Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Математика |
Көрсетілім: 6921 |
|
|
|
Мың көлемінде ауызша есептеу тәсілдері. 100 көлеміндегі амалдарға дейін апаратын қосу және азайту
Тақырыбы: Мың көлемінде ауызша есептеу тәсілдері. 100 көлеміндегі амалдарға дейін апаратын қосу және азайту
Мақсаты: үш таңбалы сандарды ауызша есептеу тәсілдерімен таныстыру, сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктеу
жұмысын жалғастыру, есептей білу дағды, машықтарын жетілдіре түсу, сабаққа деген қызығушылығын арттыру, ойлау қабілетін ұштай түсу.
Керекті құрал: оқушылардың сызғыш, қарындаштары.
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру бөлімі.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
№ 6, 233
а) 340-50=290 380+90=470 410-70=340
920-80=840 150+70=220 560-80=480
2) 120 см – 70 = 50 см 640 см + 80 см = 720 см
340 см + 60 см = 400 см 480 см – 160 см = 320 см
310 см – 90 см = 220 см
420 см – 130 см = 290 см
3. Тірек білімдерін жетілдіру. Ауызша есептеу тәсілдерін қайталауға ойындар.
40 - * = 20 56 - * = 13
100 - * = 35 67 - * = 34
77 - * = 13 58 - * = 47
100 көлеміндегі қосу, азайту дағдыларын пысықтау.
«Кім жылдам!» ойынын ұйымдастыру.
+8 +7 +9
12 13 11
23 24 23
24 27 26
38 28 29
67 48 47
Көршісін ата: 90, 500, 840. Осы сандарды жазғанды көркем жазуға арнаймын
3. Жаңа сабақ.
Оқушылардың назарын 235-беттегі 118-сабаққа аударту.
№ 1 тапсырма ауызша санауға беріледі.
683, 368, 836, 638, 386, 863 т.с.с.
Әрқайсысынан бір санды разрядтық қосылғыш қосындысы түрінде жазу.
423 = 4 жүзд. 2 онд. 3 бірл.
№ 2.
а) бөлігі тақтаға мұғалімнің басшылығымен орындалады.
70 + 14 = 84 80 – 52 = 28
370 + 14 = 384 780 – 52 = 728
35 + 23 = 58 36 – 21 = 15
350 + 230 = 580 360 – 210 = 150
№ 3 – тапсырма қарындаш пайдаланып дәптерге орындау.
а) □ □ / □ □ /□ □ /□ □ /□ □ / □ □
Жауабы: 6 хатқалта керек
ә) □ □ □ □ □ □ / □ □ □ □ □ □
Жауабы: Әр хатқалтада 6 ашықхат.
№ 4
Ұзындығы – 15 см Р = 15 см + 10 см + 15 см + 10 см
Ені - ? 5 см қысқа Р = 50 см.
Р - ?
15 – 5 = 10 (см – ені)
№ 6 – теңдеуді шешкізу. Әр теңдеуді әр оқушы тақтаға орындайды.
652 – х = 14 + 38 140 + в + 300 = 770 56 + с + 14 = 100
652 – х = 52 440 +в = 770 70 + с = 100
х = 652 – 52 в = 770 – 440 с = 100 – 70
х = 600 в = 330 с = 30
652 – 600 = 14 +38 140 + 330 + 300 = 770 56 + 36 + 14 = 100
52 = 52 770 = 770 100 = 100
4. Сабақты қорытындылау
5. Үйге: № 5 (а), № 6 (2-бағананы) – шығару.
6. Бағалау
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |