|
|
Күз, С. Торайғыров
Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы, Подстепный ауылы
Подстепный қазақ жалпы орта білім беретін мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Халиуллина Нұргүл Хабақызы
Санаты: І
Еңбек өтілі: 29 жыл
Әдебиеттік оқу
02.12.2014 |
45 минут |
3 «ә» сыныбы
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Күз, С. Торайғыров |
||
Жалпы мақсат: |
Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттықтыру әрі ойын жүйелі жинақтап сөйлеуге үйрету.Оқушыларға артына өлшеусіз мұра қалдырған С.Торайғыровты таныта отырып, оның өмірін халқына жасаған қызметін үлгі ету .Оқушылардың патриоттық сезімдерін оятып,адамгершілікке тәрбиелеу. . |
||
Сілтеме: |
|
||
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: |
|
||
Негізгі идеялар |
Оқушыны өз бетімен ізденуге бағыттау.Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттыру. |
||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
3. Суреттер,слайд. |
||
Қолданылған модульдер |
|
||
Оқыту әдістері: |
СТО Блум таксономиясы |
1. Топтық жұмыс 2. Жұптық жұмыс 3. Жеке жұмыс
|
|
Ойлау деңг. |
Мақсат |
Күтілетін нәтиже |
Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Білу
|
Үй тапсырмасын тексеруде оқушының бұған дейінгі білетінін анықтау. |
«Өткен өмір» тарихта болған кезеңдерді білу жолында түсініктері қалыптасады. Топпен жұмыс істеу барысында қарым-қатынастары дамиды. |
Ұйымдастыру бөлімі 3 түрлі жапырақтар арқылы 3 топқа бөліну « Қыркүйек »тобы « Қазан » тобы « Қараша » тобы Әр топқа сөзжұмбақ үлестіріледі. |
Сыныпқа кіріп сабаққа дайындалады Тренинг«Қандай жан?»
Сөзжұмбақ үлестіреді. |
Оқушылар қойылғансұрақтарға жауап береді
Сөзжұмбақты шешеді |
|
Түсіну
|
Мәтінді игерту
|
Тақырып бойынша мазмұнын ашып оқулықтан оқытады. Сұраққа жауап алу арқылы оқушылардың ойы тыңдалады. Оқушылар пікірлерін анық айтады.
|
Сөзжұмбақтан шыққан сөздер нені білдіреді? С.Торайғыров кім? Оқулықтағы «Кедей» поэмасынан үзінді оқу. «Поэма» сөзіне түсінік беру.
|
Бүгінгі сабақтың тақырыбын меңгертеді
Ойларын тыңдайды.
Оқытады. Әр топтан 1 оқушыдан мәнерлеп оқуын қадағалау. |
Ойларын айтады
Оқиды. |
|
Қолдану |
Шығармашылық қабілетін арттыру
|
Шығармашылық тапсырмаларды орындау арқылы алған білімдерін өмірде қолдана алатынын ұғады
|
3 топ 1 шумақтан «Кедей» өлеңін түсіндіреді. Күз мезгілінің 3 айына 3 топ постер ұрады. Сергіту сәті «Кірпі»биі |
Қадағалайды,бағыттайды,қолдайды
Тыңдайды |
Оқушылартапсырмалардыорындап, ойларын айтады жеткізеді,ізденеді. Постерді қызығушылықпен орындайды. Бір-бірін бағалайды. Өз ойларынан айтады. Сергіту сәтін орындайды
|
|
Талдау |
Дәлел табуға нұсқау |
Дәлелдеуге дағдыланады машықтанады |
3 топқа Венн диаграммасы беріледі 1 Күз бен қыс 2.Ақын, жазушы 3.Бай мен кедей.
|
Бақылайды
Тыңдайды,риза болады
|
Венн диаграммасын толтырады,айтып өтеді
Дәлелдепайта алады |
|
Синтез
|
Өзін-өзі тану тану еліне өз үлесін қосу |
Өткен тарихты біліп жазу керектігі туралы түсініктері қалыптасады. |
Дәптермен жұмыс 1 топқа «Бес жолды өлең» 2 топқа «Дөңгелек үстел»стратегиясы 3 топқа «Кедей»топтастыру |
Дәптерлерін көрсетеді |
Оқушылар өз бетімен жұмыстанады Бес жолды өлең құрады. Сөйлемдерді байланыстырып мәтін құрайды Дәптермен жұмыс жасайды
|
|
Бағалау |
Ойын жинақтау ізденімпаздыққа бағыттау |
Ойланып шешім қабылдайды,ізденуге жол табады. |
НЕ БІЛДІМ? МЕН ҮШІН ЖАҢАЛЫҚ? Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма. |
Оқушылар сабаққа жақсы қатысқандары үшін мадақталады. |
Әр топтан бір-бір оқушы тұрып, топтарға баға береді Рефлексия. Бағалау |
|
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |