Жумагулова Улжанай Орынбасаровна
Сабақтың тақырыбы: 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: а) 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайтуды орындай алуға үйрету. есептеу дағдаларын жетілдіру. Шығара білу дағдыларын пысықтау.
б) тірек білімдерін жетілдіру. Өтілген материалдармен жұмыс.
в) Өз бетінше жұмыстануға, алған білімдерін шығармашылық деңгейдекөрсете алатындықтарына шолу.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Тоғайда әнімен оқушыларды жинақтау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1- тапсырма. Кестелік қосу және азайту дағдыларын пысықтау үшін «Мысалдар тізбегі» ойыны жүргізіледі.
2- тапсырма. Математикалық диктант
- 7 ондық және 5 бірліктен тұратын санды жаз.
- Санау кезінде 80-нің алдында тұратын санды жаз.
- 16 санын 80 ге кеміт.
- 20 санын 7-ге арттыр
- Азайғыш 70, азайтқыш 20. Айырманың мәнән тап.
- 8 санын 9-ға арттыр.
- Бірінші қосылғыш 30, екінші қосылғыш 8, Қосындының мәнін тап.
- Қалдырылған санды жаз: 47,...,49
- 35 санын 5-ке кеміт.
3- тапсырма. Өздік жұмыс.
Сандарды салыстыр.
47* 45 55 65
34 84 10 100
47 48 13 30
ІІІ Жаңа материалды түсіндіру.
Жаңа сабақты қабылдауға дайындық ретінде мынадай тақырыптар қайталанады.
а. екі таңбалы сандардың ондық құрамы.
ә. екі таңбалы сандарды ондық пен бірлікке жіктеу.
б. көршілес сандарды олардың қосындысымен ауыстыру тәсілін меңгерту, оларды тиімді тәсілмен орындау.
в. тиімді есептеу үшін қосылғыштардың орнын ауыстыра білу тәсілін қолдана алу.
осы сұрақтар төңірегінде 2-3 мысалдан орындағаннан кейін оқулықпен жұмысқа көшу.
13+6 =10+3+6=10+9=19
Барлығы неше ондық , неше бірлік болады?
Азайту жағдайы.
48 санын 40пен 8 қосындысы ретінде жазамыз. 40+8-3 40+5
35+2=30+(5+2)=37
Бірліктерге бірліктерді қосады.
Бірліктерден бірліктерді азайтады.
Мысал 2 есепте.
64+5 64+2 85см-3см
3-5 тапсырмалар мұғалім көмегімен шығарылады.
Ақ жіп- 25 Көк таспа-8м
Қара жіп-4 Қызыл таспа-4м
Жұмсалғаны-3 Жұмсалды-3м
Қалғаны-? Қалғаны-?
6- тапсырма . теңдеу шешу.
ІV. Қортындылау.
Ойын « Сандарға реті бойынша өз орнын табуға көмектес.»
Мақсаты: Сандар қатарын еске түсіруге жаттықтыру.
Тақтаға 10-нан 100-ге дейінгі толық ондықтар ілінеді. Сандар адасып қалды, өз орындарын табуға көмектес.
Бағлау, Мадақтау.
Үйге тапсырма: №4,
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 2776 |
|
|
|
32+5,47-5
Сабақтың тақырыбы: 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: а) 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайтуды орындай алуға үйрету. есептеу дағдаларын жетілдіру. Шығара білу дағдыларын пысықтау.
б) тірек білімдерін жетілдіру. Өтілген материалдармен жұмыс.
в) Өз бетінше жұмыстануға, алған білімдерін шығармашылық деңгейдекөрсете алатындықтарына шолу.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Тоғайда әнімен оқушыларды жинақтау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1- тапсырма. Кестелік қосу және азайту дағдыларын пысықтау үшін «Мысалдар тізбегі» ойыны жүргізіледі.
2- тапсырма. Математикалық диктант
- 7 ондық және 5 бірліктен тұратын санды жаз.
- Санау кезінде 80-нің алдында тұратын санды жаз.
- 16 санын 80 ге кеміт.
- 20 санын 7-ге арттыр
- Азайғыш 70, азайтқыш 20. Айырманың мәнән тап.
- 8 санын 9-ға арттыр.
- Бірінші қосылғыш 30, екінші қосылғыш 8, Қосындының мәнін тап.
- Қалдырылған санды жаз: 47,...,49
- 35 санын 5-ке кеміт.
3- тапсырма. Өздік жұмыс.
Сандарды салыстыр.
47* 45 55 65
34 84 10 100
47 48 13 30
ІІІ Жаңа материалды түсіндіру.
Жаңа сабақты қабылдауға дайындық ретінде мынадай тақырыптар қайталанады.
а. екі таңбалы сандардың ондық құрамы.
ә. екі таңбалы сандарды ондық пен бірлікке жіктеу.
б. көршілес сандарды олардың қосындысымен ауыстыру тәсілін меңгерту, оларды тиімді тәсілмен орындау.
в. тиімді есептеу үшін қосылғыштардың орнын ауыстыра білу тәсілін қолдана алу.
осы сұрақтар төңірегінде 2-3 мысалдан орындағаннан кейін оқулықпен жұмысқа көшу.
13+6 =10+3+6=10+9=19
Барлығы неше ондық , неше бірлік болады?
Азайту жағдайы.
48 санын 40пен 8 қосындысы ретінде жазамыз. 40+8-3 40+5
35+2=30+(5+2)=37
Бірліктерге бірліктерді қосады.
Бірліктерден бірліктерді азайтады.
Мысал 2 есепте.
64+5 64+2 85см-3см
3-5 тапсырмалар мұғалім көмегімен шығарылады.
Ақ жіп- 25 Көк таспа-8м
Қара жіп-4 Қызыл таспа-4м
Жұмсалғаны-3 Жұмсалды-3м
Қалғаны-? Қалғаны-?
6- тапсырма . теңдеу шешу.
ІV. Қортындылау.
Ойын « Сандарға реті бойынша өз орнын табуға көмектес.»
Мақсаты: Сандар қатарын еске түсіруге жаттықтыру.
Тақтаға 10-нан 100-ге дейінгі толық ондықтар ілінеді. Сандар адасып қалды, өз орындарын табуға көмектес.
Бағлау, Мадақтау.
Үйге тапсырма: №4,
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |