|
|
0,100,1000 т.с.с. сандарға көбейту және бөлу
Сабақтың тақырыбы: 10,100,1000 т.с.с. сандарға көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Санды 10-ға, 100-ге, 1000-ға бөлудің, көбейтудің тиімді тәсілдерін меңгерту.
Дамытушылық: Ойын технология әдісінің элементтерін қолдана отырып оқушылардың ақыл-ойын, логикалық ойлау жүйесін дамыту, өздігінен қорытынды шығара білу қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білім беру
Сабақтың әдісі: ойын технология элементтерін қолдану, топпен жұмыс.
Көрнекілік: дидактикалық материалдар, презентация.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі..
Оқушылар назарларын сабаққа аудару.
Психологиялық дайындық:
Біздер тату баламыз,
Өсіп алға барамыз.
Есептерді шығарып,
Біз білімді бламыз.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:
Дәптерлерінен үй тапсырмасын тексеру.
Дәптерлерді ауыстырып, көркем жазуды жазу. Күн ретін жазу.
ІІІ. Қызығушылықты ояту:
- Балалар, терезеге қарайықшы қазір жылдың қай мезгілі?
- Қандай ай?
- Осы желтоқсан айында қандай мерекелер бар?
- Жаңа жыл мерекесіне біз ортаға не құрамыз?
- Ендеше, біз де бүгін жасыл шырша құрамыз.
ІҮ. Жаңа сабақ.
- Шыршаны әкелу.
№1 есепті шығару:
а) 2 * 10 23 * 10 234 * 10
2 * 100 23 * 100 234 * 100
2 * 1000 23* 1000 234 * 1000
- Кез келген санды 10, 100, 1000 сандарына көбейту үшін не істеу керек?
ә) 20 : 10 230 : 10 2340 : 10
200 : 100 2300 : 100 23400 : 100
2000 : 1000 23000 : 1000 234 000 : 1000
- Санды 10, 100, 1000 сандарына бөлу үшін не істедік?
- Шыршаны безендіру.
Әр оқушыға жеке – жеке тапсырмалар беремін. Сендер сол тапсырмаларды дұрыс орындаған сайын шыршамыз әдемілене түседі.
№2
- тапсырма
98 : 10
- тапсырма
987 : 100
- тапсырма
9876 : 1000
№3
- тапсырма
Мына сандардың ішінен 10- ға қалдықсыз бөлінетіндерді тізіп жаз: 3784, 3780, 3700, 3000, 4873, 7870, 4800, 4000.
- тапсырма
Мына сандардың ішінен 100- ге қалдықсыз бөлінетіндерді тізіп жаз: 3784, 3780, 3700, 3000, 4873, 7870, 4800, 4000.
- «Баспалдақ» ойыны.
- Біз шыршаның басына жұлдызды ілу үшін баспалдаққа шығу керекпіз.
Оқулығымыздағы №4 есепті шығарайық.
4839 :1000
438: 100 765: 100
48: 10 76: 10
Ү. Сергіту сәті:
Логикалық есептер: (жұмбақ есептер)
1.Аулада 5 үйрек,
Қорада 3 үйрек.
1 үйрек тығылды,
Қалғаны неше үйрек? (5 + 3) – 1 = 7
2. Он асықтың төртеуін,
Досың сұрап алады.
Айтшы сонда нешеуі,
Өз қолында қалады? 10 – 4 = 6
- Шыршаның шамын жағу.
№7 Есеп құрастырып және оны шығару:
Жылдамдық |
Уақыт |
Қашықтық |
? Бірдей |
4 сағат |
240 км |
5 сағат |
? |
t – 4 сағ
s – 240 км
v - ?
v = 240 км : 4сағ = 60 км/ сағ
ҮІ. Бекіту:
Сәйкестендіру тесті:
2 * 10 4400
23 * 10 20
44 * 100 6
55 * 1000 230
600 : 100 92
50 : 10 55000
92000 : 1000 5
ҮІІ. Үйге тапсырма беру:
№6 122 – бет
Оқушылардың білімін бағалау.
- тапсырма
98 : 10
- тапсырма
987 : 100
- тапсырма
9876 : 1000
- тапсырма
Мына сандардың ішінен 10- ға қалдықсыз бөлінетіндерді тізіп жаз: 3784, 3780, 3700, 3000, 4873, 7870, 4800, 4000.
- Тапсырма
Мына сандардың ішінен 100- ге қалдықсыз бөлінетіндерді тізіп жаз: 3784, 3780, 3700, 3000, 4873, 7870, 4800, 4000.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |