Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру (қайталау)

Мақсаты:

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту;

Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;

Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Саяхат сабағы

Сабақтың типі: Жаттығу және қайталау сабағы

Оқытудың әдістері: Сұрақ-жауап, деңгейлеп дамыта оқыту, ойын технологиясы элементтері.

Оқытудың формасы: Кіші топпен жұмыс

Пәнаралық байланыс: Саясат, тарих

Сабақтың көрнекілігі:  1. Презентация-слайд

2. Жетондар

3. Үлестірмелі материалдар

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлеметсіздер ме, балалар! Отырыңыздар. Балалардың сабаққа даярлығын тексеру. Оқушыларды түгендеу. Бүгінгі біздің тақырыбымыз: «Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Бүгін біз сабақта түрлендірудің қасиеттерін қайталаймыз.

Сыныпқа психологиялық ахуал туғыза отыра, сыныпты үш топқа бөлемін: «Талап», «Еңбек», «Жігер»

2.«Қайталау – оқу анасы».(слайд3,)

 А) Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасы.

 В) Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері.

 С) Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендірудің тәсілдерін ата.

 Д) Әрбір тәсіл жайлы ашып айт.

3. Математика тарихынан(слайд4)

Мұғалім. Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады.

Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:(слайд7)

Рене Декарт (1596-1650) француз математигі, әрі философы.  1637жылы

арифметикалық  квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген.  1626 жылы нидерланды математигі А.Ширар түбірді мын түрде белгілеген V. (тақтада суреті шығады)

4.Ойын шартымен түсіндіру

  • Пойыз үш вагоннан тұрады.
  • Үш вагонға 3 жолсерік бекітіледі.
  •  Жолаушылар өз араларынан жолсерік таңдайды.
  • Жолсерік есептеулерді дұрыс орындаған оқушыларға жетондар таратып отырады, сабақ сонында жетондарды санау арқылы баға қояды.

5. Зымыран сұрақтар (7 слайд б-ша)

1-вагон «Талап» ,  2-вагон «Еңбек»,  3-вагон «Жігер»

Елбасының ҚазақстанХалқына Жолдауынан (8,9-слайд)

«Тәуелсіздік жылдарында Қазақстан жолының – Бостандық, Бірлік, Тұрақтылық, Өркендеу секілді арқаулық құндылықтары қалыптастырылады»

Бостандық» бекетінің сұрақтары (слайд -10,11,12)

«Бірлік» бекетінің сұрақтары (слайд -14,15)

«Тұрақтылық» бекетінің сұрақтары (слайд -17)

«Бірлік» бекетінің сұрақтары математикалық диктант (слайд -19,20,21)

Сергіту сәті(слайд22)

Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса алға созады.

  1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)
  2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)
  3. Тік бұрыштың өлшемі 1800-қа тең. (-)
  4. функциясының графигі парабола. (+)
  5.  функциясының графигі гипербола (-)
  6. 23=8     (+)
  7. 4*4=-16
  8. (-5)2=-25

Деңгейлік тапсырмалар: (Жауабын тақта арқылы әркім өзін тексереді. Әрдұрысжауап 1 ұпай) (8 мин)

А деңгей.

А)          ә)         б)

В деңгей

А)                    ә)       б)

С деңгей

А)                         ә)           б)

Жауаптары:  а деңгей:       ә)       б)

деңгей:       ә) б)3

Үйге тапсырма. №91, №92 есеп, Тест тапсырмасына дайындалу( 37- 40 бет)

Бағалау

«3» бағасы – 2-3 жетон жинау

«4» бағасы – 4-5 жетон жинау

«5» бағасы – 6 –дан көп жетон


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
“Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары”
y= функциясы , оның қасиеттері және графигі
Виет теоремасы
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
Виет теоремасына есептер шығару
Квадрат теңдеулерді шешу
Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Ашық сабақ
Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары. Ашық сабақ
Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру.
Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 2177 | Қосты: Ибраева Гульжан Дуйсенбековна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык