|
|
Шегіртке мен құмырсқа.
Сабақтың тақырыбы : «Шегіртке мен құмырсқа »
Сабақтың мақсаты :
Білімдік : Оқушыларға мәтіндегі негізгі оқиғаны , идеяны түсіндіру ; Шегіртке мен құмырсқа жайлы білімдерін кеңейту ;
Дамытушылық : Оқушылардың сөйлеу тілін , тұлғалық қабілетін , шығармашылығын дамыту ;
Тәрбиелік : Жақсы мен жаманды ажырата білуге , жалқаулық , еріншектік қасиеттен аулақ болуға тәрбиелеу ;
Сабақтың түрі: Дамыта оқыту ;
Сабақтың әдісі:ассосация, топтық жұмыс , пікірталас , ой қозғау стратегия
Сабақтың көрнекілігі : нтерактивті тақта, кесте, постер,смайликтар т.б.
Сабақтың барысы :
1.Ұйымдастыру кезеңі
А)Психологиялық дайындық
(Музыка әуенімен бір – біріне жақсы тілектер айтып , сәттілік тілеу )
2. Қызығушылығын ояту («Мозайка» әдісімен топқа бөлу, топ ережесі,)
«Миға шабуыл»
1-топ тапсырмасы : « Жамандық дегеніміз не ? Абайдың қандай нақыл сөзін білесіңдер ?
2-топ тапсырмасы : Шегіртке туралы білетіндерін қағазға түсір . (кластер )
3-топ тапсырмасы : Құмырсқа сөзінен ассосациялық аймақ құру ;
- Балалар , шегіртке мен құмырсқа туралы білетіндеріңді еске түсіріңдер.
Енді білгенімізді топтастырып ВЕНН диаграммасын құрастырайық .
Құм. Шег.
3. Жаңа сабақ
- Авторы кім ? ( Орыс жазушысы И. Крылов)
- Ол туралы не білесіңдер ?
- Осы мысалды қазақ тіліне аударған кім ?
(А. Құнанбаев )
-Абай атамыз туралы білетінімізді еске түсірейік .
3.1. Мәтінмен жұмыс
а) Мұғалім оқиды .
ә) Сұрақтар қою .
–Шегіртке жазды қалай өткізді ?
- Шегірткенің жазғы күні жағдайы қалай болды ?
-Ол құмырсқаға неге келді ?
- Шегіртке қандай сылтау айтты ?
б) Оқулықпен жұмыс . ( Рөлге бөліп оқыту . Автор , шегіртке , құмырсқа )
Осы мысалды неше бөлімге бөлуге болар еді ?
Шегіртке мен құмырсқа
Күннің суытуы Шегірткенің тоңуы
Құмырсқаны іздеп табуы Өкінуі
3.2.Шығармашылық тапсырма : ЭССЕ жаздыру
4. Ой қорыту : ( өмірмен байланыс)
- Мысалдан қандай ой түйдің ?
- Өмірде жақсы адамдар болады ма ?
- Мақалдардың жалғасын табу . Толықтыру .
5. Сабақты бекіту :Ой толғаныс . Сын тұрғысынан ой қозғау :
1- топ : Шегірткеге мінездеме беру ;
Шегірткеге ұқсағыларың келе ме ?
2-топ . Сендерге құмырсқа ұнай ма ?
Несімен ұнайды ?
3- топ . Ситуация
6. Тестпен жұмыс.
1. Мысалдың аты
А) қарға мен түлкі
В) түлкі мен қырғауыл
С) Шегіртке мен құмырсқа
2. Мысалды қазақ тіліне аударған кім ?
А) Ы. Алтынсарин
В) А. Құнанбаев
С) М.Дулатов
3. Оқиға орны .
А) Орманда
В) Ағаш басында
С) Өзенде
4. Кейіпкерлер
А) Шегіртке мен құмырсқа
В) Түлкі , қоян , қасқыр
С) Қарға , мысық , тышқан
5. Кімдікі дұрыс деп ойлайсыңдар ?
А) Шегіртке
В) Құмырсқа
С) Қарға
6. Мысал қалай аяқталады ?
А) Құмырсқа шегірткені аяды.
В) Шегірке құмырсқамен бірге тұрды .
С) Құмырсқа шегірткеге ақыл айтты .
7. Қандай қорытынды жасауға болады .
А) Еңбекқор болу керек .
В) Бос жүріп өмір сүруге болады .
С) Қиын жағдайда көмектесу керек .
6. Сабақты қорытындылау :
-Егер сен автор болсаң мысалды қалай аяқтар едің ?
Бағалау: Өзара баға
Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек»
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |