Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып |
Көрсетілім: 4801 |
|
|
|
Алғашқы адам
Сабақтың тақырыбы: Алғашқы адам
Сабақтың мақсаты: Ата-бабаларымыздың қалай өмір сүргенін және біздің заманымыздың ерекшеліктерін айқындау
Сабақтың нәтежиесі: Ежелгі адамдардың өмірі мен қазіргі адам трішілігінің едәуір айырмашылығын салыстырады.
Сабақта қолданылатын әдістер: «Топтастыру» Блум таксономиясы «Көрме» әдісі. Т-кестесі. Кері байланыс Сабақтың барысы:
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Қолданылған ресурстар
Кіріспе
2мин
І Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал орнату:
Нұсқау: Балалар шеңбер жасап тұрып, бірге қайталап айтады
Біздің сынып,
Жұп жазбастан жүреміз, Оқуда да алдамыз,
Біздің сынып – мақтаулы. Біздің сынып -өнерлі.
Өйтені біз сүйеміз Жақсы үйреніп алғанбыз,
Дәйім тәртіп сақтауды. Талай би мен өлеңді.
Біздің сынып – мақтаулы. Біздің сынып - өнерлі
Еңбекке де қолы епті,
Ынтымақты дос ыңғай.
Біздің сынып әдепті,
Біздің сынып осындай. Шеңбер бойында бірлесіп айтады Интерактивті тақта
Слайд
3мин «Топтастыру»
Нұсқау: Түрлі жеміс атаулары арқылы топқа бөлінеді
Сұрақ: Өз топ атуларыңның пайдасы туралы не білесіңдер? 4 топқа бөлінеді Алма, алмұрт, шабдалы, апельсин
3мин Топ ережесімен таныстыру.
«Ой қозғау» «Мақсатқа жету» бейне көрінісін көрсетемін.
Сұрақ: Бейне көріністен не түсіндіңдер? Топ ережесімен танысады
Плакат маркер
Слайд
Негізгі бөлім
5мин Блум таксономиясы бойынша білімдерін бақылау
1.Білу. «Көрме» әдісі
Табыс критериі:
- Өткен өмірді тану;
-Тарихшы ғалымдардың дәлелдемелері;
-Археологтардың қазба жұмыстарындағы жетістіктері
-Адамдардың жаралуы туралы ғылым не дейді? Табыс критериі бойынша «Көрме» ұйымдастырады А4 қағаз
5мин 2.Түсіну. Т-кестесі
Адам мен маймылдың ұқсастығы бар ма? Салыстыр.
Адам Маймыл
Екі аяқпен жүреді
Асты қолмен жейді
Сана сезімі дамыған
Сөйлей алады
Жоспар құрып, мәселені шешуге қабілетті
Түсінікті ойлайды Ия
Ия
Жоқ
Жоқ
Жоқ
Жоқ
Сабақтың тақырыбын хабарлау:
Аударма (трансформация) Мағынасын сақтай отырып,оқушыларға идеяларды қандай да бір белгілеу жүйесінен өздеріне таныс жүйеге немесе формаға ауыстыру.
Салыстырады, түсіндіреді, ерекшелігін анықтайды, қысқаша мазмұндайды
Сипаттайды
Интерактивті тақта
Слайд
10мин 3.Қолдану.
-Алғашқы адамдар қандай еңбек құралдарын қолданды?
-Егер өзің жазық далада жалғыз қалып кетсең күн көру үшін қандай іс-әрекет жасар едің? Постер жасайды
Интерпретациялайды Постер
Маркер, түрлі-түсті қағаздар
2мин 4 Сергіту сәті: «Кірпінің биі» бейне көрініснежаттығу жасау Бірге жаттығу жасайды Интерактивті тақта
10мин 5.Талдау. Мотивация (Неліктен? Не себепті?)
-Неліктен алғашқы адам маймылдан жаралған дейді?
-Не себепті алғашқы адам мен маймыл ұқсайды?
-Неліктен орман мен даланың табиғат жағдайлары әр түрлі?
-Не себепті Жердің даму тарихында «Мұз дәуірі» деп аталатын кезең болды? Әр топ өздеріне берілген сұрақ бойынша талдайды, жіктейді, қортытындылайды
Өз идеяларын жеке суреттейді.
А4 қағаз маркер, түрлі-түсті қағаз
5мин 6.Жинақтау. Шығармашылық жұмыс:
Мақсаты: Барлық тіршілік иесі жерде өмір сүретіндіктен «Жерге» деген сүйіспеншіліктерін арттыру
Нұсқау: Тақтаға дөңгелек(Жер) жасыл қағаз ілемін.
-«Сұрақтар қорапшасын» дайындап, сол қорапшаға келесі сабақтың басында талқыланатын сұрақтарын жазып, салады. Жердің көркейіп, сулуланып, тіршілікке енуі үшін жұмыла жұмыс жасайды. Жерге көрік беретін тіршілік иелерінің суретін салып, коллаж жасап, іледі. Сұрақтар жазады Түрлі-түсті стикерлер
Түрлі-түсті қағаз, қайшы «Сұрақ қорапшасы»
5мин 7.Бағалау. Кері байланыс
Тақырыбы:
Блум таксономиясы бойынша Мен нені білемін? Мен нені білгім келеді? Мен не үйрендім? Нені білдім? Не жасай аламын? Мен үшін маңызды ма?
Білу +
Түсіну +
Қолдану +
Талдау +
Жинақтау +
Бағалау +
Рефлексия. Қайта қарастырады. А4 қағаз
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |