Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Бунақденелілердің дамуы, пайда-зияны


Бунақденелілердің дамуы, пайда-зияны

Сабақтың тақырыбы: Бунақденелілердің дамуы, пайда-зияны

Мақсаты: Оқушыларға бунақденелілердің даму ерекшелігі, пайда-зияны туралы түсінік беру. 
Дамытушылығы: Оқушылардың білімге құштарлығын, өздігінен жұмыс істеу дағдысын, ғылыми дүниетанымын дамыту. 
Тәрбиелік: Оқушылардың табиғатқа ғылыми көзқарасын қалыптастыру,ұжымшылдыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу, эстетикалық және экологиялық тәрбие беру 
Көрнекілігі: Мультимедиа, модель, муляждар, тірек-сызбалар, таблицалар, коллекция материалдары, ылғал препараттар.
Сабақтың түрі: Проблемалық ізденіс сабағы 
Сабақтың  әдісі: СТО, дамыта оқыту.
Сабақтың барысы :
 
1. Ұйымдастыру бөлімі. 
 
2.Үй  тапсырмасын тексеру. (Тірек -сызбалар арқылы,Сәйкестендіру  тест)
3. Жаңа  сабақты  түсіндіру. 
Жаңа сабақтың жоспары: 
1. Тірек-сызбалар – жаңа сабақта
2. Проблемалық ізденіс айдары (пікірталас)
3. Ақын-жазушылар туындыларынан
                “Шегіртке мен құмырсқа”
4. Инсерт (оқулықпен жұмыс)
5. Сабақты бекіту “Көбелек құтқару” ойыны
6. Сергіту сәті “Құпия сөздің кілтін аш”
7. Қорытынды
8. Үйге тапсырма
9. Бағалау.
 
2. Сәйкес жауаптарын табу    (ішкі құрылысы)
Дұрыс жауабын тексеріңіз 
А Б В 
1,5,7 3,6,8 2,4,9
3. Осы үш класс өкілдерін 1 типке біріктіретін олардың қандай ұқсас белгілері бар?
4. Инсерт (түртіп алу) термин сөздермен жұмыс 
Энтомология
Гемолимфа
Трутень
Наяда
Нимфа
Имаго
Прополис
Апилак
Энтомофиль 
5. Жаңа сабақты бекіту 
«Көбелекті құтқару" ойыны  
1. Тура даму деген не?
2. Пайдалы жәндіктерді ата?
3. Толық түрленіп даму неше сатыдан өтеді?
4. Араның аталығы қалай аталады?
5. Жәндіктерді гүлдің қандай белгілері қызықтырады?
6. Көбелек дернәсілі неге жұлдызқұрт деп аталады?
7. Қандай бунақденелілер зиян келтіреді?
8. Бунақденелілер дамуының тыныштық күйде болатын сатысы?
9. Еңбекқор, топ болып тіршілік ететін жәндіктер?
10. Бунақденелілерді зерттейтін ғылым саласы?
 
6. "Құпия сөздің кілтін аш" сұрақтарға ия, жоқ деп жауап беру керек
 
1.Жұлдызқұрт шегіртке дернәсілі ме?
  2.Вирус –жасушасыз тіршілік иесі деген дұрыс па?
  3.Атмосфералық қысымды өлшейтін прибор монометр ме?
  4.Тік төртбұрыштың ауданы мына формуламен есептеле ме?                     
     (S= a • b • c)
  5.Көлемі жағынан ең кіші материк Австралия ма?
  6.Шаяндардың тыныс алу мүшесі-өкпе. Бұл дұрыс па?
  7.Ең алғаш құрлыққа шыққан жәндік өрмекші ме?
  8.Ер Төстік қиял-ғажайып ертегісіне жата ма?
  9.Компьютердің миы монитор. Бұл дұрыс па?
  10.Бойы 2 метр кенгурудың жаңа туған баласының салмағы 5-6 гр.    
       аспайтын көрінеді, осы дұрыспа?
  11.“Эврейка” деп айқайлап, физикадан жаңалық ашқан Архимед пе?     
  12. Атақты қолбасшы А.Македонский Үндістан соғысында қаза   
       табады.  Денесін бұзылмау үшін ішінде балы бар ыдысқа салып Грецияға  әкелген көрінеді. Осы распа? 
7. Қорытынды
8. Үйге тапсырма
9. Бағалау.
 

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бунақденелілер .
Бунақденелілер класы Бунақденелілердің дамуы және пайда-зияны
Шала түрленіп және толық түрленіп дамитын бунақденелілер
Бунақденелілердің дамуы, пайда-зияны
Бунақденелілердің дамуы
Бунақденелілердің дамуы және пайда-зияны
Бунақденелілер
Бунақденелілердің дамуы, пайда-зияны
Бунақденелілердің дамуы
Тікен терілер
Бөлім: Уроки / Биология | Көрсетілім: 3662 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык