|
|
Енгізу және шығару операторлары. Меншіктеу
операторлары
Сабақ №10 |
Күні: 15.11.2014 |
Пәні: Информатика Сыныбы: 8 «в» |
Мұғалімі: Бүркітова А.Е |
||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Енгізу және шығару операторлары. Меншіктеу операторлары |
||||||||||||||||||||
Мақсаты : |
Паскаль программалау тілінде есептер шығару барысында енгізу, шығару және меншіктеу операторларын қолдануға үйрену |
||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер: |
Енгізу, шығару және меншіктеу операторларын біледі Енгізу, шығару және меншіктеу операторларын сипаттай алады Есептер шығару барысында қолдана алады |
||||||||||||||||||||
Керекті жабдықтар: |
Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, постер, маркер, ресурс, электронды оқулық |
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||||
Кіріспе
|
Сынып оқушаларымен амандасу Сергіту сәті Топқа бөлу: Жастары бойынша тұрғызып, 1,2,3 санап, топқа бөлу |
Амандасады Сыныпта жоқ оқушыларды айтады Сергіту сәтін орындайды Топқа бөлінеді |
|||||||||||||||||||
Тұсаукесер: |
«Домино» ойыны
|
«Домино» ойыны арқылы кестені құрастыру керек
|
|||||||||||||||||||
Негізгі бөлім :
|
Топтық жұмыс Джиксо әдісі (Топтарға ресурс беріледі) Әр топқа әр түрлі тапсырма беріледі. Осы тапсырма төңірегінде топ оқушылары бір-бірімен әңгімелеседі, талқылайды. Сонан соң топ оқушылары басқа топтарға бір-бірден бөлінеді, сонда жаңадан құрылған топта бастапқы топтардан бір адам болуы қажет. Жаңадан құрылған топ мүшелері бір-біріне өзінің мәліметтерін айтады. Уақыт аяқталғаннан соң оқушылар өз топтарына қайтып барады. 1 топқа Енгізу операторы 2 топқа Шығару операторы 3 топқа Меншіктеу операторы 1) Екі санның қосындасын табу программасын құру керек. Program kosindi; Var a, b, x integer; Begin Write (‘a, b-сандарын енгіз'); Readln(a, b); X:=a+b; Writeln(‘x=’,x); 2) Екі санның бөліндісін табу программасын құру керек. Program bolindi; Var a, b, x:real; Begin Write (‘a, b-сандарын енгіз'); Readln(a, b); X:=a/b; Writeln(‘x=’,x); End. 3) Екі санның көбейтіндісін табу программасын құру керек. Program bolindi; Var a, b, x:real; Begin Write (‘a, b-сандарын енгіз'); Readln(a, b); X:=a*b; Writeln(‘x=’,x); |
Берілген ресурспен топпен талқылап, оқушыларға топтары бір бірімен алмасып түсіндіреді
Үш топқа 3 есеп беріледі. Есепті шығарып, компьютерде орындауы керек
|
|||||||||||||||||||
Қорытынды
|
Енгізу және шығару операторларының ұқсастығы мен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы салыстыру.
Тестпен жұмыс |
Компьютермен тест тапсырмасын орындайды. Жинаған ұпайы шығып тұрады |
|||||||||||||||||||
Бағалау Үйге тапсырма |
Бағалау парағы арқылы бағалайды Төртбұрыштың ауданын табудың программасын құрыңыз. |
|
Бағалау парағы Топ басшының аты-жөні
№ |
Оқушының аты-жөні |
«Доми-но» ойыны
|
топтық жұмыс (1-3 балл) |
Есептер шығару |
Электронды оқулықпен жұмыс |
Венн диаграм-масы |
Тест |
||||||||||||||||||||
|
|
(1-10балл) |
|
|
(1-5 балл) |
(1 балл) |
1-7 балд |
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұпайды бағаға айналдыру шкаласы: Барлығы:22ұпай 7-13 - "3"
14-19- "4"
20-22- "5"
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |