|
|
Қайталау.
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.
Сабақтың мақсаты: білімділік: Оқушылардың сезім мүшелері туралы алған білімдерін қайталап, бекіту.
Дамытушылық: өз ойларын еркін айтуға, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, шығармашылық қасиеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Әдісі: сайыс сабақ интерактивті тақта, слайд
Түрі: қайталау.
Күтілетін нәтиже:алған білімдері қайталанып, бекітіледі, өзін- өзі реттеу білу, сыни тұрғыдан ойлауға үйрену, өзін- өзі бағалау
Сабақ барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.( 1 мин)
- Шаттық шеңбері (2 мин)
- Сайыс барысы (35 мин)
Бүгінгі сайыстың аты: «Ғажайып жетілік» . Біздің халықта 7 саны қасиетті сан болып саналады, сондықтан сендерге сәттілік тілеймін. Ал 7 санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер?
7 ата, 7 жұлдыз, 7 күн, 7 қазына, 7 жұт.
Бүгінгі сайыста білімдерімізді жұлдызша арқылы бағалаймыз, кім көп жұлдыз жинаса сол жеңімпаз атанады және сыныптың көшбасшысы болады.
-1-тур: Бәйге.
- Табиғат деген не?
- Тірі табиғатқа нелер жатады ?
- Өлі табиғатты ата.
- Адамға нелер қажет?
- Адам қолымен жасалған заттарды ата.
- Өз үйіңнің қасында қандай өлі табиғат заттарын кездестіресің?
- Берілген суретте не артық?
- Күн, ауа, су бұл қандай табиғат?
- Адам, өсімдік, жануар қандай табиғат?
- Табиғат адамға не береді?
2-тур: «Ғажайып жетілік»
20 |
20 |
20 |
30 |
30 |
30 |
40 |
40 |
40 |
Бұл кестедегі сандардың артында тапсырмалар берілген.
20- көру мүшесін ата
20- мұрын қандай сезім мүшесі?
20- дәмді не арқылы білеміз?
30-Бала таза орамалмен көзін сүртіп отыр. Дұрыс па бұрыс па?
30- бала теледидар экранына тым жақын отырып,көріп отыр.
30-сипап сезу мүшені ата.
40- жұмбақты шеш: Көреді бәрін өзгенің, көре алмайды өздерін (көз)
40- бала төсекте кітап оқып отыр.
40- көз, тіл, мұрын, тері, құлақ қандай мүшелер?
Сергіту сәті (2 мин) музыкамен билеу
3 –тур: көкпар: кім сезім мүшелерінің күту ережелерін айтып береді?
4- тур:Жорға: Жұмбақтарды шешу.
1.Бір таудың екі жағынан
Екі қалқан жабысқан
Жақын барсаң маына,
Сезе қояр дыбыстан (құлақ)
- Екі шырақтың ортасында бір өзім. (мұрын)
- Көреді бәрін өзгенің, көре алмайды өздерін (көз).
- Жағалай- жағалай тас қойдым. Жирен атты бос қойдым. (тіс, тіл)
- Күмбір- күмбір қарағым, қартайғанша жарадың (құлақ)
- Бірі үлкен, бірі кіші, туысқан бірге бес кісі. (бес саусақ)
- Қос шырақ тұр айтшы, ол не екен? (көз)
Қорытынды: жеңімпазды анықтау. Көшбасшыны анықтау.
Рефлексия: сабақ ұнады ма? Өз көңіл күйлеріңді қалай белгілерідіңдер? Смайликтер көрсету.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |