|
|
Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.
Сабақ жоспары
Күні: 29.12.2014 жыл Сыныбы: 6« А», 6 « Ә» Пәні: Информатика |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Программа интерфейсі.
|
||
Сабақтың мақсаты: |
-Оқушылардың мәтіндік ақпарат және оны өңдеу, мәтіндік құжаттар мен мәтіндік редакторлар, мәтін түрлері, мәтіндердің құрылымдық элементтері, мәтіндік ақпаратты компьютерде өңдеу технологиясы туралы білімдерін қалыптастыру; -Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу; - Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру. -Оқушылардың топта бірін-бірі сыйлауға, бір-бірінің пікірін тыңдай білуге тәрбиелеу. -Сыни ойлауға дамыту. |
||
Негізгі идеялар: |
Оқушыларға мәтіндік реадакторы жайлы түсінік қалыптасады, мәтіндік редакторды ашу, мәтін теру, оны сақтауға машықтанады және сыни ойлауы дамиды. |
||
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады, сыныпта оқушының топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады. |
||
Сабақтың типі: |
Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау |
||
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топпен жұмыс, Жигсо, диалог, Критерий қою арқылы бағалау |
||
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар |
2 мин |
Сабақ барысы: 1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп, түстер арқылы 2 топқа бөлу. |
1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі. |
Суреттер қиындылары |
5 мин |
2.Тапсырма Жаңа сабаққа ой қозғау. 1.Мәтін дегеніміз не? 2.Мәтінді компьютерде жазуға бола ма? 3. Мәтінді компьютерде жазу үшін бізге қандай бағдарлама қажет? 4. Мәтіндік реактордың мүмкіндіктері қандай? |
2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара талқылап, өз тұжырымдарын айтады. |
Интерактивті тақта |
7 мин |
3. Мұғалім мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктері жайлы жалпы мағлұмат беріп өтеді. |
3. Оқушылар мұғалімді тыңдап, қосымша сұрақтар арқылы сабақты игеріп отырады |
Интерактивті тақта |
10 мин |
4. Тапсырма Жоба қорғау. |
Оқушылардың “ Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат ” тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады. Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді |
Презентация, слайд |
15 мин |
5. Тапсырма Компьютермен жұмыс |
Теңіз ғажайыбы мәтінін теру. Мәтіндегі сөздердің санын анықтау және құжатты сақтау. |
Компьютер, Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа |
3 мин |
6.Критерий қою арқылы бағалау |
Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды. |
Бағалау критерилері: 1.Мәтіннің толық аяқталуы 2.Мәтин типін пайдалануы 3.Мәтінді сақтау
|
2 мин |
7.Тапсырма Рефлексия жазу. |
Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.
|
Ақ парақ, қалам |
1 мин |
Үй тапсырмасы
|
Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. интерфейсі |
Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар |
Бекітелді: _______
Сабақ жоспары
Күні: 12.01.2015 жыл Сыныбы: 6 « Ә», 6 « А» Пәні: Информатика |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері |
||
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Негізгі идеялар: |
Оқушыларға мәтіндік реадакторының негізгі мүмкіндіктерін, мәтінді пішімдеу тәсілдерін білетін және оны өз практикаларында еркін қолдану дағдысы мен топпен жұмыс жасауға үйренеді. |
||
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады, сыныпта оқушының топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі төмен оқушылардың ынтасы артады. |
||
Сабақтың типі: |
Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау |
||
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топпен жұмыс, Жигсо, диалог |
||
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар |
2 мин |
Сабақ барысы: 1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп, түстер арқылы 2 топқа бөлу. |
1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі. |
Суреттер қиындылары |
10 мин |
2.Тапсырма Үй тапсырмасын сұрау: 1.Мәтін дегеніміз не? 2.Мәтіндік процессорды қалай іске қосамыз? 3. Мәтіндік реактордың мүмкіндіктері қандай? 4. Мәтінді пішімдеу дегеніміз не? 5. Мәтінді пішімдеудің қандай тәсілдерін білесің? |
2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара талқылап, өз тұжырымдарын айтады. |
Интерактивті тақта |
12 мин |
3.Тапсырма Жигсо әдісі арқылы «Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері» тақырыбын кітаптан 2 ге бөліп береді. |
Оқушылар өздеріне бөлініп берілген тапсырманы оқып, эксперт топта талқылап, өз тобына түсіндіреді
|
Оқулық |
6 мин |
4. Тапсырма Жоба қорғау. |
Оқушылардың «Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері» тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады. |
Презентация, слайд |
2 мин |
5. Тапсырма Бағалау: Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді |
|
8 мин |
6. Тапсырма Компьютермен жұмыс |
Компьютерлік вирустар тақырыбын кітаптан теру, қаріптерін өзгерту |
Оқулық, Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа |
2 мин |
7.Критерий қою арқылы бағалау |
Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды. |
Бағалау критерилері: 1.Мәтіннің типін өзгертуі 2.Мәтінді қаріпін өзгерту 3.Қарып түстерін өзгертуі |
2 мин |
8.Тапсырма Рефлексия жазу. |
Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.
|
Ақ парақ, қалам |
1 мин |
Үй тапсырмасы
|
Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат. Құжаттарды құру және сақтау. Мәтінді пішімдеу және редакциялаудың негізгі әдіс-тәсілдері. Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар тақырыбтарын оқып, қосымша материалдардан ізденіп келу |
Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар |
Бекітелді: _______
Сабақ жоспары
Күні: 19.01.2015 жыл Сыныбы: 6« А», 6 « Ә» Пәні: Информатика |
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Абзацтар, шегіністер мен интервалдар.
|
||
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Негізгі идеялар: |
Оқушылармәтіндік процессорда мәтінді пішімдеу тәсілімен жұмыс жасауға, топпен бірлесіп әрекет етуге машықтанады және сыни ойлауы дамиды. |
||
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар тақырыпты игере отырып, ақпараттық ресурстарды тиімді пайдалана алатын болады, сыныпта оқушының топпен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады, белсенділігі жоғары оқушылардың шығармашылықпен жұмыс жасауға ынтасы артады. |
||
Сабақтың типі: |
Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау |
||
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
Топпен жұмыс, диалог, Критерий қою арқылы бағалау |
||
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекі құрал жабдықтар |
2 мин |
Сабақ барысы: 1.Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп, түстер арқылы 2 топқа бөлу. |
1.Оқушылар берілген түстер арқылы топтарға бірлеседі. |
Суреттер қиындылары |
5 мин |
2.Тапсырма Үй тапсырмасын сұрау: 1.Қаріптің қандай баптауларын өзгертуге болады? 2.Ерекшеленген фрагменттегі кіші әріптерді бас әріптерге қалай өзгертуге болады? 3.Жоларалық интервал деген не? 4.Мәтінді қалай түрлі-түсті етуге болады? 5.Қаріптің жоғарғы және төменгі регистрлері не үшін керек? |
2.Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара талқылап, өз тұжырымдарын айтады. |
Интерактивті тақта |
7 мин |
3. Тапсырма. Жигсо тәсілі арқылы жаңа сабақты меңгеру |
3. Оқушылар өздеріне бөлініп берілген тапсырманы оқып, эксперт топта талқылап, өз тобына түсіндіреді |
Оқулық |
10 мин |
4. Тапсырма Жоба қорғау. |
Оқушылардың “ Абзацтар, шегіністер және интервалдар ” тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады. Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді |
Плакат, қалам, маркер |
15 мин |
5. Тапсырма Компьютермен жұмыс |
Компьютерлік вирустар құжатын ашып, оны толықтырып, өзгерту керек және түзету, азат жол шегіністеріне және әріптеріне назар аудару |
Компьютер, Wort мәтіндік редакторы, интерактивті тақта, таратпа |
3 мин |
6.Критерий қою арқылы бағалау |
Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын бағалайды. |
Бағалау критерилері: 1.Мәтіннің толық аяқталуы 2.Мәтінді пішімдеу 3.Жоларалық интервалды пайдалану
|
2 мин |
7.Тапсырма Рефлексия жазу. |
Оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін қағазға жазады.
|
Ақ парақ, қалам |
1 мин |
Үй тапсырмасы
|
Абзацтар, шегіністер және интервалдар тақырыбын оқу және қосымша материалдардан іздену |
Оқулық, интернет, дидактикалық материалдар |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |