Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі


Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі

   Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал"

әңгімесі            

Тақырыбы:             Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" әңгімесі

Мақсаты:

Білімділік:                 шығарма арқау болған оқиғаны, негізгі ойды аша білуге машықтану; оқушылардың назарын жазушы тіліне аудару;

Дамытушылық:     шығармашылық қиялын, жүйелі ойлау қабілетін дамыту, өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру

Тәрбиелік:                            жауапкершілікке, тиянақтылыққа тәрбиелеу, топтасып, ұжымдасып жұмыс жасауға баулу;

Сабақтың көрнекілігі: бейнетаспа, тест, кодоскоп, кеспе қағаздар.

Cабақтың әдісі:       сөздік әдіс (түсіндіру, хабарлау), сұрақ-жауап әдісі

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

 "Сиқырлы бақ" ойыны оқушыларды психологиялық дайындау.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Сұлтанмахмұт Торайғыров "Арыстан мен тышқан"

1)      "Алтын сақа" ойынының желісімен қызыл, жасыл, көк, сары конвертті топтар таңдайды.

Қызыл конверт

Жасыл конверт

 Көк конверт

 Сары конверт          

 ІІІ. Үй тапсырмасын тест арқылы пысықтау (кодоскоппен көрсетіледі)

IV. Мақсат қою кезеңі:

  1. Нұрдәулет Ақыштың "Компьютер жанындағы жанжал" шығармасымен танысу.
  2. Шығарманы талдау (идеясы, тақырыбы, құрылысы)

 V. Жаңа сабақ

Компьютер жанындағы жанжал

Жетелеуші сұрақтар;

1)      Қазіргі заманға техника жаңалықтарын сарала

денди, сега, компьютер, ұялы телефон, бейнекамера

2)      Компьютерді көрдіңдер ме? Оның бөліктерін ата.

 

Бейнетаспа көрсетіліп, мультимедия кабинеті, интернет желісі жөнінде түсінік беріледі.

-          Интернет тұсында жанжал неден туындағанын оқулықтан танысып білеміз.

 

VI. Оқулықпен жұмыс.

  1. Мәтінді тізбектеп оқу.
  2. Мазмұнын баяндау.
  3. Жоспар құру.

a) Меруерттің реніші

ә) Абыржыған Айдын

б) Ләззат апайының ойынды үзу себебі

в) Айдынның интернет алған ақпары

г) Ақыл жетпейтін іс.

 

VII. Шығармашылық тапсырма.

  1. Әңгімеге сүйеніп, Айдынға мінездеме бер.

 VIII. Сабақты бекіту

1)      Әңгімеге кімдер қатысады?

2)      Балалар компьютерде қандай ойын ойнамақ болды?

3)      Ойындары неліктен үзілді?

4)      "Интернет" туралы не ұқтың?

ІХ. Қорытынды:

            Қазақстан алдында үлкен міндет тұр. Ол бәсекеге қабілетті 50 елдің қатарына ену. Ол үшін қазақстандық әрбір азамат бәсекеге қабілетті болуы тиіс. Отандық білімді әлемдік білімге жеткізу үшін әрбір оқушы өзінің білімін ақпараттандыру қажет. Ақпараттың негізгі көзі - компьютер.

 

Х. Бағалау.

 

ХІ. Үйге әңгіме мазмұнына жоспар құру.


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Қабдеш Жұмаділовтің "Адасқан бала" әңгімесі.
Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша»
Мектеп жұмысы мен оқушы жетістіктерін өрістетудегі негізгі тұлға - мұғалім
Қос сөздер
Қастек Баянбаев. "Араша"
Заттың атын білдіретін сөздер. "Сауысқан мен көкек"
Заттың атын білдіретін сөздер. Құстарым, келіңдер
Үлкен, кіші көлемдерді ажырату
Қар
М.Жұмабаевтың "Қарағым" өлеңі
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 2283 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык