Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Алдардың алдауы. (Үш сом, Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы).


Алдардың алдауы. (Үш сом, Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы).

Алдардың алдауы.  (Үш сом, Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы).

Сабақтың тақырыбы: Алдардың алдауы. (Үш сом, Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы).

Сабақтың мақсаты:

  1. Аты аңызға айналған Алдаркөсе туралы аңыз әңгімелермен таныстыру, қызыққы толы оқиғаларын оқып, бас кейіпкерлерді салыстыра отырып, сараңдық пен жомарттықтың ара жігін ажырата білуге жол салу;
  2. Аңыз кейіпкерлеріне сипаттама беру арқылы оның неліктен аңыз кейіпкерге айналғанын дәлелдеу. Көркем әдеби тілде сөйлей білу қабілеттерін дамыта түсу;
  3. Ұрлық, алдау, өтірік айту, сараңдық, қулық сияқты жаман әдеттерден өз бойын аулақ ұстау керектігін жете түсіндіру.

Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, баяндау, топтық жұмыс, ішіне-сыртына стратегиясы, венн диаграмма, «Аңыз пирамидасы», диафильм, салыстыру кестесі.

Сабақтың көрнекілігі: Алдаркөсе туралы кітаптар, суреттер, слайдтар, кестелер.

Психологиялық дайындық.

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Барша жанды құрметтеп,

Бас иеміз біз.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Үй жұмысын қорытындылау.

І топ: «Тірек - сызба»

ІІ топ: «5 жолды өлең»

ІІІ топ: «Сахналық көрініс»

 

І. Қызығушылығын ояту.

Алдаркөсе туралы мультхикаядан үзінді көрсету.

  • Балалар, мультхикая кім туралы? Ол туралы не білесіңдер?

Алдаркөсе туралы кітаптар, суреттерді көрмеден көрсету.

  • Балалар, Алдаркөсе туралы тағы қандай қосымша деректер білесіңдер?

ІІ. Жаңа сабақ.

Оқушылар Алдаркөсе туралы қажет деректерді слайдтар арқылы түсіндіріп береді

ІІІ. Оқулықпен жұмыс.

Оқулықтағы «Үш сом» мәтінің электронды оқулық арқылы оқыту. Оқушыларға мұқият тыңдату, тапсырмалар орындату.

І топ: Мәтіннен Алдардың жалынышты айтқан жерін тауып оқу.

ІІ топ: Мәтіннен қойшының не себепті қатты қуанған жерін тауып оқу.

ІІІ топ: Мәтінді ары қарай қалай жалғастыруға болады?

ІV. Мәнерлеп оқыту.

Әр топқа жалғастыра отырып оқыту.

V. «Аңыз пирамидасы».

 

Шығарма аты:  «Үш сом»

VІ. Сергіту сәті.

«Мен Алдармын, Алдармын» әніне сергіту сәтін жүргізу.

VІІ. Диафильм жүргізу.

«Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы» мәтініне диафильм жүргізу

Сөздік  жұмыс.

Сараң – ешкімге еш нәрсе бермейтін адам.

Қорқау – қомағай, тойымсыз.

Дәптермен жұмыс.

Мәтіннен жағымды, жағымсыз жақтарын іздеп жазу.

Ішіне – сыртына стратегиясы бойынша құрастыру.

Венн диаграмма. Алдар мен Шығайбай.

VІІІ. Топтық тапсырмалар.

 

І топ: Алдаркөсеге ұқсағым келеді, себебі...

ІІ топ: Қазіргі Алдаркөселер қандай?

ІІІ топ: Өтіріктің құйрығы бір ақ тұтам.

ІХ. Қорытынды.

«Салыстыру кестесі».

Мәтіннің тақырыбы.   «Үш сом»   «Алдардың Шығайбайды тағы бір алдауы»

Оқиға орны

Кейіпкерлер

Қосымша кейіпкерлер

Жыл мезгілі

Уақыты

Соңы не болды?

Идеясы қандай?

Үйге тапсырма беру.

Бағалау.

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Қуыршақ театры
10 санынан азайту
Қожанасыр мен Алдаркөсе. Үш сом.
Б.Исаев. «Күріш туралы сыр».
Қ.Жармағамбетов. Дуадақ
Дүкенде
Сөз құрамын қайталау. Түбір мен қосымшаның жазылуы
Сөз құрамын қайталау. Түбір мен қосымшаның жазылуы
Жазба
Ш.Айтматов "Найман-Ана"
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 1971 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык