|
|
Бауыраяқты ұлулар класы
Сыныбы: 7 «А» |
Күні 19.11.2014 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Бауыраяқты ұлулар класы Типтің жалпы сипаттамасы. Олардың алуантүрлілігі.Бауыраяқтылар класы. Үлкен тоспаұлуы және жалаңаш шырыш, олардың тіршілік орталары. Құрылысы. Қоректенуі. Тыныс алуы. Көбейуі және дамуы. Биогеоценоздағы рөлі және практикалық маңызы. № 3 зертханалықжұмыс. Ұлулардың сыртқы құрылысын зерттеу және салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты: |
Ұлулар типің негізгі ерекшеліктерін оқып үйрену |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер:
|
А)Ұлулар типінің негізгі үш класын біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Керекті жабдықтар: |
7 сынып. Қ.Қайым, Р Сәтімбеков «Атамұра» 2012 6 сынып. К.Жүнісова, Р.ӘлІімқұлова баспа Алматы «Атамұра» 2011ж Стикерлер,маркерлер, постер.рефлексия парақтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолданылатын әдістер: |
Жеке, диалогтік оқытудағы топтық әңгіме ,«Стикермен диалог» әдісі, «Жұптас,ойлан,бөліс», АКТ,постер құру, рефлексия парағы,«INSERT»картасымен жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе |
5 мин |
Оқушылармен амандасамын. -« Әріптер сөйлейді» тренингі арқылыәр оқушы өзінің атының бірінші әрпіне сәйкес қасындағы оқушыға тілек айтуын сұрайды. «Буылтық құрттар »типінің үш класының суреттерін алуды сұраймын және топқа бөлінулерін сұраймын І.Азқылтанды құрттар. ІІ.Көпқылтанды құрттар ІІІ. Сүліктер |
Амандасады; -Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады; -Сабаққа даяр екендіктерін көрсетеді. «Буылтық құрттар »типі бойынша үш топқа бөлінеді; -Топ басшыларын сайлайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру |
10 мин
|
Үй тапсырмасын сұрау «Стикермен диалог» әдісі Оқушылар стикерге үй тапсырмасының сұрақтарын жазып келесі топқабереді. І топ, ІІтопқа. ІІ топ, ІІІ топқа. ІІІ топ, І топқа береді. Сөзжұмбақ шешу
Жауаптары. 1. Сүлік 2. Гирудин 3. Шұбалшаң 4. Гермафродит 5. Құмқазар 6.Нереида 7. қызыл
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұсау-кесер
|
2 мин
|
Жұмбақ шешу Аяғы, тұлға, басы бар, Сыртында сауыт тасы бар. Ойланып көр балалар, Шешуін оның табыңдар. (Ұлу) Аяғы бар басы жоқ, Тұлғасы бар қарны тоқ. Екі жақтау қорғаны, Ол болмаса сорлады. (Айқұлақ) Бақалшағы жоқ сыртында, Үккісі бар ұртында. Корегін ұстар таяғы, Арқанға ұқсас аяғы (Сегізаяқ) |
Жұмбақты шеше отырып сабақтың тақырыбын ашады.Дәптерге жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгібөлім
|
20 мин
|
слайдтық көрсетілім; -интербелсенді тақтадан «Ұлулар типі» туралы слай көрсетеді. «Жұптас,ойлан,бөліс»әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгереді. Постер құрады,қорғайды |
слайдты көре отырып, « INSERT»картасымен жұмыс жасайды;
V-білемін; + -мен үшін жаңалық; ?-сұрақ тудырады Жаңа тақырыпты алдымен жұппен сосын топпен талқылайды. Постер құрады,қорғайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қоры-тынды
|
8 мин
|
Венн диагграмасы Буылтық құрттар/ ұлулар типі Үйге тапсырма беру: Ұлулар типі. (203-205 бет) мазмұндау. Суретін салып, ұлудың ішкі құрлысын тауып жазып келу. |
Венн диаграммасын құрады Топ басшысы бағалайды. Рефлексия жасайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың өзіндік талдауы: |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |