|
|
Ocean world: whales
Тақырыбы |
Ocean world: whales (Мұхит әлемі: киттер) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы |
7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
18 қазан, 2013 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
Қосымша материалдар арқылы ойын жинақтап, түйін түйіп, тәжірибелік дағдыларын кеңейту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау түрлері |
Ишаралар арқылы бағалау, критерий бойынша бағалау парағы, «БББ» кестесі арқылы өзін-өзі бағалау, суммативті бағалау, кері байланыс- «Эссе жазу» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолданылған әдіс- тәсілдер |
«Айна» ойсергегі, «INSERT», «Бестармақ» тәсілдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолданылған модульдер |
СТО, АКТ, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бадғалау және оқу үшін бағалау, Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Дарынды және талантты балалармен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар, дереккөздер |
Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра» баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған қызықты мәліметтер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекі құралдар |
Интербелсенді тақта, постер, стикерлер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті қаламдар мен фламастерлер, ноутбук, компьютер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мақсаты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау түрі |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
|
|
Сәлемдеседі. |
Сәлемдеседі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
«Айна» ойсергегі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында, оқушыларды екі қатарға тұрғызады. |
Ұзынынан екі қатарға тұрып, бірінші қатардағылар айна болады және қарама-қарсы қатардағы тұрған адамның жасаған іс-қимылын қайталайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Атомдар мен молекулалар» ойыны арқылы 4 топқа бөледі. |
Әрқайсысы өз тобына отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақтарын таратады.
|
Топ басшысын сайлайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бір оқушыны тұрғызып топ ережесін оқытады. |
Топ ережесін естерінетүсіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білу |
Өткен сабақты еске түсіру және жаңа сөздермен танысу.
|
Үйге берілген қосымша тапсырманы сұрайды. |
Оқушылар үйге берілген қосымша тапсырман айтады, сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сөздермен таныстырады.
|
Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында оқушылар жаңа сөздермен танысады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түсіну |
Өткен тақырыпты талқылай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын айқындау. |
Жаңа тақырыпқа байланысты білімдерін анықтау мақсатында «БББ» кестесінің алғашқы екі бағанына стикер жапсыртады.
|
Магнитті тақтада сызылған «БББ» кестесін стикер жапсыру арқылы толтырады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
«Кіріспе сұрақтар» тәсілін қолдана отырып, топтарға төрт сұрақты бөлңп береді.
|
Топта ақылдасады, пікірлеседі, бір оқушы жауап береді, өзге топ мүшелері жауабын толықтырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану |
|
Киттердің түрлерімен танстырады, бейнебаян көрсетеді. Кітапта берілген мәтінмен таныстырады, постерге «INSERT» әдісі арқылы түсірулерін айтады.
|
Топта ақылдасады, пікірлеседі, бір оқушы тақтаға шығып қорғайды.
|
Ишаралар арқылы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Талдау |
Алған теориялық білімдерін жаттығулар жасау арқылы тәжірибеден өткізу. |
Кітапта берілген диаграмманы толтыртады.
|
Оқушылар топпен кестені толтырады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Әр оқушыға үлестірмелі қағаз таратып, кәтаптарын жаптырады, мәтін бойынша толытыруды айтады.
|
Үлестірмелі қағаздағы тапсырманы толтырады, топ басшысы тексереді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау |
Алған білімдерін тиянақтап, тест арқылы тұжырымдау. |
«Бестармақ» әдісі бойынша «кит» сөзін тақтаға жіктейді.
|
Мұғаліммен бірігіп отырып бес жолды өлең шығарады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Тест тапсырмасын интербелсенді тақтадан көрсете отырып орындатады, белгілеу парақшаларын таратады. Берілген уақыт аяқталған соң дұрыс жауабын көрсетеді.
с) -ing |
Белгілеу парақтарына тест тапсырмасын толтырады, бір-бірінің жауаптарын тексереді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша тапсырма |
|
Киттер туралы қызықты мәліметтер тауып келу, өткен грамматикалық тапсырмаларды ескере отырып тест құрап келу. |
Қосымша тапсырманы күнделіктеріне жазады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
Білім деңгейін анықтау. |
Бағалау парақтарына қарап отырып суммативті баға қоядыы |
Күнделіктеріне бағаларын қойдыртады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс |
|
«Эссе жазу» арқылы кері байланыс жасатады. «БББ» кестесінің үшінші бағанын толтыртады. |
Әр топ мүшесі эссе жазу парағына өз ойын жазады. «БББ» кестесінің 3-ші бағанына стикерін жапсырады. |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |