|
|
Жырдың тілі
Күні |
Қысқа мерзімді сабақ жоспар |
||||
Сыныбы |
9 |
||||
Пәні |
Әдебиет |
||||
Тақырыбы |
Жырдың тілі |
||||
Сілтеме |
Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық. |
||||
Мақсаты |
Жырды оқу арқылы көркем сөздерді және қолданған әртүрлі тәсілдер мен жолдарын үйренеді.Өз ойларын толғау барысында көркем сөздерді қолдануға дағдыланады. Оқушылар бойына патриоттық сезім ұялатады. |
||||
Оқыту нәтиже |
Көркем сөздердің шебер қолданылуын және кейіпкерлерге берілген сипаттамалар мен суреттелу ерекшеліктерін жетік меңгереді. |
||||
Түйінді идея |
Ер жігіт ел үшін туады, ел үшін өледі. |
||||
Блум таксоном. |
7 модуль |
ресурстар |
Сабақтың мазмұны |
||
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
3 мин. |
Қызығушылықты ояту. |
Психологиялық ахуал орнату. Топтастыру.
|
Ұйымдастыру. «Мықтылар», «Шыншылдар», «Ойшылдар», «Шығармашылдар» - деп жазылған қағаздарды жазуын көрсетпей парта үстіне қоямыз, сол қағаздарды алу арқылы оқушылар топқа бөлінеді. |
Қағаздарды алу арқылы 4 топқа бөлінеді. 1 «Мықтылар» 2 «Шыншылдар», 3. «Ойшылдар», 4 «Шығармашыл» |
Қадағалау. |
Білу
5мин |
Сыни тұрғыдан ойлау Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл
|
Түрткі сұрақ Ой шақыру |
Жер бетінде қазақ деген халық барда «Қыз Жібек» те жасай бермек» дегенді қалай түсінесіңдер? Жырда Төлеген қандай кейіпкер ретінде суреттелген? Жырдағы ең құнды нәрсе не деп ойлайсыңдар?
|
Осы сұрақтарға оқушылар біртіндеп жауап береді, өз ойларын айтады, өмірмен байланыстырады,соның нәтижесінде проблемалық сұрақ тудырады. Ол сұрақтарды дәптерге жазады. (Дәптермен жұмыс)
|
Марапаттау. Смайлингтер арқылы бағалау |
Түсіну 5 мин |
Сыни ойлау Басқару және көшбасшылық. |
Ой туғызу, ой жалғастыру ойыны |
Әр топ оқушылары оқулықтан тақырыпты «жиксо» әдісі бойынша бөліп оқиды да, бір-біріне түсіндіреді. |
Әр топ оқушылары ынтымақтаса, ұжымдық жұмыс жасайды. |
Жұлдызша арқылы бағалау. |
Қолдану 5 мин |
Диалогтық оқыту |
Ой қозғау. |
«Өз жартыңды тап» оқыта үйрету ойыны арқылы сұралады. |
Оқшылар жұптасып жауап береді.Үлестірмелі қағаз беріледі. |
Марапаттау. |
|
Сергіту сәті. |
|
|
|
|
Талдау 20 мин |
Электрондық оқулықты қолдану Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау. |
Ой қозғау.
|
«Қыз Жібек» фильмінен үзінді көсету.Сол көрініс арқылы туған проблемалық сұрақтарды басшылыққа ала отырып, постер қорғату.1.Батырдың жар іздеуі. 2.Жырдағы теңеу мен шендестірудің қолданылуы 3.Төлегеннің әкесінен бата ала алмау себебі. 4.Төлеген мен Бекежанның арақатынасы. |
Әр топ өздеріне берген тақырып бойынша постер қорғайды.Табыс критериялары 1.Жауаптары дұрыс, әңгіме барысында болса; (1) 2.Мақалдарды қолданып, көркем сөздерді пайдалана алса; (2) Өмірмен байланыстырып көркемдеп жауап бере алса; (3) |
Өзін-өзі және өзара бағалау. |
Жинақтау 5мин |
Сыни ойлау. |
Ойын жинақтау. Сұрақ-жауап |
« Қазымыр оқушы» оқыта үйрету ойыны арқылы оқушылардың ойын жинақтау. |
1.Оқушыларға мәтін беріледі, сол мәтін бойынша сұрақ дайындайды.2. Сол сұрақтарға кім тез және дұрыс жауап берсе, сол оқушы « Қазымыр» аталады. |
Мадақтау |
Бағалау 2 мин |
|
Жеке, топпен бағалау. |
Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау. |
Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады. |
Жиынтық бағалау. |
Соңғы жарияланған материалдар тізімі
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
История открытые уроки по истории |
Педагогика открытые уроки по педагогике |
Биология открытые уроки по биологии |
Информатика открытые уроки по информатике |
Математика открытые уроки по математике |
Физика открытые уроки по физике |
Химия открытые уроки по химии |
Разное открытые уроки |
География Открытые уроки по географии |
русский язык |