топ:“Формула”

3-топ:“Мәтін”

Топқа бөлу қағаздарын ұсыну.

Мазаика арқылы топтарға бөлінеді.

1-топ: Қағаздағы сандар бойынша топтасады;

2-топ: Қағаздағы формулалар бойынша топтасады;

3-топ:Қағазда мәтін бойынша тостасады.

Формативті бағалау

Бірінші топтасқан оқушыларға 3 бал  арқылы бағалау

Бағалау парағы

2 мин.

Тұсаукесер

Миғашабуыл” стартегиясы

1.Мәтін, сан, формуланы енгізу және редакциялау үшін қандай кестеде арқылы орындаймыз?

  1. Электрондық кесте қандай программада орындалады?

3.Қағаздағы кесте мен

электрондық кестенің

 ең басты айырмашылығы бар ма? Неге?

Оқушыларға сұрақ қою

Оқушылар берілген сұраққа топтасу арқылы жауап беру

Смайлинг (ф.б.)

тұсаукесер, флипчарт

10 мин.

Түсіну

Негізгі бөлім

“Білім шыңына өрлейік”

Жаңа сабақ

1-топ:“Сан”

2-топ:“Формула”

3-топ:“Мәтін”

 

Топтарға тапсырма ұсыну

Берілген тапсырманы топ бойынша орындаап, флипчартқа түсіріп, бір-бірін оқыту.

Өзара бағалау (ф.б.)

Оқулық, компьютерэ лектрон дықоқулық, тұсаукес ерфлипчарт, бағалау парағы

2 мин.

Сергітусәті

 

Оқушыларға сергіту сәтін орындатады.

Оқушылар видео роликтен қарап, барлығы бірдей қайталап отырыпжасайды.

Жарайсың! (ф.б.)

тұсаукесер

8 мин.

“Білгенімді зердеме тоқу”

Іс-тәжірибелік тапсырма: Оқулықтағы 8.2-тапсырманы

барлығымыз бірдей орындаймыз.

100-бет (3 минут уақыт)

Тапсыр маларды таратып беру

Тапсыра мларды жұп бойынша орындау

Өзін-өзі бағалау (1-3 бал)

Бағалау парағы

6 мин.

2 мин.

Талдау

Қорытынды

“Озық ойлы тапқыр”

“Ойтолғау”карточка  құрастыру

Сұрақтарды оқушыларға ұсыну

Оқушыларға сыр сандық ұсыну.

Кабинетте қорап қояды

Оқушылар топ болып, топтың ішінен бір оқушы жауап беру

 

Оқушылар сырсандыққа  сабақтың соңында өз сұрақтарын қалдырады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқылау

Өзара бағалау (1-3 бал)

Тұсаукесер, бағалау парағы

2мин.

Жинақтау

Бағалау

Дамыту

Үй тапсырмасы: 8.2 оқу, сабақ кестесін дәптерге жазып келу

Оқушыарға  шығу парағын тарату

Оқушылардың жиынтық бағасын қою

Үй тапсырмасын хабарлау

Оқушылар сабаққа кері байланыс жасап, алған әсерлерін стикерге   жазады.

Бағалау парағындағы балды есептеу

Күнделі ктеріне жазып алу

“Қосу, алу, қызықты”

Жиынтық баға

стикер

Бағалау парағы

Күнделік, қалам

 

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Ехсеl-дегі деректермен жұмыс және формуланы енгізу және көшіру
Деректерді кестелік түрде ұсыну
Тілдің мәні мен қызметі
Алтынсарин әңгімелері
Тіл- тарихи құбылыс
Now I know the ABC
Тәуке ханның билігі және “Жеті жарғы”
Ол кім?Бұл не?
Арал қалалық №13 орта мектебіндегі психологиялық қызмет жайлы
“Қызықты математика” әлемінде
Бөлім: Уроки / Информатика | Көрсетілім: 1901 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык