Матиматика 4 сынып
Тақырыбы: Жазбаша бөлу тәсілдері
Жалпы мақсаты: Жазбаша бөлу тәсілдерінің мәнін түсіне отырып, есеп шығаруда тиімді қолдана білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже а) Нөлдермен аяқталатын сандарды; Жазбаша бөлу тәсілдерін түсінеді
ә) Нөлдермен аяқталатын сандарды. Жазбаша бөлу тәсілдерін есеп шығаруда қолдана алады.
Сабақ түрі: топтық, жұптық, жеке жұмыс.
Ресурстар: Интериктивті тақта, кесте, таратпа материалдар, стикерлер, слайдтар.
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру
Топқа бөлу.
Үй жұмысын тексеру
Топпен жұмыс:
Жаңа сабақ.
Жеке жұмыс
Топпен жұмыс.
Сергіту сәті.
Топпен жұмыс
Психологиялық дайындық
3 топқа бөлінеді
I топ «Радиус»
II топ «Диаметр»
III топ «Шеңбер»
Ережелерін еске түсіру.
Тақтада дұрыс жауаптарын береді.
Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?
Бүгінгі сабақтың мақсатын айқындайық.
Сабақтың соңында қандай нәтижеге жетуіміз керек?- деп сұрай отырып, оқушыларға сабақтың мақсатын, одан күтілетін нәтижені айқындатады
- топ тапсырмалары.
Өрнектің мәнін тап.
45∙ (70+30)=4500
84∙ (20+80)=8400
Логикалық тапсырма
Неше үшбұрыш бар?
Жауабы: 9
II- топ тапсырмалары.
1) Есепте:
320∙200=64000
45∙300=13500
2) Неше ұшбұрыш бар? Жауабы: 7
III- топ тапасырмалары.
Есепте.
(180+20)∙30+ = 6000
2700:90 = 30
Неше тіктөртбұрыш бар? Жауабы:8
Жазбаша бөлу тәсілдері.
Тез есептеу жалын түсіндір 45∙99=4455 101∙89= 8989 6∙999=5994 40∙25=1000
99+115=214 37∙101=3737 50∙999=49950 800∙25=20000
I топ
Жазбаша бөлу тәсілдерін түсіндір слайд.
22900 460 155000 6200
276 65 124 25
230 310
310
I-топ II-топ III-топ
27200: 320= 22400:640= 132500:5300=
17920: 280= 16720:440= 252000:7200=
I-топ.
4. Есеп.
А) Шықты – 23 бала
Қалды – 5қ, 8 ер бала
Барлығы - ? болған
Ш: 23+(5+8)=36
Жауабы: 36 болған
ІІ топ
Ә) Шықты 12бала
Қалды – жартысы
Барлығы - ? бала
12+6=18 бала
ІІІ топ
6.Есеп
Карамель – 12 -? к.қалташаға
Шоколад – 24 -?к.қалта
Барлығы – 5400 к
Ш: 12+24=36
5400:36=150 (қ)
150*12=1800 (карамель)
150*24=3600 шоколад
Ж: 1800(к), 3600(ш) салынған
7. Теңдеуді шеш
І топ
570*Х-4700=13540
570*Х=13540+4700
570*Х=18240
Х=18240:570
Х=32
ІІ топ
340*Х-416*2=18208
340*Х-832=18208
340*Х=18208+832
340*Х=19040
Х=19040:340
Х=56
ІІІ топ
(31*550-Х)*120=10200
17050-Х=10200:120
17050-Х=85
Х=17050-85
Х=16965
8. Ауызша сұрақтар
1) 5 сан
2) 3 сан
3) 7 сан, 5 сан
Топбасшы бағала, қорытынды жасайды.
№3 ІІ, ІІІ баған, №5 есеп
Стикерлер таратылады Оқушыларда ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Топ жетекшілері тексеріп бағалайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың мақсатын күтілетін нәтижені өз беттерімен айтып береді.
Әр топ мүшелелері постерлерін қорғайды. Бірін-бірі бағалайды. Топ жетекшілері бағалау парақтарна қояды.
Бағалайды
Күнделіктеріне үй тапсырмаларын жазып алды
- Бүгін нені білді?
- Не түсініксіз?
- Нені өзгерткілері келеді? Деген сұрақтарға жауап береді.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 6642 |
|
|
|
Жазбаша бөлу тәсілдері.
Тақырыбы: Жазбаша бөлу тәсілдері
Жалпы мақсаты: Жазбаша бөлу тәсілдерінің мәнін түсіне отырып, есеп шығаруда тиімді қолдана білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже а) Нөлдермен аяқталатын сандарды; Жазбаша бөлу тәсілдерін түсінеді
ә) Нөлдермен аяқталатын сандарды. Жазбаша бөлу тәсілдерін есеп шығаруда қолдана алады.
Сабақ түрі: топтық, жұптық, жеке жұмыс.
Ресурстар: Интериктивті тақта, кесте, таратпа материалдар, стикерлер, слайдтар.
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру
Топқа бөлу.
Үй жұмысын тексеру
Топпен жұмыс:
Жаңа сабақ.
Жеке жұмыс
Топпен жұмыс.
Сергіту сәті.
Топпен жұмыс
Психологиялық дайындық
3 топқа бөлінеді
I топ «Радиус»
II топ «Диаметр»
III топ «Шеңбер»
Ережелерін еске түсіру.
Тақтада дұрыс жауаптарын береді.
Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?
Бүгінгі сабақтың мақсатын айқындайық.
Сабақтың соңында қандай нәтижеге жетуіміз керек?- деп сұрай отырып, оқушыларға сабақтың мақсатын, одан күтілетін нәтижені айқындатады
- топ тапсырмалары.
Өрнектің мәнін тап.
45∙ (70+30)=4500
84∙ (20+80)=8400
Логикалық тапсырма
Неше үшбұрыш бар?
Жауабы: 9
II- топ тапсырмалары.
1) Есепте:
320∙200=64000
45∙300=13500
2) Неше ұшбұрыш бар? Жауабы: 7
III- топ тапасырмалары.
Есепте.
(180+20)∙30+ = 6000
2700:90 = 30
Неше тіктөртбұрыш бар? Жауабы:8
Жазбаша бөлу тәсілдері.
Тез есептеу жалын түсіндір 45∙99=4455 101∙89= 8989 6∙999=5994 40∙25=1000
99+115=214 37∙101=3737 50∙999=49950 800∙25=20000
I топ
Жазбаша бөлу тәсілдерін түсіндір слайд.
22900 460 155000 6200
276 65 124 25
230 310
310
I-топ II-топ III-топ
27200: 320= 22400:640= 132500:5300=
17920: 280= 16720:440= 252000:7200=
I-топ.
4. Есеп.
А) Шықты – 23 бала
Қалды – 5қ, 8 ер бала
Барлығы - ? болған
Ш: 23+(5+8)=36
Жауабы: 36 болған
ІІ топ
Ә) Шықты 12бала
Қалды – жартысы
Барлығы - ? бала
12+6=18 бала
ІІІ топ
6.Есеп
Карамель – 12 -? к.қалташаға
Шоколад – 24 -?к.қалта
Барлығы – 5400 к
Ш: 12+24=36
5400:36=150 (қ)
150*12=1800 (карамель)
150*24=3600 шоколад
Ж: 1800(к), 3600(ш) салынған
7. Теңдеуді шеш
І топ
570*Х-4700=13540
570*Х=13540+4700
570*Х=18240
Х=18240:570
Х=32
ІІ топ
340*Х-416*2=18208
340*Х-832=18208
340*Х=18208+832
340*Х=19040
Х=19040:340
Х=56
ІІІ топ
(31*550-Х)*120=10200
17050-Х=10200:120
17050-Х=85
Х=17050-85
Х=16965
8. Ауызша сұрақтар
1) 5 сан
2) 3 сан
3) 7 сан, 5 сан
Топбасшы бағала, қорытынды жасайды.
№3 ІІ, ІІІ баған, №5 есеп
Стикерлер таратылады Оқушыларда ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Топ жетекшілері тексеріп бағалайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың мақсатын күтілетін нәтижені өз беттерімен айтып береді.
Әр топ мүшелелері постерлерін қорғайды. Бірін-бірі бағалайды. Топ жетекшілері бағалау парақтарна қояды.
Бағалайды
Күнделіктеріне үй тапсырмаларын жазып алды
- Бүгін нені білді?
- Не түсініксіз?
- Нені өзгерткілері келеді? Деген сұрақтарға жауап береді.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |