|
|
«Жас Мұхтар» Ахмет Әуезов
Сабақ тақырыбы: «Жас Мұхтар» Ахмет Әуезов
Сабақ мақсаты:
Білімділік: Мұхтар Әуезовтың балалық шағымен танысады, «Жас Мұхтар» әңгімесін оқып, идеясын ашады, түсінік алады.
Дамытушылық: Жазушының астарлы, айшық сөздеріне оқушылар назар аудара отырып, көркем сөздің адам ойын дәл жеткізудегі рөлін айқындайды.Сөзің құдіреттілігіне, әсерлілігіне көзін жеткізеді.
Тәрбиелік: Көркем мәтімен жұмыс істей алу дағдылары жетіледі, оқып түйгендері туралы ой қорытындысын айтып жаттығады.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақ әдісі: Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы. Түсіндіру, әңгімелеу, сұрақ қою, ой толғау.
Сабақ көрнекілігі: М. Әуезовтың портреті, сызбалар, плакаттар, Абайдың қарасөздері.
Сабақтың кезеңдері |
Қолданылған стратегиялар |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті. |
Сабақтың барысы: |
|
Сыныпты 4 топқа бөлу |
Топта отырады |
Үй тапсырмасын тексеру:
І. Қызығушылықты ояту: |
1.Білемін, білгім келеді, үйрендім
2. Кесте құру |
Әр топқа тапсырма береді: 1-Кейіпкерлерге мінездеме 2-Кестені толтыру 3- Әңгіменің өмірмен байланысы 4- М.Әуезовтың өмірі, шығармалары
Оқушыларға парақты таратады.
«Қарасөз» сөзін жазады |
Топта талқылайды, сыныпқа айтады .
Парақтың екі бөлігін толтырады.
Оқушылар өз ойларын айтады |
ІІ. Мағынаны ажырату |
Аялдамамен оқу Бірлесіп оқу Сөзік жұмыс
Өзара сұрақ қою |
Әр топқа мәтін таратады
|
Топтағы әр оқушы мәтінді оқиды, оқығандарын топта талдап, қалған оқушылармен ой бөліседі. |
ІІІ. Ой толғаныс |
|
Әр топқа тапсырмалар береді: Мәтіндегі Абайдың қарасөзімен берілген қарасөзді салыстыруға тапысрма беріледі |
жекелей оқып,топта талдайды, ортаға саладлы. Сұрақтарға жауап береді. Әр топтан бір оқушы шығып қорғайды. |
|
Шығу парағы |
Үйрендім кестесін таратады. |
Үйрендім кестесін толтырады. |
Қорытынды |
|
Сабақты қорытындылайды:»Өшпес өмір өнегелері» бөлімінде ақын жазушылардың, геолг-ғалымдардың, зерттеушілердің Ұлы тұлғалардың балалық өміріне саяхат жасадық. Біз бұл шығармалармен таныса отырып, өзімізге көптеген тәлім- тәрбие алдық. |
|
Бағалау |
Өзін-өзі басқару |
Бағыт береді |
Топ жетекшісі бағалайды |
Үйге тапсырма |
|
Шығармашылық тапсырма |
Мәтіндегі қарасөзің қай қарасөзден алынғандығын анықтау |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |