Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Бөлім: Уроки / Математика |
Көрсетілім: 2688 |
|
|
|
Жай бөлшек» тарауына қайталау жаттығулары
Сабақтың тақырыбы: «Жай бөлшек» тарауына қайталау жаттығулары
Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың өтілген тақырып бойынша алған білімдерін тексеру,жай бөлшектердің қасиеттеріне берілген ережелерді толық меңгерту, өз бетімен есептер шығара білуге дағдыландыру.
2. Оқушылардың математикаға деген қызығушылығын арттыру, деңгейлік есептер шығарту арқылы дамыту.
3. Оқушыларды алғырлыққа, саналылыққа, шапшаңдыққа,бауырмалдылыққа,ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жарыс сабақ. (сайыс сабақ)
Сабақтың типі: Іскерлік пен дағдыны қалыптастыру.
Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырмалар, кодоскоп, парақшалар, есеп жазылған плакаттар.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру.
Үй тапсырмасын тексеру.
Сыныптың оқушыларын үш топқа бөлемін.
Актуалдау
1.Ой толғау сағаты:
1. Қандай бөлшекті дұрыс бөлшек деп, қандай бөлшекті бұрыс бөлшек деп атайды?
2. Бөлімдері бірдей бөлшекті қалай салыстырады?
3. Бөлшек сызығы нені білдіреді?
4. Аралас сандар деген не?
5. Нүктенің координатасы деген не?
6. Бұрыс бөлшекті аралас санға қалай айналдырады?
7. Бөлшектің алымы дегеніміз не, бөлімі дегеніміз не?
2. Қайсысын қалайсың? (Деңгейлік тапсырмалар)
І – деңгей. Мына бөлшектің ішінен дұрыс бөлшектің астын бір сызықпен, бұрыс бөлшектің астын екі сызықпен сыз.
ІІ – деңгей. Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыр.
ІІІ – деңгей. Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыр.
3. Сергіту сәті: Балалар енді мынадай жұмбақтар шешейік:
1. Дүкеннен мен сабын алдым,
Оның және қабын алдым,
Екі дәптер, бір қарындаш
Тіс ысқышты тағы алдым.
Есептеші сонда бәрі
Қанша болды қолда бәрі. (6)
2. Бір бірімен жарысқа
Төрт аю, бір арыстан
Екі қой мен бір түлкі
Бәрі нешеу кім білді? (8)
4.Кім жүйрік? (Тест)
1. 6 – ға еселік болатын санды тап.
а)46 в) 98 с) 12 д) 107 е) 53
2. 2 – ге де 5 – ке де бөлінетін сандар жауабын жаз.
а) 18; 27 в) 23; 35 с) 40; 20 д) 30; 17 е) 11; 55
3.1- ге және өзіне бөлінетін санды қалай атайды?
а)бөлшек сан в)аралас сан с)жай сан д)құрама сан е)натурал сан
4.Шеңбердің екі нүктесін қосатын кесінді?
а) радиус в) диаметр с) центр д)сектор е) хорда
5. Берілген бөлшектің қайсысы 7 – ге бөлінеді?
а) в) с) д) е)
Сабақ соңында оқушылардың 3 қатардың командаларының ұпай саны есептелініп ,қай команданың ұпай саны көп болса сол жеңіске жетті деп жариялап ,қатысқан оқушыларды жақсы бағамен бағалаймын.
Есепті қатесіз тез есептеген оқушыны мадақтаймын.
Үйге тапсырма 343, 344
Бағалау
Қорытынды
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |