|
|
Таңбалары әр түрлі екі санды қосу
М а т е м а т и к а 6 Ә сынып
Математика пәні мұғалімі Жалгасбаева Жанар
Сабақ тақырыбы: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу (кіріктіру сабағы)
Сабақ мақсаты: білімділік: Оқушыларға таңбалары әр түрлі сандарды қосу ережелерімен таныстыра отырып, оны есептер шығару кезінде қолдана алуларына;
дамытушылық: сандар ұғымын кеңейте отырып, сандарды бір – бірінен ажырата алуларына, оларға қолданылатын амалдар ережелерін есте ұстай және қолдана алуларына;
тәрбиелілігі: еңбексүйгіштікке , адалдыққа өз бетінше есептерді шығара және өз ойларын қорытындылай алуларына үйрету;
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты меңгерту.
Сабақ түрі: Аралас сабақ (жарыс сабақ)
Сабақ көрнекілігі: Итеративтік тақта.
Пәнаралық байланысы: физика
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру бөлімі ( Оқушыларды түгелдеп, өткен сабақта өтілген теориялық материалдарды еске түсірулеріне жағдай жасау).
2. Үй жұмысын тексеру (тақтаға берілгенін жазып , бір оқушыдан шығара отырып тексеру, бағалау).
3. Өткен теориялық материалдарды еске түсіру кезеңі (Сұраққа - жауап алу арқылы).
Сұрақ: а) Таңбалары теріс сандарды қосу амалы қалай орындалады?
4. Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Қазір жылдың қай мезгілі? Таңертеңгілік күннің температурасы -3º көрсетіп тұрды.
Түскі мезгілде +4º-қа жылынды. Қазір термомометр неше градусті көрсетіп тұр?
Сонда мынадай : -3º+4º= 1º
+12º+(-18º) = -6º
-9º+7º= -2º теңдіктерден қандай заңдылықты көріп отырсыздар?
Сонда бүгінгі тақырыбымыздың аты қандай деп ойлайсыздар?
Оқушылар тақырып пен ережені қорытып шығарады.
5. Есептер №448 (ауызша)
18+(-9)═ 9 32+(-21)═ 10 (-81)+81═ 0
(-21)+14═-7 45+(-45)═ 0 (-17)+20═ 3
(-31)+53═22 0+(-31)═-31 (-99)+0 ═ -99
Тақтаға( барлық оқушыларды екі топқа бөле отырып , жарыстыру).Футбол ойыны
(әр топтан тек бір –бірден оқушы тақтаға шығуы керек).
№ 449(І деңгей).
І топқа: (-1,3)+2,5═ 1,2 ІІ топқа 5,1+(-10)═-4,9
(-4,6)+1,9═ -2,7 3,7+(-6)═ - 2,3
(-8,4)+10═ 1,6 2,1+(-5) ═ -2,9
№ 450(ІІ деңгей) І топқа: (- ) + ═ - ІІ топқа : + ( - ) ═
- + ═ + (- ) ═
(- ) + 1═ + (- ) ═ ═
№462 І топқа: - + ═ ІІ топқа : - + ═
+( - ) ═ + (- )═
№464
1)6+х═ -2 2) х +(-4)═ -0,44
Жарысты аяқтап, жеңген топ оқушыларын мадақтау .
- Бекіту . № 152 және (№ 473)
« Бүгін мен нені білдім ?» сұрағына жауап ала отырып, сабаққа оқушының қалай қатысқанына байланысты бағалау.
7. Үйге тапсырма беру № 466 ; № 475; № 477 1)- 3).
№466
Таңертең температура - +8ºС
Түсте - + 4 ºС
Кешке түске қарағанда - (-3ºС) өзгерсе,
Түн ортасында – ( -2ºС) өзгерді.
Түн ортасында температура қанша?
Шешуі :
+8ºС + 4 ºС═12 ºС
12ºС - 3ºС ═ 9ºС
9ºС - 2ºС ═ 7ºС
Жауабы: 7ºС.
№475
1). ׀6,7׀+ ׀- 13| > | 6.7 + (-13)|
2) | - 5.2+7 | < | -5.2| +| 7|
3) | - 9.4| + | - 0.6| > | -9.4 + ( - 0.6) |
№477.
| | = 3
| |= 1/5
|x - 7|= 0
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |