|
|
Life in the desert and tropical forest.
Қысқа мерзімді жоспар
2 – сабақ
Тақырыбы |
Life in the desert and tropical forest. Тропикалық орман және шөл даладағы өмір. |
||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы |
7 |
||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
14 қазан 2013 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
Оқушылардың ағылшын тілінде сөйлеу, оқу қабілеттерін қалыптастыру, зат есімнің көпше түрі туралы білімдері мен дағдыларын кеңейту. |
||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау түрлері |
Бағдаршам түстері арқылы топтар бір-бірін өзара бағалайды, критерий бойынша бағалау парағы, суммативті бағалау, кері байланыс- «Бүгінгі сабақ қандай болды?» парағы, блоб ағашы арқылы өзін-өзі бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Қойылатын критерийлер: |
Ұпай саны |
Жинаған ұпайы |
Алатын бағасы |
|||||||||||||||||||||||||
|
1 ұпай 2 ұпай 2 ұпай 3 ұпай |
7-8 4-6 1-3 |
«5» «4» «3» |
||||||||||||||||||||||||||
Пайдаланған модульдер |
СТО, АКТ, Талантты және дарынды балаларды оқыту, Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту басқару және көшбасшылық. |
||||||||||||||||||||||||||||
Пайдаланған әдіс- тәсілдер |
«Көршімнің суреті» ойсергегі, «Кластерлер», «Т кестесі» тәсілдері |
||||||||||||||||||||||||||||
Көрнекі құралдар |
Интербелсенді тақта, постер, магнитті тақта, маркерлер, түрлі-түсті бояулар, электронды оқулық, компьютер, ноутбук. |
||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар, дереккөздер |
Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, «Атамұра» баспасы 2012 жыл, ғаламтордан алынған мәліметтер. |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мақсаты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау түрі |
|||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
Сәлемдеседі. |
Сәлемдеседі.. |
|
|||||||||||||||||||||||||
«Көршінің суреті» ойсергегі арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында оқушыларды шеңберге тұрғызып, қолдарына екіге бүктелген А4 форматтағы ақ парақтар таратады. |
Бірінің артына бірі тұрып, ақ парақты көршісінің басына қойып, берілген қысқа уақытта оның суретін салып, соңында көршісіне тарту тарту етеді. |
||||||||||||||||||||||||||||
Шөл дала және шөл даладағы жануарлар, тропиклық ормандар мен тропикалық орманның жануарлардың суреттері арқылы 4 топқа бөлу. |
Таңдап алған суреттеріне қарап, әрқайсысы өз тобын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парақтарын және «блоб ағашын» таратады
Блоб ағашының қалай қолданатынын түсіндіреді. |
Топ басшысын сайлайды. Блоб ағашын толтырады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бір оқушыны тұрғызып топ ережесін оқытады. |
Топ ережесін естеріне түсіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
Білу |
Қосымша тапсырма арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді, білімін анықтайды
|
Үйге берілген қосымша тапсырманы сұрайды. |
Үйге берілген қосымша тапсырмасыны айтады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Электронды оқулықпен жұмыс жасатады.
|
Интерактивті тақтаның қаламын пайдаланып, жаттығу жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
Түсіну |
Жаңа сөздер арқылы сабақтың маөсатын айқындайды |
Сөздікпен жұмыс.
|
Мәтінмен жұмыс жасаудың алдында жаңа сөздермен танысады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Шөл дала мен тропикалық орман туралы бейнебаян көрсетеді. |
Интерактивті тақтадығы бейнебаянды көреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану |
Алған теориялық білімін іс жүзінде қолданады |
Постер таратады, «Т-кестесін» сызуын айтады.
|
Постерді екі бағанға бөліп, «Т-кестесін» сызады. |
Бағдаршам түстері арқылы бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||
Талдау |
Зат есімнің көпше түрін ажрату, білімін саралау
|
«Кластерлер» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс жасатады. Төрт мәтінді төрт топқа бөліп береді. Постерге байланысты бағалау критерийін оқушылармен бірлесіп құрады. 1 топ: «Dogs and foxes» мәтіні 2 топ: «Grey wolf» мәтіні 3 топ: «Life in the desert» мәтіні 4 топ: «Life in the tropical forest» мәтіні |
Оқыған мәтініне байланысты «Кластер» әдісін пайдалана отырып, сызба сызады. Топпен ақылдасып, пікірлесіп, әр топтан бір оқушы жауап береді. |
Бағдаршам түстері арқылы бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||
Зат есімнің көпше түрін интерактивті тақтадын көрсете отырып, қайталатады. |
Зат есімнің көпше түрін естеріне түсіреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Әр оқушының жас ерекшелігіне, ерекшелігіне байланысты грамматикалық тақырыпқа байланысты деңгейлік тапсырмалар таратады. |
Грамматикалық тақырыпқа байланысты жеке тапсырмалар орындайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау
|
Өз білім деңгейін тест тапсырмасы арқылы тұжырымдау |
Тест тапсырмаларын интербелсенді тақтадын көрсетеді,оушыларға белгілеу парақтарын таратады.
|
Белгілеу парақтарына дұрыс жауабын толтырады, өзара тексереді. |
||||||||||||||||||||||||||
Қосымша тапсырмасы |
|
Әр топ өз мәтініне байланысты постер жасап келуін айтады. |
Қосымша тапсырманы күнделіктеріне жазады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
Білім деңгейін бағалау |
Бағалау парағына қарап, суммативті бағаны шығарады, оқушыларға хабарлайды. |
Бағаларын күнделіктеріне қойдырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Рефлексия |
|
«Бүгінгі сабаққандай болды?» рефлексия парағы арқылы кері байланыс жасату мақсатында оқушыларға таратады, блоб ағышын белгілетеді. |
Әр топ мүшесі кері байланыс парағына өз ойларын, сабақтан алған әсері туралы жазады. |
|
|||||||||||||||||||||||||
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |