|
|
Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың
салыстырмалылығы.
Сабақтың тақырыбы: Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы
Сынып: 7
Мерзімі:
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: Оқушыларға механикалық қозғалыс, санақ жүйесі, қозғалыстың салыстырмалылығы туралы түсінік
Дамытушылық: Оқушыларды өз бетіменғылыми ой қорытындыларын жасауға жетелеу
Тәрбиелік: жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Құралдар: интербелсенді тақта, флипчарт беті, маркерлер, түрлі-түсті фломастерлер.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық жұмыс
Оқыту нәтижесі:
Сілтеме: оқулық
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
І.Ұйымдастыру кезеңі |
2 мин
|
Сәлемдесу
Психологиялық дайындық. Қане, қане тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық Тұрсақ үлкен шеңберге Алақанға ұрайық
Психологиялық ахуалды орнату «Еркелету» жылуылық шеңбері (ата-аналарыңның өздері еркелеткен сөздерін айту) |
Сәлемдеседі
Оқушылар үлкен шеңберге тұрады.
Шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне ата-аналарыңның еркелететін сөздерін айтады. |
3 мин ОЖТ |
Топтастыру Оқушыларды жеміс-жидектердің қиындыларын жинастырғызып, сыныпты 2 топқа бөлу. Әрбір оқушыға бағалау парағын беру |
Жеміс-жидектердің қиындыларын жинап, дыбыссыз қадаммен 2 топқа бөліну.
|
|
ІІ. Өткен тарауды тексеру
|
7 мин Білу АКТ
СТО
|
Физикалық тест Өткен сабақтарда «Заттың құрылысы» тарауы бойынша тест жүргіземіз. дұрыс жауабын таңдайды, интербелсенді тақтада физикалық тесттің кілттік сөздерін шығару. Жұптар арасында жұмыстарымен алмасып, физикалық тестті тексереді,
|
«Заттың құрылысы» тарауы бойынша физикалық тесттің жұмысын 5 минутта орындау. Жұппен алмасып, бір-бірінің жұмысын тексереді |
ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру |
10 мин
Түсіну Оқытуды басқару және көшбасшылық Диалогтік оқыту Жұппен, Топпен жұмыс Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу ТжДБО СТО |
Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы». 1, 2 топтарға тақырып бойынша тапсырмалар беру. 1 топқа 1-4 аралығындағы абзацтар, ал 2 топқа 5-9 аралығындағы абзацтар беріледі.
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер таратылады. |
Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды
Оқушылар дыбыссыз қадам жасап, 2 топқа бөлінеді.
|
10 мин Қолдану Оқуда және оқытудағы жаңа тәсілдер Диалогтік оқыту Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
Тақырыпты оқуға 4 минут, топта талқылап, флипчартқа «Механикалық қозғалыс. Санақ денесі. Қозғалыстың салыстырмалылығы» тақырыбын түсіреді. Әр топ жасаған флипчарттарын қорғау
|
Тақырыпты оқып, топта талқылып, флипчартқа түсіреді топ Флипчартты қорғайды.
|
|
7 мин Талдау
АКТ, Топпен жұмыс Диалогтік оқыту ТжДБО СТО |
Интербелсенді тақтада «Механикалық қозғалысқа» не жатады,әр топтан бірнеше оқушылар интербелсенді тақтаға шығып, жазады |
Әр топ түсінгені бойынша интербелсенді тақтадағы «механикалық қозғалыс» толтырады
|
|
IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау |
6 мин Синтездеу СТО Диалогтік оқыту Бағалау Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
Сабақты қорытындылау. Сөйлемді жалғастырыңдар: -бүгінгі сабақта үйренгенім... -бүгінгі сабақта ұнағаны... -бүгінгі сабақта қайталадық... -бүгінгі сабақта өзіме қойған бағам... -бүгінгі сабақ ... өтті.
Оқушылар сендер өздерінді өздерін бағалайсыңдар. Бәріміз жақсы жұмыс жасадық |
Әр топтан оқушылар сөйлемді жалғастырады.
Оқушылар өзін-өзі, жұпты, топты бағалайды |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |