Ұстаздар сайты u-s.kz Сайттың атауы www.u-s.kz
» » Үй жануарлары. Дыбыстық талдау


Үй жануарлары. Дыбыстық талдау

Тақырыбы: Үй жануарлары. Дыбыстық талдау

Мақсаты:   1.Үй жануарларымен танысу.  
2.Сауатты жаза білуге,буындап дұрыс оқи білуге,өз ой-пікірін еркін   
                             жеткізе алуға машықтандыру. 
3.Үй жануарлары күте білуге тәрбиелеу.
Сабақ типі:түсіндіру,әңгімелеу.
Әдісі:           сөздік,сұрақ-жауап. 
Көрнекілігі:үй жануарлары суреттері. 
Сабақтың   барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу.Сабаққа әзірліктерін тексеру.
2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
Үйге берілген тапсырмаларды пысықтау.Үй құстары,олардың тіршілігі жайлы 
әңгімелету.Өтілген әріптерді пысықтау.Сөздер тізбегін мәнерлеп оқу. 
3.Білімді тексеру кезеңі:
1.Сөздер жазу:    ОООО,  ООООО,  ОООООО,   ООООООО. 
4.Мақсатын қою кезеңі:
Бүгін үй жануарларымен танысып, сөздерге дыбыстық  талдау жасаймыз.     
5.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі.
1.Оқулық бойынша жұмыс жүргізу.Түйе-ботақан.
                                                                         Сиыр-бұзау.
                                                                         Жылқы-құлыншақ.
                                                                         Қой-қозы.
                                                                         Ешкі-лақ.
2.”Үй жануарлары”мәтінін құру. 
                 Төрт түлік атасы: Түйе атасы      -Ойсыл қара.
                                                Сиыр атасы    -Зеңгі баба.
                                                Жылқы атасы –Қамбар ата..
                                                Қой атасы       -Шопан ата.
                                                Ешкі атасы     -Сексек ата.
3.Сұраққа жауап  беру.Неге үй жануарлары дейді?
 Олардың пайдасы жайлы не білесің?
4.Тізбек бойынша берілген сөздерді оқу.         
5.Тақтаменжұмыс: 
Сергіту сәті:   
6.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
1. Дәптермен жұмыс. 
Жаттығулар орындау.
 Сөз,сөйлем құрастыру.
Сөйлем жазу.
7.Бекіту кезеңі:Қорытындылау.
8.Үйге тапсырма беру кезеңі:
1.Қой жайлы әңгіме құрау.Сурет салу.
9.Бағалау
                                     Дүниетану.
 
Тақырыбы:Отбасы. Мен және біз
Мақсаты:  1.Отбасы туралы оқушыларға мағлұмат беру. 
    2.Сурет бойынша еркін әңгіме құрай білуге,өз ойын ортаға салып,отбасы  
       мүшелерін атай білуге,оларға тигізетін көмектері жайлы айта білуге    
       дағдыландыру.
    3.Үлкендерді сыйлауға тәрбиелеу.  
Сабақ типі: аралас 
Әдісі:            әңгімелеу,түсіндіру.
Көрнекілігі:отбасы  суреттері.
                                     Сабақтың барысы.                     
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Cабаққа дайындықтарын тексеру.
2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
     -Сурет бойынша әңгіме құру.
     -“Менің отбасым” туралы әңгімелеу.
3.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
4.Мақсатын қою кезеңі:
   Тақырыбын,мақсатын хабарлау.”Отбасы.” 
-Сурет бойынша әңгімелеу.
-Суретке ат қой.
-Отбасы туралы әңгімелеу.Отбасы мүшелерін атау.
   Әке,шеше,ұл,қыз-қосылып отбасын құрайды.Үлкен-кішілігіне қарай:аға,іні,
әпке,сіңлі,қарындас деп аталады.Отбасы-әр адамға жылы ұядай қадірлі.Ондағы әр адам бір-бірін сыйлайды.Әке мен шешенің ата-анасы бірге тұрса оларды,балалары ата,әже деп атайды да,отбасы мүшелеріне қосылады.Ал егер олар бөлек тұрса,олар жеке отбасы болып саналады.
4.Сергіту сәті.
5.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
      1.Оқушыларға оқыту.іштей,дауыстап-тізбектей.
      2.Сұрақтарға жауап алу.
      3. Теріп оқыту.
6.Дәптермен жұмыс:
     1.Отбасы суретін салу.
     2.Отбасы деген:әке,шеше,балалары.  
Қорытындылау.
    -Өз отбасыңда кімдер бар?
    -Ата-анаңнан басқа үлкендер болса,олардың кімдер екенін айт.
    -Отбасыңа сенің қандай көмегің тиеді?
    -Үлкендер саған қандай көмек береді?
7.Үйге тапсырма беру кезеңі:
1.“Менің отбасым” туралы оқу,мазмұндау,әңгіме жазу.
8.Бағалау
Ана    тілі.
Тақырыбы:Наурыз-жыл басы.С.Мұқанов.
Мақсаты:  1.Өлеңді мәнерлеп оқуға  үйрету. 
                   2.Оқушыларды ұлттық мейраммен,оның маңызымен таныстыру,сауатты 
                       жазуға  машықтандыру.  
                    3.Оқушыларды ұлтжандылыққа  тәрбиелеу.  
Сабақ типі:  аралас  
 Әдісі:             түсіндіру,сұрақ-жауап 
 Көрнекілігі: суреттер 
                                   Сабақтың барысы.                     
1. Ұйымдастыру кезеңі:
    Cабаққа дайындықтарын тексеру.
2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
   “Ақын тілегі ”мәтінін оқыту,мазмұндау.   
3. Білімді тексеру кезеңі:
       1. Сұрақтарға жауап алу.
       2.  Қорытындылау
4. Мақсатын қою кезеңі:
    Тақырыбын,мақсатын хабарлау.”Наурыз-жыл басы.С.Мұқанов.
109-110 жаттығу
5. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
    Өлеңді  мәнерлеп оқу,талдау.
    Өлеңдегі әр сөздің бірінші әрпі жыл санау ретін және атын білдіреді.  
   -Тышқан,сиыр,барыс,қоян,ұлу,жылан,жылқы,қой,мешін,тауық,ит,доңыз-жыл аттары.  
   -Биыл қай жыл?
   -Сен қай жылы туғансың?
        3.Сергіту сәті
6. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
        1.Оқушыларға оқыту.іштей,дауыстап-тізбектей.
        2.Сұрақтарға жауап алу.
        3. Теріп оқыту.
7.Бекіту кезеңі:Дәптермен жұмыс. “Заттың қимылын білдіретін сөздер” тақырыбын
қайталау. 
   Көркем жазу минуты.Әә \сөздер жазу\.
109-жаттығу. 1.Әңгімені оқып,мазмұнын айтып беріңдер.
                             2.Қарамен жазылған сөздер қандай сұраққа жауап береді?
Қорытындылау.                 
Есте сақта!   
Не істеді?  Не қылды?  Қайтті? сұрақтарына жауап беретін сөздер заттың
қимылын,іс-әрекетін білдіреді:оқыды,жазды,жүгірді,жүзді,жылтырады.
8.Үйге тапсырма беру кезеңі:
   1.Мәтінді оқу,мазмұндау. 110-жаттығу.
 9.Бағалау

Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Білім күні. Бейбітшілік сабағы
Қайдан келдің бауырсақ?Заттың қимылын білдіретін сөздер.
Отбасы – шағын қоғам.
Жайлау. Сөйлемдегі сөздердің байланысы
Қожанасырдың тойға баруы
Күшік пен мысық
Заттың санын білдіретін сөздер. Домалақ ана
Менің отбасым
Сөздік қор
Отбасы мүшелерінің мамандықтары.
Бөлім: Уроки / Бастауыш сынып | Көрсетілім: 5121 | Қосты: NA | Ілмек сөздер:
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Бөлімдер
История
открытые уроки по истории
Педагогика
открытые уроки по педагогике
Биология
открытые уроки по биологии
Информатика
открытые уроки по информатике
Математика
открытые уроки по математике
Физика
открытые уроки по физике
Химия
открытые уроки по химии
Разное
открытые уроки
География
Открытые уроки по географии
русский язык