Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Сын есім



Сын есім

 Қарағанды облысы ,

Сәтбаев қаласы

«№16 жалпы орта білім беретін мектебі»КММ

Жоғары деңгейдегі бірінші санатты бастауыш сынып мұғалімі

 Сурауханова Салтанат Коршихановна

                       

Тақырыбы:Сын есім

 Қолданылған модульдер

  • Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
  • Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу,Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Сабақтың мақсаты 

  -сын есімді бір апта  көлемінде меңгерту;

Міндеттері:

-басқа сөз таптарынан сын есімнің      айырмашылығын білу;

- сыни тұрғыдан ойлау арқылы сын есімдіі дұрыс қолдану;

- топтық жұмыста ұжымдық жауапкершілік арттыру;

Сабақтың  әдіс-тәсілдері:

«Көршіме тілерім »  «Сәйкес сөздер»,  «Тез ойла »,«Жасырын бейне»,  «Есіңе сақта»     «Мәтін»   «Дәлел»  «Тобыңды қорға»

 « Би билейік» Рефлексия  «+,-,қызықты»

Сабақ кезең Уақыты

 

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Не істеймін?

Оқушының іс-әрекеті:

Бағалау

Сабаққа қажет құралдар

Кіріспе

 

 

Ұйымдастыру

Психологиялық ықпал.

 «шаттық шеңбері».

Мақсаты: сабаққа дайындықтарын білу.

«Көршіме тілерім » тренингі

Мақсаты: бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін айту.

 « сәйкес сөздер

Мақсаты: топтарға бөлу.

 

Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, көңіл-күйлерін, сабаққа дайындықтарын, үй тапсырмасын орындаудағы кедергілер жайлы сұрау

 

Ойларын тыңдау, топтарға бөліп отырғызамын, топ басшыларын сайлау, бағалау парақшаларын ұсыну

« Шаттық шеңберіндегі мұғалім мен оқушы арасындағы жылылық пен сенімділік орнату арқылы, барлық бала сабаққа белсенділік пен қатысады.

   

Топтасып жұмыс істеу барысында өзара оқыту арқылы дарынды балалар өз сыныптастарына көмектеседі.(ЖАДА)

 

 

 

 

Өте жақсы

 

 

Қиынды суреттер 

Топ ұстанымы

Топ аттары жазылған қағаздар

Тұсау кесер  

 

«Тобыңды қорға»

Мақсаты: өз топтарын қорғайды «тез ойла,»

Мақсаты:  жаңа сабаққа дайындық жасау

  Рефлексия «қосу,алу,қы

зықты»

Мақсаты: ой тұжырымдау

«Есіңе сақта»

Мақсаты:

Сөзден сын есімді ажыратыу

 

 

 

 

 

 

Оқушылардың  затты сипаттауына   мән беремін 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топпен жұмыс жасауларын бақылау

 

 Сөйлем,мәтін,етістік,сын есім,зат есімөз топтарын анықтамасын айта отырып қорғайды.

 

Орындыққа отырған оқушылардың бірі суретті алып қабырғалас көршісіне сипаттайды

Қант,балмұздақ,доп,бор

 . 

«+» - жақсы мәлімет, ұнаған мәліметті айтады, «-» - ескерту немесе ұсыныс айтады, «қызықты» -  ең жақсы мәліметті, өзін қызықтырған сәт туралы айтады.

 414 -жаттығу өлеңдегі сын есімдерді теріп жазады

Кең,аппақ,жақсы =

Құшағы,сүтін,адам

 

Бас бармақпен бағалау

 

 

 

 

 

Топтар бірін-бірі бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

негізгі бөлім

 « Би билейік» сергіту сәті

  «Қосу,алу

қызықты», Мақсаты: ой тұжырымдау

 

 «Жасырын бейне  »

Бейне сөзді шешу

«Дәлел» Тақырыпты кім меңгергенін анықтау

 

«Мәтін»

Сөздік қорын дамыту

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

Оқушылардың топрта толық қатысуын бақылаймын

 

 

Тақырыпты кім меңгергенін анықтау

 

 

 

Берілген тақырып бойынша сипаттау мәтінін  құрайтынын ескертемін

«Қауын »

Көмекші сұрқтар қоямын

  • Мәтін дегеніміз не?
  • Қауын қайда өседі?

 Музыка әуенімен билейді

 

 

 

 

 

419-жаттығу Ребусты шешу.Шешуіндегі сөзді қатыстырып сөйлем құрйды.

Қалың

Менің анам қалың қолғап әперді,

 .Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдейді

 Жіңішке,отырды,келе жатыр,алма,Астанакең,семіз

 

  421-жаттығу.Ребусты шешуіндегі сөзге сипаттау мәтінін құрайды.

Мысалы:қауын бақшада өседі.Пішіні дөңгелек,түсі жасыл ала,іші тәтті және көп дәндері болады

 

 

 

 

 

 

Талқылау барысын

да топ ішінде бағалау

 

Мұғалімнің бағалауы (топтық жұмысты)

 

 

 

 

 

 музыка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

«Өзің бағала»

Мақсаты:

білімді  пысықтау

 Бағалау Мақсаты: топ басшылары

ның бағасын талдау.

+,-,қызықты

Мақсаты:

сабақты өзіндік бағалау

Жаңа білімді бекіту.

Топтық жұмыс жасауды бақылаймын

 

 

 

 

 

Өзіндік бағалауды талдау 

   

Мұғалім бағасы  кері байланыс парағын  таратады

           

  

 

 

 

 

 

Сабақтан алған әсерлерін жазады

 

               

 

 

 

 

 

Бағалау парақшалары,

 

стикерлер

 

 

Стикерге жазып ,жапсырмалау

 

Үйге тапсырма беру.

 

Ережелерді қайталау  149-бет  418жаттығу

Үй тапсырмасымен танысады.

 

 

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Негізгі және туынды зат есім
Сын есім
Үлгі сызба,сұрақ бойынша сөйлем құрау.
Сөйлем. Сөйлемнің түрлері.
Жабайы және үй жануарлары
Жабайы және үй жануарлары
Су-тіршілік көзі
Қысқарған сөздер,жасалу жолдары.
Біліміңді пайдаға асыр
Әр алуан мәтін түрлерін ажырату
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 2234 | Қосты: Сурауханова Салтанат Коршихановна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык