|
|
Темір. Түсті металдар.
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
Бірлестік: бастауыш сынып мұғалімдері |
||||||||||||||||||
Мұғалім: Балтабаева Д.А. |
||||||||||||||||||||
Пәні: дүниетану |
||||||||||||||||||||
Тақырыбы: Темір. Түсті металдар. |
||||||||||||||||||||
«Пайдалы қазбалар» тарауы бойынша 10 сағаттың №8 сабағы. |
||||||||||||||||||||
Өткізілетін күні: 13-желтоқсан. |
||||||||||||||||||||
Сыныбы: 3 «Б» |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: Білімдік: |
|
|||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
Дамытушылық:
|
|
|||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
ынтасын арттырады; |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
Тәрбиелік:
|
|
|||||||||||||||||||
байқампаздыққа, көркем жазуға тәрбиеленеді; |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||
Сабақтың түрі: |
7 модульге негізделген жаңа сабақ.
|
|||||||||||||||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
1. |
өздігінен жұмыс; |
4. |
сыныппен жұмыс; |
7. |
«ЖИГСО-І» стратегиясы; |
||||||||||||||
2. |
жұппен жұмыс; |
5. |
«Топтастыру» стратегиясы; |
8. |
«Семантикалық карта» стратегиясы; |
|||||||||||||||
3. |
топпен жұмыс; |
6. |
тест; |
9. |
Эссе. |
|||||||||||||||
Сілтеме: |
|
|||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
Көрнекілік-тері: |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже: |
1. |
1-2 сыныптарда алған білімдерін еске түсіреді; |
||||||||||||||||||
2. |
темір және түсті металдар туралы білім, білік, дағдыларын қалыптастырады; |
|||||||||||||||||||
3. |
кенді, кенсіз және жанғыш пайдалы қазбаларды ажырата біледі; |
|||||||||||||||||||
4. |
пайдалы қазбаларды ерекшеліктері, қасиеттері бойынша ажырата біледі; |
|||||||||||||||||||
5. |
қоршаған денелер неден жасалғанын ажырата біледі; |
|||||||||||||||||||
6. |
сөздік қорларын байытады; |
|||||||||||||||||||
7. |
семантикалық картаны дұрыс белгілеуге; |
|||||||||||||||||||
8. |
жаңа танысқан сөздерді өмірде пайдалануға үйренеді; |
|||||||||||||||||||
9. |
табиғатқа қамқор болуға; |
|||||||||||||||||||
10. |
қазбаларды үнемдеуге тәрбиеленеді; |
|||||||||||||||||||
11. |
сабаққа қызығушылықтарын әрі қарай дамытады; |
|||||||||||||||||||
12. |
өз ойларын ортаға сала білуге; |
|||||||||||||||||||
13. |
бір-бірінің пікірін тындауға, ортақ шешімге келуге үйренеді; |
|||||||||||||||||||
14. |
өзіндік, жұптық, топтық жұмыс түрлерінде іс-әрекеттері, белсенділіктері арттырады; |
|||||||||||||||||||
15. |
тақырыптың өмірге қажеттілігін түсінеді; |
|||||||||||||||||||
16. |
сыни ойлауға үйренеді. |
|||||||||||||||||||
Бағалау: |
Топ ішіндегі жұмыстарды бағалау критерийлері:
|
Тест тапсырмаларды бағалау критерийлері: |
||||||||||||||||||
Үй жұмысына нұсқаулық:
|
І-топ – «Мен – темірмін» тақырыбы бойынша эссе жазып әкеледі. |
|||||||||||||||||||
ІІ-топ – «Мен – алюминиймін» тақырыбы бойынша эссе жазып әкеледі. |
||||||||||||||||||||
ІІІ-топ – «Мен – мыспын» тақырыбы бойынша эссе жазып әкеледі. |
||||||||||||||||||||
IV-топ – «Мен – алтынмын» тақырыбы бойынша эссе жазып әкеледі. |
||||||||||||||||||||
IV-топ – «Мен – алтынмын» тақырыбы бойынша эссе жазып әкеледі. |
||||||||||||||||||||
Пайдалы қазбалар туралы мақал-мәтелдер жинағы. |
||||||||||||||||||||
№ |
Кезеңдері |
Тәсілі |
Уақыт өлшемі |
Қойылатын сұрақтар |
Күтіле-тін нәтиже |
||||||||
1. |
Ұйымдастыру кезеңі. |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Шаттық шеңбері |
2 минут |
сабаққа дайындық, қызығушы-лығын оятатын сұрақтар |
жылы атмосфера ортату |
||||||
Сәлем саған күн нұры,
1. темір және түсті металдар туралы алған білімдерін еске түсіреді, қайталайды; 2. пайдалы қазбалар ерекшелігіне қарай қандай түрлерге бөлінетінін пысықтайды; 3. кенді, кенсіз, жанғыш пайдалы қазбалардың қасиеттерінің ерекшілігін түсінеді. - Сыныпта кім кезекші? - Сабақта кім жоқ? Балалардан көңіл-күйлерін сұрау. - Олай болса, үйге қандай тапсырма берілді, кім айтады? - Жақсы. Олай болса, үй тапсырмасына бәріміз әзірміз бе? |
Балалар өлең жолдары арқылы бір-біріне жылы қатынастарын көрсетеді.
Қима сөздер арқылы 6 топқа бөлінеді. І-топ – Таскөмір. ІІ-топ – Әктас. ІІІ-топ – Мәрмәр. IV-топ – Гранит. V-топ – Саз. VI-топ – Мұнай.
Кезекші сабақта кім жоқ екенін айтты. Балалардың жауаптары тыңдалады.
|
||||||||||||
|
|||||||||||||
Топтарда жұмыс істеу ережелерін еске түсіреді. |
Топ ережелері:
|
1 мин |
|||||||||||
2. |
Қызығушылықты ояту. |
«Топтастыру» стратегиясы арқылы жаңа тақырыпты ашу.
|
Оқушылар жеке, жұппен,топпен жұмыс істейді. Өз білгендерін, көршілестердің білгендерін ортаға салады. Оқушылар білгендерін айтады. Мұнай
Газ Тұз
Ас тұзы Гранит Әктас |
жеке, жұппен, топпен жұмыс |
4 минут |
жаңа ұғымға қызығушы-лығы артады |
|||||||
Жүктеу |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |