Сабақтың тақырыбы:Ондықтан аттап жазбаша қосу
және азайту.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Қосу мен азайтудың алгоритмдері екі таңбалы санды мысалға ала отырып баған түріндегі үлгісін көрсету, орындалатын іс-әрекеттерге машықтандыру; жәй және құрама есептер,кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық. Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа баулу..Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.
Тәрбиелік. Оқушыларды ынтымақтаса жұмыс істеуге, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, ойын,есептеу
Пәнаралық байланыс:ана тілі, ән,бейнелеу.
Сабақ түрі: жаңа білім беру сабағы.
Сабақтың барысы:1.Қызығушылықты ояту.
-Қазір кезекті математика сабағы.Бәріміз түзу отырып зейінімізді тақтаға аударып, мақалды оқиық.
«Теңге-тиыннан,
Ынтымақ-ұйымнан»
-Қалай түсінесіңдер?
-Яғни осы мақалды басшылыққа ала отырып оқулықта берілген тапсырмаларды және менің сендерге алып келген тапсырмамды татуласа, бірлесе, бір-бірімізге көмектесе отырып орындайық.
2.Ой шақыру.
1.-Үйге қандай тапсырма берілді?
2.-Сандардың разрядтық құрамын атап бер.
3.Ой толғаныс.
-Өткен сабақта нені оқып үйрендіңдер?
-Екі таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту.
23+17 45+23 30-7 53+7 50-24 -Бұлар туралы не айтуға болады? (қосу мен азайтудың ауызша тәсілдері)
-Қосудың және азайтудың жазбаша тәсілдері дегеніміз не?
-Екі таңбалы санды қалай қосамыз, қалай азайтамыз?
3.Мағынаны тану.
1. -Мына кестеге назар аударыңдар.Цифрлардың жазылу реті туралы не айтуға болады? Бүгін біз 45 пен 23-тің қосындысы және 68 бен23-тің айырмасы түріндегі өрнектерді қарастырамыз. Яғни екі таңбалы сандарды бағандап қосуды және бағандап азайтуды үйренеміз.
Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және жаңа сабақтың тақырыбын жазыңдар.
45 68 -бұл бағандап қосу және бағандап азайту.
28 23
-Дәптерге түсіндіре отырып жаздыру.
2. Ойын: «Кім зерек?» Оқулықтағы №3 тапсырма бойынша түсіндіру.
3. Теледидардан жұмбақ есептер тыңдату.
-Бір топ бала сап түзеп келеді.Екеуі алдында,екеуі артында, екеуі оң жақта, екеуі сол жақта.Барлығы неше бала?
(барлығы 4 бала болады)
-Әпкесі 4 жаста, інісі 3 жаста.әпкесі 7 жасқа толғанда, інісі неше жаста болады? (6 жаста болады)
Сергіту сәті. Біздер тату баламыз
Гүл-гүл жайнап жанамыз
Жаттығулар жасасақ
Жақсы сергіп қаламыз.
4.Оқулықтағы №5 тапсырмаға назар аударайық..
-Бұл не?Қандай есеп?Есеп не туралы? Не белгілі? Не белгісіз?
-Қысқаша шартын кім маған құрып береді? Сызбасын кім сызады?
1) Ақ көйлек-23 Ш: 23+(23+12)
Көк көйлек-? 12-сі артық ? Ж: барлығы 58 көйлек тікті.
2) Ақ көйлек-23 Ш: 23+12
Көк көйлек-? 12-сі артық Ж: 35 көк көйлек тікті.
-Сұрағын, шешуін,жауабын салыстыр.Не байқадың?
-Неліктен қосу(+) ? 12-сі артық делінген
-Неліктен қосу (+) ? барлығын табу үшін қостық.
5.Оқулықтағы №6 тапсырманы өзіндік жұмыс ретінде орындаймыз.
1-қатар 2-қатар 3-қатар
5+3 4+2 8-3
15+3 14+2 18-3 т.б
4.Ой толғаныс.
- Ал, балалар, бүгінгі сабақта не оқып үйрендік?
Ойын : «Орамал тастамақ»
1) Екі таңбалы санды бағандап қосу деген не?
2) Екі таңбалы санды бағандап азайту деген не?
3) 73 санының разрядтық құрамын ата.
4) 6 ондық 8 бірлік. Ол қандай сан?
Бағалау. Үйге тапсырма беру.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 12132 |
|
|
|
Ондықтан аттап жазбаша қосу және азайту.
және азайту.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Қосу мен азайтудың алгоритмдері екі таңбалы санды мысалға ала отырып баған түріндегі үлгісін көрсету, орындалатын іс-әрекеттерге машықтандыру; жәй және құрама есептер,кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық. Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа баулу..Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.
Тәрбиелік. Оқушыларды ынтымақтаса жұмыс істеуге, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, ойын,есептеу
Пәнаралық байланыс:ана тілі, ән,бейнелеу.
Сабақ түрі: жаңа білім беру сабағы.
Сабақтың барысы:1.Қызығушылықты ояту.
-Қазір кезекті математика сабағы.Бәріміз түзу отырып зейінімізді тақтаға аударып, мақалды оқиық.
«Теңге-тиыннан,
Ынтымақ-ұйымнан»
-Қалай түсінесіңдер?
-Яғни осы мақалды басшылыққа ала отырып оқулықта берілген тапсырмаларды және менің сендерге алып келген тапсырмамды татуласа, бірлесе, бір-бірімізге көмектесе отырып орындайық.
2.Ой шақыру.
1.-Үйге қандай тапсырма берілді?
2.-Сандардың разрядтық құрамын атап бер.
3.Ой толғаныс.
-Өткен сабақта нені оқып үйрендіңдер?
-Екі таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту.
23+17 45+23 30-7 53+7 50-24 -Бұлар туралы не айтуға болады? (қосу мен азайтудың ауызша тәсілдері)
-Қосудың және азайтудың жазбаша тәсілдері дегеніміз не?
-Екі таңбалы санды қалай қосамыз, қалай азайтамыз?
3.Мағынаны тану.
1. -Мына кестеге назар аударыңдар.Цифрлардың жазылу реті туралы не айтуға болады? Бүгін біз 45 пен 23-тің қосындысы және 68 бен23-тің айырмасы түріндегі өрнектерді қарастырамыз. Яғни екі таңбалы сандарды бағандап қосуды және бағандап азайтуды үйренеміз.
Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және жаңа сабақтың тақырыбын жазыңдар.
45 68 -бұл бағандап қосу және бағандап азайту.
28 23
-Дәптерге түсіндіре отырып жаздыру.
2. Ойын: «Кім зерек?» Оқулықтағы №3 тапсырма бойынша түсіндіру.
3. Теледидардан жұмбақ есептер тыңдату.
-Бір топ бала сап түзеп келеді.Екеуі алдында,екеуі артында, екеуі оң жақта, екеуі сол жақта.Барлығы неше бала?
(барлығы 4 бала болады)
-Әпкесі 4 жаста, інісі 3 жаста.әпкесі 7 жасқа толғанда, інісі неше жаста болады? (6 жаста болады)
Сергіту сәті. Біздер тату баламыз
Гүл-гүл жайнап жанамыз
Жаттығулар жасасақ
Жақсы сергіп қаламыз.
4.Оқулықтағы №5 тапсырмаға назар аударайық..
-Бұл не?Қандай есеп?Есеп не туралы? Не белгілі? Не белгісіз?
-Қысқаша шартын кім маған құрып береді? Сызбасын кім сызады?
1) Ақ көйлек-23 Ш: 23+(23+12)
Көк көйлек-? 12-сі артық ? Ж: барлығы 58 көйлек тікті.
2) Ақ көйлек-23 Ш: 23+12
Көк көйлек-? 12-сі артық Ж: 35 көк көйлек тікті.
-Сұрағын, шешуін,жауабын салыстыр.Не байқадың?
-Неліктен қосу(+) ? 12-сі артық делінген
-Неліктен қосу (+) ? барлығын табу үшін қостық.
5.Оқулықтағы №6 тапсырманы өзіндік жұмыс ретінде орындаймыз.
1-қатар 2-қатар 3-қатар
5+3 4+2 8-3
15+3 14+2 18-3 т.б
4.Ой толғаныс.
- Ал, балалар, бүгінгі сабақта не оқып үйрендік?
Ойын : «Орамал тастамақ»
1) Екі таңбалы санды бағандап қосу деген не?
2) Екі таңбалы санды бағандап азайту деген не?
3) 73 санының разрядтық құрамын ата.
4) 6 ондық 8 бірлік. Ол қандай сан?
Бағалау. Үйге тапсырма беру.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |