Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » 2-ге көбейту кестесі


2-ге көбейту кестесі

  2-ге көбейту  кестесі

Тақырыбы

     2-ге көбейту  кестесі

Сілтеме

Математика оқулығы,  2- сынып,  230-231 бет

Мақсаты:

Оқушыларға көбейту және бөлу амалы арасындағы байланысты меңгерту, санды 2-ге көбейту және бөлу кестесімен таныстыру.

  Логикалық ойлау, есте сақтау,танымдық, шығармашылық қабілеттерін, математикалық тіл байлығын, шапшаң есептеу дағдыларын дамыту.

  Оқуға, ұжымшылдыққа, достық қарым-қатынаста еңбек етуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

 

Күтілетін

нәтиже

Кесте құрып үйренеді, түсініксіз жерін талдайды. Пәнге қызығушылығы артады. Шығармашылық қабілеттері дамиды.

Ұйымдас

тыру кезеңі.

 

 

Сабақта

ғы психологиялық ахуал

Сәлемдесу.  Оқушылар зейінін сабаққа аудару, түгендеу.Топқа бөлу.

1-    топ.  « Зеректер »

2-    топ.  « Тапқырлар »

3-    топ.  « Білгірлер»

 

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Есептерді шығарып,

Білімді шәкірт боламыз.

Оқыту әдістері:

СТО, сұрақ – жауап, түсіндіру, талдау – жинақтау, топпен жұмыс, жұппен жұмыс

 

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптер

мен жұмыс

 

 

 

 

 

 

Жаңа тақырып

 

 

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3,5,7, 9, 11,13,15,

17,19, 21 т.б.

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортақ сұрақ

 

 

 

Шығарма

шылық тапсырма

 

Логикалық тапсырма.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытын

ды

 

 

 

Бағалау.

 

 

Үйге тапсырма

Қолданы

латын жабдық

тар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

 

 

8 * 3 = 24

1 – ші  тұрған  сан  қалай  аталады?

2 – ші  тұрған  сан  қалай  аталады?

3 – ші  тұрған  сан  қалай  аталады?

Қызығушылықты  ояту.

Ой  шақыру.

Қосудағы  сандар қалай аталады?

 

Көбейтудегі  сандар қалай аталады?

 

 

Бөлудегі  сандар қалай аталады?

 

 

 

 

Математикалық  диктант

0 мен 2 сандарының көбейтіндісі неге тең?

7 мен 1 сандарының көбейтіндісі неге тең?

6 мен 6 сандарының бөліндісі неге тең?

0 мен 8 сандарының бөліндісі неге тең?

Ой  ашар.

                       Есіңде сақта!

2 * 2 = 2 + 2     2 * 2 = 4        4 : 2 = 2

3 * 2 = 3 + 3     3 * 2 = 6        6 : 2 = 3

4 * 2 = 4 + 4     4 * 2 = 8        8 : 2 = 4

5 * 2 = 5 + 5     5 * 2 = 10    10 : 2 = 5

 1-топ

2 * 2             8: 2          2 * 3  

20 * 2           80 : 2        2 * 30

200  2            800 : 2      2 * 300

2-топ

3 * 2             4 : 2          2 * 4

30  * 2           40 : 2        2 * 40

300  *2          400 : 2      2 * 400

3-топ

4 * 2             6 : 2          2 * 2

40 * 2           60 : 2        20 * 2

          400 * 2         600 : 2      200 * 2

Ой дамыту.

               Сандар

 

 

Бөлшек                                   Атаулы

      

   Дөңгелек                            Бүтін

              

      Көп таңбалы             Тақ

 

                               Жұп

 

2 – ге  қалдықсыз  бөлінетін  сандар  жұп  сандар деп  аталады.

 

2 – ге  бөлінбейтін  сандар  тақ  сандар  деп  аталады.

 

             ВЕНН ДИАГАРММАСЫ

тақ                                       жұп

2,4,6,8,10,12,14,16,18,20, т.б.

 

 

 

 

 

 

Видио ролик

 

Ой толғаныс.

Жазбаша есеппен  жұмыс №2

1-    топ

Қарындаш  5 теңге  тұрады. Осындай  2 қарындаш  неше  теңге  тұрады?

2-     топ

Кері  есеп құрастыр  және  шығар.

3-     топ

Ірі  жыртқыш  теңіз  балығы  электрлі  скат  10 жұмыртқа, ал құмайт акула одан  5 есе кем жұмыртқа  салады. Құмайт  акула  неше  жұмыртқа  салады?

Ой жинақтау.

- Қандай  сандар  2-ге бөлінеді?

- Қандай  сандар  2-ге бөлінбейеді?

- Көбейту  мен  бөлу  өзара  қандай  амалдар?

Қосындыны  көбейтумен  алмастыр.

2 + 2 + 2

2 + 2

Ой  шыңдау.

1-топ.

Әдия 5 – қабатта, ал Гүлшат сол үйде, одан 2 есе жоғары қабатта  тұрады. Гүлшат  қай  қабатта  тұрады?

2- топ.

Шөпте  қояндар  тығылып  отыр.Тек 10 құлағы  ғана  көрініп  тұр. Қанша  қоян  тығылып  отыр?

3 –топ.

Пілдің  конькимен сырғанағысы  келді. Ол өте  ауыр, сондықтан  әр  аяғына  2  конькиден  киді. Бір  конькиді  тұмсығына  іліп  алды. Піл  неше  коньки  киді?

 

Ой  қорыту.

-         Сабақ  ұнады ма?

-         Біз  не  істедік, нені  білдік?

 

Формативті  және  сумативті бағалау.

 

№5, 231 бет

 

Оқулық, ИТ, А4 қағазы, маркерлер, бағалау парағы, кері байланыс, стикер.

 

 

1 – көбейткіш

2 – көбейткіш

көбейтіндінің  мәні

 

 

қосылғыш, қосылғыш, қосындының мәні

көбейткіш, көбейткіш, көбейтіндінің мәні 

 

бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәні

 

 

 

 

                              0

 

7

 

1

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр  топ  қорғайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 т.б.)

 

(3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, т.б.)

 

 

    

 

 

 Сандарды     жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 қарындаш – 5 тг

2 қарындаш - ? тг

 

2 қарындаш – 10 тг

1 қарындаш - ? тг

 

 

Эл. скат – 10 ж.

Қ. акула - ?, 5 есе кем

 

 

Жұп сандар

Тақ сандар

Өзара кері амалдар

 

 

 

2 * 3

2 * 2

 

 

 

         10 – қабатта

 

 

 

           5 қоян

 

 

 

 

           8 коньки

 

 

 

 

Кері байланыс

Санды 2-ге өбейту және бөлу

 

 

Бағалау парағын толтыру

 

 

 

 

 

 

 

        

                  Сабақты бағалау критерилері / топтық /

 

  Топ аттары

         Үй тапсырмасы

Мысалдар   шығару

  Есеп шығару

Шығармашылық тапсырма

Логикалық тапсырма

Жиынтық баға

 

Зеректер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапқыр -

лар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білгірлер

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Сабақты бағалау критерилері / топ ішінде /

 

Оқушылардың          аттары       

Үй тапсырмасы

Мысалдар шығару

Есеп шығару

Шығармашылық тапсырма

Логикалық тапсырма

Жиынтық

 баға

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

Сабақты бағалау критерилері / топ ішінде /

 

Оқушылардың          аттары       

Үй тапсырмасы

Мысалдар шығару

Есеп шығару

Шығармашылық тапсырма

Логикалық тапсырма

 Жиынтық

 баға

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

Сабақты бағалау критерилері / топ ішінде /

 

Оқушылардың          аттары       

Үй тапсырмасы

Мысалдар шығару

Есеп шығару

Шығармашылық тапсырма

Логикалық тапсырма

 Жиынтық

 баға

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Зеректер

  Тапқырлар

    Білгірлер


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
3-ке көбейту және бөлу кестесін пысықтау.
Қосу және азайту
Разрядтан екі рет аттау арқылы көбейту және бөлудің жазбаша тәсілдері 165х3, 495:3
Көбейтудің жазбаша тәсілдері. Пысықтау
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу. Өткенді пысықтау.
6-ға көбейту және бөлу
6-ға көбейту және бөлу кестесі
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар
Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Рационал сандарды бөлу
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 12322 | Қосты: Қойшубаева Кумис Балтакаевна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык