Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру.
Мақсаты:
Білімділігі: көп таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру, оқушының ақыл - ойының математикалық стилін арттыру.
Дамытушылығы: интеллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту
Тәрбиелілігі: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан - жақты дайындауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Кө
некіліктер: кесте, қималы карточкалар,
Әдіс - тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі:
Ауызша есептеу
№1
200-2 жүзд
900 – 9 жүзд
400кг-4ц
700кг-7ц
100кг-1ц
1000кг-10ц
№2
«Тізбекті жалғастыр» ойыны
....................
300-3жүзд 0 онд 0 бірл
305-3 жүзд 0 онд бірл
345-3жүзд 4 онд 5бірл
Ереже
Көп таңбалы сандарды салыстыру үлкен разрядтан басталады.
Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Сандар қандай түрлерге бөлінеді? (бір, екі, үш таңбалы)
- олай айтылу себебі неде?
Екі таңбалы сандарды ата, разрядтарын атап шық.: 25 - 2онд, 5бірл.
№4
Бағандап шығару
34+23—57
78-76—2
72-57—15
100-45—55
25+18—43
74+18—92
78+22—100
12+61—73
62-38—24
88-67—21
№6
А+26—40-8 в-12—13-3
А+26—32 в-12—10
А—32-26 в—12+10
А—6 в—22
6+26—40-8 22-12—13-3
32—32 10—10
Жаңа білімді бекіту:
Қабырғаларының ұзындығы 4 см, 6 см тіктөртбұрыш сыз және оның периметрін, ауданын тап.
Миға шабуыл
5, 7, 2 цифрларын қатыстырып үш таңбалы сандар жаз.
Сандарды жүздік, ондық, бірліктер қосындысы түрінде жаз: 437, 564, 148, 809, 722.
Өзіндік жұмыс
№3
Үйге тапсырма: 147 бет №5, 6 қалғаны
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Статьи / Ұстаздарға |
Көрсетілім: 4485 |
|
|
|
Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру.
Мақсаты:
Білімділігі: көп таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру, оқушының ақыл - ойының математикалық стилін арттыру.
Дамытушылығы: интеллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту
Тәрбиелілігі: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан - жақты дайындауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Кө
некіліктер: кесте, қималы карточкалар,
Әдіс - тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі:
Ауызша есептеу
№1
200-2 жүзд
900 – 9 жүзд
400кг-4ц
700кг-7ц
100кг-1ц
1000кг-10ц
№2
«Тізбекті жалғастыр» ойыны
....................
300-3жүзд 0 онд 0 бірл
305-3 жүзд 0 онд бірл
345-3жүзд 4 онд 5бірл
Ереже
Көп таңбалы сандарды салыстыру үлкен разрядтан басталады.
Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Сандар қандай түрлерге бөлінеді? (бір, екі, үш таңбалы)
- олай айтылу себебі неде?
Екі таңбалы сандарды ата, разрядтарын атап шық.: 25 - 2онд, 5бірл.
№4
Бағандап шығару
34+23—57
78-76—2
72-57—15
100-45—55
25+18—43
74+18—92
78+22—100
12+61—73
62-38—24
88-67—21
№6
А+26—40-8 в-12—13-3
А+26—32 в-12—10
А—32-26 в—12+10
А—6 в—22
6+26—40-8 22-12—13-3
32—32 10—10
Жаңа білімді бекіту:
Қабырғаларының ұзындығы 4 см, 6 см тіктөртбұрыш сыз және оның периметрін, ауданын тап.
Миға шабуыл
5, 7, 2 цифрларын қатыстырып үш таңбалы сандар жаз.
Сандарды жүздік, ондық, бірліктер қосындысы түрінде жаз: 437, 564, 148, 809, 722.
Өзіндік жұмыс
№3
Үйге тапсырма: 147 бет №5, 6 қалғаны
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
Ұстаздарға |
Ата-аналарға |
Біздің мектеп |
Баяндама |
Эссе |
Оқушыларға |
Конкурс ең үздік шығарма Ең үздік шығарма конкурсына арналған. Шығармаларды осы жерде жазамыз |