Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Өткенді қайталау


Өткенді қайталау

 Өткенді қайталау

Тақырыбы: Өткенді қайталау

Мақсаты: 

  1. кестелік көбейту мен бөлуді, қалдықпен бөлуді пысықтау; тік төртбұрыш пен шаршының периметрін әр түрлі тәсілмен есептеу; фигура бөліктері арқылы үлестерді анықтау; амалдардың орындалу ретін анықтау; 
  2. ауызша  тез есептеу дағдысын жетілдіру;  логикалық ойлау қабілетін арттыру; топта жұмыс істей білу дағдысын жетілдіру; ынтымақтастыққа баулу.

Қолданылған әдіс-тәсілдер: миға шабуыл, сұрақ-жауап.

Құрал-жабдықтар: презентация, слайдтар, геометриялық фигуралар, электрондық оқулық тапсырмалары.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Балалар қалаған геометриялық  фигураны таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді.

Үшбұрыштар.

Шаршылар.

Төртбұрыштар.

  1.  

- Математиканы оқу не үшін керек деп ойлайсыңдар?

- Спорт денені шынықтырады, ал математика ше?

- Олай болса, сабағымызды күндегіше ой ширатудан бастайық.

2. Ой ширату

 

  • Дөңгелектің бұрышы бола ма? Тік, сүйір доғал бұрышы жоқ. Дегенмен, жоғары сыныптарда оның да бұрышын өлшеуді үйренесіңдер. 360°

 

 

Бұл -Дәудің үйі.

Ол 9 қабатты.

Дәу 2-қабатта тұрады.

Бір күні Дәу жоғары қабатта тұрғысы келді де, үйді төңкеріп қойды. Енді Дәудің үйі нешінші қабатта болды?

 

  •  Берілген  фигураның неше қабырғасы бар? Егер үшбұрыштың бір қабырғасы 5 см-ге тең,  ал төртбұрыштың ұзындығы 9 см, ені 5 см болса, онда осы фигураның периметрі қанша болады?

1 -  тәсіл   5 + 5 + 5 + 9 + 9 =33 см 

2 - тәсіл    5 · 3 + 9 · 2 = 33 см     

 

3. Топтарға тапсырма

  1 - тапсырма

 

 «Үшбұрыш»              

 

72 : 2 =

81 : 9 =

6 · 2 =

15 : 5 =

21: 7 =

3 · 6 =

8 : 1 =

64 : 8 =

«Дөңгелек»

 

63 : 7                           

9 · 3

6 · 5

2 · 8

14 : 7

24 : 6

0 · 5

27 : 9

 

«Шаршы»

 

 

8 : 8

6 · 8 

9 · 5

3 · 8                                                                                                            

 

42 : 6

27 : 3

24 : 8

72 : 9

 

«Тік төртбұрыш»

 

3 · 2

6 · 7

8 · 7

36 : 6

 

32 : 8

4 · 9

25 : 5

42 : 6

 

2 – тапсырма

Қалдықпен бөлуді орында:

 

29 : 7

68 : 8

38 : 4

89 : 9

 

37 : 7

49 : 9

34 : 8

43 : 7

 

3 – тапсырма

Фигураның боялған бөлігінің үлесі қандай? Үлесін жазып көрсет.

 

                                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 – тапсырма

Амалдардың орындалу ретін анықта және мәнін тап:

(67 – 17) + (45 : 9) =

35 : 5 + (34 + 56) =

45 : 9 +35 : 7 + 23 =

60 – 3 · (15 - 9) =

4. Электрондық оқулық тапсырмалары. Тест.

 


Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Шахмат
5- ке көбейту және бөлу
Математикадан бақылау жұмысыМатематикадан бақылау жұмысы
Өздік жұмысы
Жазбаша көбейту және бөлу. Қайталау
Математика пәнінен тест сұрақтары
Ауызша көбейту және бөлу. 32· 5 және 160:5
Химия сабағында Ривин –Баженов әдісімен жасалған карточкаларды қолдана отырып есеп шығару
Формула жазу ережесі
Бала тілін дамытудағы көркем әдебиеттің маңызы
Бөлім: Уроки / Математика | Көрсетілім: 2225 | Қосты: Еспенбетова Загира Нагметуллаевна | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык