|
|
Шегіртке мен құмырсқа.
Әдебиеттік оқу 3- сынып |
А.Құнанбаев. Шегіртке мен құмырсқа. |
||||
Мақсаты |
Мысал авторлары туралы түсіну, мысал туралы мағлұмат алу; «Шегіртке мен құмырсқа» мысалының негізгі идеясын ашу; Оқушыларды адамгершілікке, еңбекқорлыққа, отансүйгіштікке тәрбиелеу; |
||||
Нәтижесі |
Авторлармен танысып мысалдың мазмұнын түсінеді.Адамгершілікке, еңбекқорлыққа, үлкенді сыйлауға, өз бетімен әрекет етуге үйренеді. |
||||
Көрнекілігі |
Оқулық, жұмыс дәптер,постер; |
||||
Сабақтың барысы |
Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.
|
||||
Жаңа сабақ кезеңдері |
|||||
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Модуль |
|
Кіріспе |
Оқушыларды орманда тіршілік ететін жануарлар, құстар деп 2 топқа бөлу |
Амандасу, оқушылардың бар назарын сабаққа бағыттау, топқа бөлу. |
Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөледі. |
Сыни тұрғыдан ойлау
Диалогтік оқыту
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
|
Білу |
Үй тапсырмасын сұрау.
|
-Балалар, үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба? Суретті сөзжұмбақты шешеді. Үй тапсырмасын қорыту. «Орман – біздің байлығымыз» деп неліктен айтады?
|
Үйге берілген тапсырманы айтады. Қолдарына алған суреттермен жұмбақты шешті.
|
||
Түсіну |
Суретпен жұмыс |
-Өмірде суреттегідей шегіртке мен құмырсқа кездесе ме? Мысал дегеніміз не екенін түсіндіру. Ассоциация әдісі арқылы мысал авторларымен таныстыру. И. А. Крылов – орыс жазушысы-драматург-ақын-мысалшы. Абай –ақын-ағарушы-аудармашы-Қара сөз жазған. |
Суретке қарап әңгіме жүргізеді, жаңа тақырыпты болжайды, өмірмен байланыстырады.
|
||
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс. «түртіп алу» стратегиясы сөздік жұмысы әдісі: талдау, түсіндірмелі, дәптерге жазып алу |
Шегіртке мен құмырсқа мультфильмінен үзінді көрсету. Мысалды топқа бөліп оқып, мазмұнын ашу. Не түсінгендерін сұрайды. Оқулықтағы мысалды әр топтан 3 оқушыға рольге бөліп оқыту |
Мысалды өз беттерімен түсініп оқиды. Не түсінгендерін өз сөздерімен айтады. Оқулықтағы мысалды әр топтан 3 оқушыға рольге бөліп оқиды. |
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқудағы басқару және көшбасшылық
|
|
Талдау
|
Топпен жұмыс. Екі топқа оқулықтағы жасылмен жазылған сөздер беріледі. Шегірткенің жаздағы, қыстағы әрекеттерін ажыратады. I-топ: Шегірткенің жаздағы іс-әрекеттері. II-топ: Шегірткенің қыстағы іс-әрекеттері.
|
Топпен жұмыс. I-топ: Шегірткенің жаздағы іс-әрекеттері. II-топ: Шегірткенің қыстағы іс-әрекеттері.
|
Топтар мысалды оқып, мазмұнын ашады. Шегірткенің жаздағы, қыстағы әрекеттерін ажыратады. Еңбек, жалқаулық туралы мақал-мәтел айтады. |
||
Жинақтау |
Хат жазу І-топ «Шегіртке» ІІ-топ «Құмырсқа» |
Рафт тәсілі бойынша Шегіртке мен құмырсқаға хат жазады |
Сұраққа жауап беру. |
|
|
Бағалау |
|
-Сен құмырсқаның орнында болсаң не істер едің? -Өмірде шегірткеге ұқсас адамдар бола ма? -Шегіртке сияқты қиналып қалмас үшін не істер едің? |
Жақсы мен жаманды ажырата алады. Жақсы болу үшін не істеу керек екенін біледі. «Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей» .
|
||
Кері байланыс |
Шығу картасы |
Мадақтайды, бағалайды. |
Рефлексия жазады. Шығу картасын толтырады. |
||
Үйге тапсырма
|
Құмырсқа мен шегіртке мысалын жаттау. |
Шегіртке мен құмырсқа іс-әрекетін сипаттайтын мақал-мәтел жинап келу. |
Шегіртке мен құмырсқа іс-әрекетін сипаттайтын мақал-мәтел жинап келеді. |
|
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |