Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Ашық сабақтар |
Көрсетілім: 3188 |
|
|
|
Ағаш тостақ
Сабақтың тақырыбы: Ағаш тостақ
Сабақтың мақсаты: 1.Мәтіннің мазмұнын түсіну, мазмұны бойынша көңілге түйгенін анықтау.
2.Өздері жасаған жұмыстарына қорытынды жасайды, тіл байлығы,сөйлеу мәдениеті дамиды.
3.Ата-ананы құрметтеуге, кішіпейілдікке,ізеттікке тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, дене шынықтыру.
Көрнекілігі: карточкалар, тапсырмалар.
Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап,СТО элементтері.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанайық күнге
Шуақ шашқан елге,
Бәріміз де бірге!
І-топ: «Ынтымақ»
ІІ-топ: «Бірлік»
ІІІ-топ: «Достық»
ІҮ-топ: «Татулық»
Әр топ басшысы сайланып, жауап парағына өз тобының сабаққа қатысқан балаларын белгілеп отырады.
ІІ. Қайталау жұмысына байланысты тапсырмалар:
Әр топ басшысы келіп 4 нөмірден алады, сол нөмір астындағы сұраққа топ болып жауап береді.
І-топ: Ананың тіл-........,(бал)
Баланың тілі-...... .(бал)
ІІ-топ: Ата-..............,(бәйтерек)
Бала-............. .(жапырақ)
ІІІ-топ:Ана алдында-..........,(құрмет)
Ата алдында-.......... .(қызмет)
ІҮ-топ: Әдепті бала ата-анасын........,(мақтатар)
Әдепсіз бала ата-анасын....... .(қақсатар)
ІІІ.Отбасындағы бағаланатын басты құндылықтар не?.
ІҮ.Жаңа сабақты түсіндіру.
1.Мәтіннің авторымен таныстыру.
2.Мәтінді оқу.
3.Оқушылар өздігінен оқиды.
4.Жұппен талдайды.
5.Топпен талдайды.
6.Әр топтан бір оқушы мазмұнын айтады.
Ү.Сөздік жұмысы
Жүрегін жаралау-көңілін қалдырып,ренжіту.
Мүсәпір адам-дәрменсіз,бейшара адам.
ҮІ. Топтарға тапсырма
І-топ: «Ынтымақ»
Мәтінге эссе жазу.
ІІ-топ: «Бірлік»
Кітапшадан мәтінге байланысты мақал-мәтел табу. Мазмұнын ашу.
ІІІ-топ: «Достық»
Әңгімедегі ең аянышты сәт қайсысы? Неге аянышты?
ІҮ-топ: «Татулық»
«Әжесін қайсысы жақсы көреді?» мәтініндегі әже мен «Ағаш тостақ» мәтініндегі атайдың жағдайын салыстыру.
Ұқсастығы Айырмашылығы
ҮІІ. Сергіту сәті
ҮІІІ. Шығармашылық тапсырма.
Ата-ананы құрметтеу,қастерлеу ережесін құрастыру.
ІХ. Қорытынды.
Кім үлкенді тыңдаса,
Кім үлкенді сыйласа.
Үлкен болған кезінде
Сыйлы болмақ өзі де.
Х.Үй тапсырмасын беру.114-115 бет мазмұнын айту,сұрақтарға жауап беру.
ХІ. Бағалау.Сабақта белсенді қатысып отырған оқушыларды бағалау,мадақтау. ХІІ. Рефлекси
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
|
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |