|
|
Құлақ. Мұрын. Көз. Тері. Тіл. Оларды күту ережесі.
Тақырыбы: Құлақ. Мұрын. Көз. Тері. Тіл. Оларды күту ережесі.
Мақсаты: Білімділік:Әр мүшенің адамның қоршаған ортаны танып білуге алатын орнын ұғындыру.
Дамытушылық: ой- өрістерін дамыту, жұппен жұмыс жасай отырып қорытынды жасау білуге баулу.
Тәрбиелік:Сезім мүшелерін таза ұстауға тәрбиелеу.
Әдісі:сто, диалогті оқыту.
Қолданатын көрнекілік: Суреттер ,кесте
Күтілетін нәтиже:сезім мүшелері туралы білімдері бекітіледі, өзін- өзі реттейді, ойларын айтуға үйренеді, жүппен жұмыс жасай алады.
Сабақ барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.
- Шаттық шеңбер. (2 мин)
Қол ұстасып бәріміз
Жылылықты сезейік.
Шуақ шашқан күндей боп.
Күлімсіреп жүрейік
- Үй тапсырмасын тексеру.(5 мин)
-Бүгін күн қандай , қай мезгіл
Күзде табиғатта қандай ерекшеліктер болады?
-жапырақ түседі, күн суытады, адамдар жылы киінеді, жемістер піседі, қысқа дайындық жасайды. Қандай жануарлар қысқа дайындалады?
Ендеше, біз кірпіге қысқа дайындық жасауға көмектесейік (тапсырмалар орындау.)
- : көру мүшесін ата
- : көру мүшесіні қызметін ата
- : есту мүшесін ата
- құлақ мүшесіні қызметін ата
- өзің қандай жануарлардың дауысын сала аласын
- иісті немен сезесің
- көреді бәрін өзгенің, көре алмайды өздерін (көз)
- Жаңа сабақ.
Қызығушылықты ояту. Жұмбақтар шешу.(2 мин)
- Күмбір- күмбір қарағым, қартайғанша жарадың. (құлақ)
- Бірі үлкен, бірі кіші, туысқан бірге бес кісі. (бес саусақ)
- Жағалай- жағалай тас қойдым, жирен атты бос қойдым,(тіс, тіл)
- Көреді бәрін өзгенің, көре алмайды өздерін (көз).
Бүгін сабақта біз сезім мүшелерін қалай күту керектігін білеміз
Сезім мүшелерінің күту ережесі мұғалімнің әңгімесі (7 мин)
- Мұрныңды таза ұста
- Үнемі жанында қолорамал болсын.
- Өзің білмейтін өсімдіктерді, сұйық не ұнтақ заттарды иіскеме.
- Құлағыңды таза ұста.
- Құлақ қуысын үшкір заттпен шұқыма.
- Құлағыңды суықтан және қатты желден сақта.
- Көзге үшкір заттарды жақындатпа.
- Кітапты жатып оқыма.
- Көзіңді қатты желден, шаңнан және шақырайған жарықтан қорға
- Теріні таза ұста.
2) жүппен жұмыс.(10 мин)
-мұрын – қандай мүше. қалай күту керек
-көз қандай мүше. Қалай күту керек.
-тіл, тері қандай мүше. Оларды қалай күту керек.
- құлақ- қандай мүше. Оны қалай күту керек.
3) сергіту сәті.
4) ойын: «не ортақ» (10 мин)
Әр жүпқа суреттер тарату.
1 жұп: орамал, тіс пастасы, щетка
2 жұп: шампунь, сабын, мочалқа
3 жұп: тарақ, сабын, щетка
4 жұп: тіс пастасы, щетка, бет орамал.
Әр жұптан 1 оқушыдан шығып, аталған заттардан барлық адамға не ортақ зат, ал не жеке әркімде болу керектігін айтады, түсіндереді.
Мысалы: шампунь, сабын барлығына ортақ, ал бет орамал немесе тіс щеткасы жеке әр адамда болу керек.
3) қорытындылау. Сезім мүшелерінің күту ережесі:(5 мин)
Рефлексия: Сабақ ұнады ма?Ұнаса басбармақтарыңды көрсетіңдеh Бағалау. Жинаған жұлдызшаларды санау.(2 мин)
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |