|
|
Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдану
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Боранқұл селосы Опорный орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Жумабаева Зульфия Алматовна
Пәні: математика
Тақырыбы Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдану
Мақсаты Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен орындалатын амалдардың ұқсастығына сүйене отырып, сандарды және шамаларды қосу мен азайтудың үлгісін көрсетіп беру, сандарды оқу, жазу, жіктеу.
Міндеттері:
1. Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен орындалатын амалдардың ұқсастығына сүйене отырып, сандарды және шамаларды қосу мен азайтудың үлгісін көрсетіп беру
2. Өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
3. Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, шжылдамдыққа, өз бетінше жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
Оқытуда қолданылған әдіс-тәсілдер
Ой қозғау. Ситуациялық сұрақтар беру, «ДЖИКСО» әдісі, ой ашар,топтау стратегиясы
Оқу нәтижесі: Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдануды меңгерді.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылар іс-әрекеті
I.Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық.
Бір, екі,үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
І. Ұйымдастыру кезеңі:
- Топқа бөлу. -Ойсергек. 1. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау, анықтау.
Бағалау критерийлері:
1.Тапсырмалардың барлығын қатесіз орындау.
2. Ережелерді толық білу.
3. Сұрақтарға жауап беру.
II.Үй тапсырмасын пысықтау:
Топтық жұмыс. Оқушылар үй жүмысын қалайша орындағандығын топ ішінде талқылайды.
Жариялау. Бір оқушы үй тапсырмасын бүкіл сыныпқа оқиды. Қалған оқушылар есептің шығарылуының дұрыс-бұрыстығын айтады.
III. Жаңа сабақ «Ой ашар» Ауызша есептеу және дұрыстығын тексеру. «Мағынаны тану» Жазбаша орындау және дәлелдеу.
Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлау.
№1 а) Қосу мен азайтуды орындау тәсілдерін түсіндіру. Интерактивті тақта арқылы. Тақтамен жұмыс.
Ой қозғау әдісі. ә) Түсіндіре отырып шығару. * Математикалық диктант жүргізу * Сергіту сәті 2.Дәптермен жұмыс. а) бүгінгі күн ә) көркем жазу б) мысалдар мен есептерді шығару талдау.
№2 Ауызша орындау. * Оқулықпен жұмыс Джигсо әдісі арқылы түсіндіру. №4 Есептерді шығару талдау. (шартын,сұрағын,шешуін,жауабын) Тақтамен жұмыс. • «Топтау» стратегиясы Есеп туралы не білеміз? • Математикалық диктант (жұпта өзара тексеру және кеткен қателерін талдау)
№5 №«Тез ойла, есепте» • Рефлексия.
Топпен жұмыс: Қосу мен азайтуды оқып үйренген әдістеріне ұқсас 2-3 мысал құрастыру. Қосу және азайту алгоритмдерін пайдалану әдістерін бекіту. (талдау қорытынды жасау).
* Үйге тапсырма.
№5 • Бағалау. Сәлемдеседі,оқу құралдарын алады. Шаттық шеңберін жасайды. Оқушылар белгілер бойынша үш топқа бөлінеді.(1-ші,2-ші,3-ші) Көшбасшы үш топта сайланады. Оқушылар бағалау критерийлерін пысықтау Топпен балалар үй тапсырмасын пысықтайды, бір –бірінен ауызша көбейту кестесін сұрайды. Балаларды ойлануға және ойларын еркін айтуға бағыттау
Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту
Жаңа тақырыптың мақсатын анықтау. Оқушыларға диалогтық оқыту арқылы топпен жұмыс жүргізіп жаңа сабақтың тақырыбын ашады.(бір-бірінікін тексереді,көмектеседі) Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Сұрақтар қою Топпен жұмыс
Топпен пікірлесіп, орындау
Топпен жұмыс Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар орындау Жұппен орындау Орындаған жұмыс тексеріледі. Сұрақтарға жауап алу Оқушылар сабақтың соңында рефлексия жазады. Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау
Дереккөздер және жабдықтар: Оқулық, суреттер, интернет материалдары
Кейінгі оқу Қосу және азайтудың қасиеттерін есептеулерде қолдануды меңгеру.
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |