|
|
Заттың тығыздығы
Сындарлы оқыту теориясы бойынша дайындалған сабақ жоспары
Мұғалімнің аты-жөні |
Байғазиева Қарлығаш Жақсылыққызы. |
Класс: 7 «Б» |
|||||
|
Күні: |
30 сабақ |
Уақыты : 10:35 |
||||
Сабақ атауы |
Заттың тығыздығы. |
||||||
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, «Физика және астрономия » оқулығы – 7 сынып, (Башарұлы Р, Тоқбергенова У, Қазақбаева Д), Интернет материалдары , жоспар |
||||||
Жалпы мақсаты |
Оқушыларға 1 см3 заттың массасын көрсететін шама тығыздық екендігі туралы түсінік беру. Сол заттың тығыздығының формуласын және өлшем бірліктерін меңгерту. |
||||||
Күтілетін нәтиже |
Заттың тығыздығын есептей алады. Теорияны практикамен ұштастыра алады. |
||||||
Тапсырмалар /Wiki материалдары/ |
Көпір тапсырмалары. Сөзжұмбақ. |
||||||
Сабақ бойынша мұғалім жазбалары
Ұйымдастыру.
Блум таксономиясы.
Білу.
Түсіну.
Талдау.
Жинақтау.
Қолдану.
Бағалау.
|
Уақыты |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||||
1.Ұйымдастыру Топтың ережесімен танысады. Оқушылардың сабаққа дайынды-ғын тексеру,олардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың мақсаты мен барысын түсіндіру. Топқа бөлу.
2. Көпір тапсырмалары. «Сиқырлы қоржын». 1.Өзара әрекеттесуге мысал келтір. 2.Суда жүзетін құстардың аяқтарындағы жарғақтар не үшін қажет? 3.Өзара әрекетесуші екі дененің жылдамдықтары туралы не айтуға болады? 4.Дененің көлемін қалай есептейміз?
3. Сөзжұмбақ.
ІІ кезең. Топтық жұмыс.
Жаңа тақырыпты өз бетіңмен меңгеріп көр. (төмендегі жетелеуші сұрақтар арқылы) 1. 1 кг мақта ауыр ма әлде 1 кг темір ауыр ма? 2. Екі дененің ұқсастығы мен айырмашылығы неде? 3. Ал мына денелердің ұқсастығы қандай, айырмашылығы не?
1.Неге көлемдері бірдей денелердің массалары әртүрлі? Себебін түсіндір. 2.Неге массалары бірдей денелердің көлемдері әр түрлі? Себебін түсіндір.
Сұраққа жауа бере отырып бос нүктені толықтыр.
Постер қорғау. Оқушылар сызба сызу арқылы тақырыпты қортындылайды.
І топ:
ІІ- топ
Топ басшыларының бағалауларын тыңдап болған соң, өзімнің қортынды бағаламды хабарлаймын сабаққа белсене араласқан оқушыларды мадақтаймын. |
Оқушыларға алдынғы жоспармен танысады. Оқушылар меню әдісі арқылы топқа бөлінеді.Топ басшысын,уақыт сақшысын сайлап алады.
Оқушылар қоржыннан сұрақтар алу арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалайды.
Топтар сұрақтарға жыл-дам әрі дұрыс жауап беруі тиіс.
Екі топтан екі оқушы жауап береді. Топтарға таратылған «Бағалау парағына» топ басшысы құс тұмсық-пен белгі қояды
Оқушылар жауаптарын өзара ауыстырып , жұптық бағалау жүргізеді. Тақтада жауаптардың дұрыс нұсқасы шығады , оқушылар сол арқылы дұрыстығын тексереді.
Екі топ жұмыстарын өзара ауыстырып, «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.
Топ басшысы бағалайды. Жұмыс алгоритмі: 1.Дененің массасын таразымен өлшеу. 2.Дененің көлемін сызығыш арқылы есептеу. 3.формула арқылы тығыздығын есептеу.
Топ басшылары топтық жұмыстардың «Бағалау парағы» мен «Бағалау кестесіне» сай және сабақ үстіндегі белсенділіктері бойынша табыстылық көрсеткішін хабарлайды. |
|
|||||
Сабақтың жабдықтары |
Тапсырмалар жазылған карточкалар, бағалау парақтары, интерактивті тақта, слайд, таразы. |
|
|||||
Келесі тапсырма-лар/портфолио/ |
Тақырыпты оқу. Өз бөлмесінің массасын есептеу. 200 см3 сүттің, судың, майдың массаларын есептеу. |
|
|||||
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||
Бөліп оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін сіз не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай күрделі тапсырма бересіз? |
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ |
|
1-2тапсырмалар жоғары деңгейдегі тапсырмалар қабілеті жоғары оқушыларға беріледі. |
Өзін-өзі бағалау және оқушылардың бірін-бірі бағалауын қолданам. |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасы: Құралдармен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік техникасының ережелері қатаң сақталу қажет. АКТ Оқушыларға топпен жұмысты, үй жұмысын орындау барысында Гуугл іздеу жүйесін қолдануға болады. НЗМ құндылықтары: Топпен жұмыс достастыққа әкеледі. Коммуникативтік дағдылар, серіктеспен жұмыс және сұрақтарға жауап бере отырып жұмыс ұсынылады. - жаңа буынның интеллектуалдық пайым-парасатын арттыру; - дарынды оқушыларға қолдау жасау.
|
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |